Čo je najväčšie letné nebezpečenstvo pre deti? Toto nikdy nerob!

Čo je najväčšie letné nebezpečenstvo pre deti? Toto nikdy nerob!

Rodičia svoje deti nadovšetko milujú a snažia sa ich chrániť na každom kroku v ich živote. Niekedy sa však ako rodičia dostávame do slepej uličky. V domnení, že svojim ratolestiam robíme dobre, sa, bohužiaľ, dopúšťame nebezpečných chýb. Presne o tom je aj najväčšie letné nebezpečenstvo, aké existuje.

Sú ním podomácky vyrobené opaľovacie krémy. Možno si myslíte, že deti vďaka nim ochránite od chemikálií prenikajúcich do pokožky, no v skutočnosti im môžete veľmi ublížiť.

Nepriateľ internet

Byť „bio” je dnes v kurze, a to aj v oblasti rodičovstva. Mamičky sa snažia vyhýbať bežným potravinám či kozmetike, ktoré by podľa nich mohli detičkám poškodiť. A preto sa často obracajú na internet, na ktorom hľadajú recepty na najrôznejšie prípravky, a to aj na domáce opaľovacie krémy. Tieto recepty však z drvivej väčšiny pochádzajú z hlavy iných mamičiek, teda v žiadnom prípade nie sú dermatologicky a lekársky odobrené. Odborníci najmä v tejto sfére bijú na poplach, pretože aj keď takýmto DIY opaľovacím prípravkom chcete dieťaťu pomôcť, môžete mu práve naopak privodiť veľké zdravotné problémy.

Zaujme ťa: Ochrana pleti pred slnkom: Je mejkap s SPF naozaj dostačujúci?

príznaky rakoviny kože

Zdroj: Shutterstock®

Nestojí to za to

Zatiaľ, čo podomácky vyrobená maska na pleť alebo balzam na pery môžu byť príjemným spestrením starostlivosti o ženskú krásu, tak domáce opaľovacie krémy sú hazardom so zdravím. Každý certifikovaný opaľovací prípravok s SPF ochranou totiž prechádza rozsiahlym testovaním, aby nás pred škodlivým UV žiarením mohol dôkladne ochrániť. To, pochopiteľne, žiadny domáci prípravok nemá, aj keď možno obsahuje nejaké to SPF, v živote vám ho však nikto nemôže garantovať.

čo je melanóm

Zdroj: Shutterstock®

Melanóm či rakovina

Aj vy natierate svoje deti kokosovým olejom počas celého leta? Majte na pamäti, že každé jedno spálenie pokožky môže v budúcnosti výrazne zvýšiť riziko vzniku melanómu alebo rakoviny kože. Odborníci radia, aby ste siahali len po prípravkoch s medzinárodným FDA testom a to isté používali aj pre svoje deti od 6. mesiaca života. Dovtedy by sa bábätká priamemu slnku vystavovať nemali, ale v prípade, že je to nutné, použite prípravok určený pre citlivú pokožku batoliat. Dermatológovia ďalej odporúčajú, aby ste sa chránili prípravkom s minimálnym SPF 30 a robili tak aj počas dní, kedy slnko nesvieti, v tieni aj v zime.

Inšpiruj sa: Hľadáš všestranný kozmetický produkt? Našli sme ho za teba!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Ľubica Šťastná 02.07.19 10:50

ĽŠ
karma
100.00

Skutočne to nestojí za to!

  • 0
Odpovedať

Dušan Varga 03.07.19 15:08

DV
karma
103.00

S prípravkami na opaľovanie sa nemá špekulovať. Súhlasím s autorkou článku.

  • 0
Odpovedať

Dušan Varga 03.07.19 15:08

DV
karma
103.00

S prípravkami na opaľovanie sa nemá špekulovať. Súhlasím s autorkou článku.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní