Čo prezradia oči o vašom zdraví?

Čo prezradia oči o vašom zdraví?
  • 28.10.2014
  • Silvia Karasová

To, v akom stave sa nachádza náš imunitný systém, môžeme odhaliť nielen na základe vyšetrení, ale častokrát aj na základe vonkajších znakov. Už pohľad do zrkadla nám tak môže minimálne naznačiť, že by sme mali zájsť za lekárom a venovať svojmu zdraviu viac pozornosti. Možno poznáte aj vetičku „máš nejaké „choré“ oči...“ A presne o tom je táto diagnostika. Na ňu sa viaže aj ďalšie známe spojenie „Oči ako okno do duše“. My si ho môžeme prispôsobiť aj ako pohľad na našu imunitu.

Na očiach môžete napríklad vidieť ak má niekto horúčku. Pohľad je lesklý, až mútny. No zvýšená teplota nie je to jediné, čo vďaka očiam môžeme identifikovať.

Odporúčame prečítať: Chudnite s ananásom

Pocit suchých očí vám naznačí, že niečo nie je v poriadku s vašou celkovou imunitou. Môžete to tiež vnímať ako príznak toho, že vaša odolnosť je naštrbená, a ste ľahšie vystavené vírusom okolitým bacilom. V takomto prípade treba urýchlene zmeniť životosprávu a nasadiť čerstvé ovocie, zeleninu, ale trebárs aj vitamínové doplnky, ideálne kombináciu vitamínu C, so zinkom, Echinaceou, či propolisom (ale aj všetko v jednom:).

Čo prezradia oči o vašom zdraví?

Zdroj: Shutterstock®

Pri diagnostike očí by ste mali tiež kontrolovať dúhovku. Jej zhrubnutie môže hovoriť o problémoch s obličkami, aj pečeňou. Biele stopy sú znakom stresu, aj vyčerpanosti, žlté škvrnky naznačujú problémy s viacerými vnútornými orgánmi a určite je potrebné odborné vyšetrenie. Svetlejšia dúhovka než obvykle hovorí o únave, aj o žalúdočných, či tráviaich ťažkostiach.

Ak sa vám zmení farba bielka, mali by ste taktiež zbystriť svoju pozornosť. Žlté bielka sú napríklad príznaky hepatitídy C – teda žltačky. 

Čo prezradia oči o vašom zdraví?

Zdroj: Shutterstock®

Tmavé kruhy pod očami, prípadne tiež vaky vám napovedia, že nemáte v poriadku obličky. Mali by ste menej soliť a prijímať viac tekutín. Opuchy pod očami zas hovoria o zápale močového mechúra, aj o oslabených močových cestách. Ak sa vám na obličkách usádza hlien, prezradia to pupienky v okolí očí.

A na záver ešte jedna pikoška, založená na odborných poznatkoch: O vašom zdraví môže vypovedať aj samotná farba vašich očí! A nielen o zdraví, ale môže veľa napovedať aj o vašich predispozíciách. 

Čo prezradia oči o vašom zdraví?

Zdroj: Shutterstock®

Ľudia s tmavými očami sú viac náchylní napríklad na bolesť, ľahšie sa tiež opijú a sú takisto citlivejší. Ženy so svetlými očami (modré, svetlohnedé, či zelené) lepšie zvládajú pôrod, menej pri nich trpia bolesťou, a viac sa im vyhýbajú popôrodné depresie. Sú tiež odolnejší voči stresu, no keďže majú napríklad vyššiu odolnosť voči alkoholu, či iným návykovým látkam, paradoxne sa na nich stávajú ľahšie závislí. Potom môžu mať viac ohrozenú pečeň, žalúdok, aj pľúca. 

Odporúčame prečítať: Postrach menom čierne bodky

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Martina Zahoranová 28.10.14 08:11

MZ
karma
92.00

zaujímavé , niečo pravdy na tom určite bude

  • 0
Odpovedať

Andrea Vidová 28.10.14 09:31

AV
karma
-1.00

no v očiach je veľa napísané,keď niekoho niečo trápi alebo sa necíti dobre práve oči ho prezradia.

  • 0
Odpovedať

Gabriela Vrabľová 28.10.14 10:13

GV
karma
85.00

zaujímavý článok, hlavne posledná stať

  • 0
Odpovedať

Martina Begalova 28.10.14 11:35

MB
karma
108.00

tak to je pravda, na ociach hned vidno v akom stav clovek je, ak je stastny tak su to "iskricky", naopak ak smutok, choroba, aj oci vyzeraju zvädnuto smutne...

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 28.10.14 18:14

JK
karma
100.00

zaujímavý článok,prastará múdrosť hovorí, že oči sú oknom do duše a je to tak

  • 0
Odpovedať

Lenka Vartovníková 28.10.14 22:43

LV
karma
-1.00

Niečo som vedela, ale veľa nového som sa aj dozvedela :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní