Cvikla s jablkom alebo jablko s ríbezľou?

Cvikla s jablkom alebo jablko s ríbezľou?

Obľúbené 100% šťavy FRUXI FRESH od slovenského výrobcu spod Tatier opäť posilnili svoje portfólio. Najnovšími prírastkami sú dve nové, atraktívne kombinácie 

cvikla a jablko, jablko a ríbezľa.

Spolu s dvomi novinkami tvorí aktuálny rad výrobkov už 11 príchutí. Základ tvorí klasická štvorica jablko, pomaranč, grapefruit a jablko s mrkvou. Zaujímavým doplnením na jeseň 2013 bolo posilnenie vo forme kombinácií jablka a 5-tich príchutí: malina, mäta, čierna baza, klinčeky a zmes bylín.

Odporúčame prečítať: Obnovte svoje zdravie a vitalitu

Najnovšie prírastky sú vyvážené chute zo skutočne tradičných slovenských plodín, akými čierna ríbezľa a cvikla nepochybne sú. Veď už naše staré mamy pestovali vo veľkom vo svojich záhradkách a na políčkach toto ovocie a zeleninu.

čierne ríbezle

Zdroj: Shutterstock®

Cvikla je antioxidant, pretože zbavuje organizmus toxických látok. Je tiež cenným zdrojom mnohých, pre organizmus významných látok. Práve vďaka značnému množstvu vitamínov skupiny B, C, E a mnohých minerálov je červená repa ako stvorená na podporu zdravia nášho organizmu. Už v stredovekom lekárstve sa jej liečivé účinky využívali najmä pri nadváhe, prevencii proti rakovine, liečbe chrípky a nachladnutí, pri črevných a žalúdočných problémoch. Jablká sú zase mimoriadne bohaté na vitamíny a stopové prvky. Majú vysoký obsah draslíka a obsahujú až 30% vlákniny, ktorá je dôležitá pre správne trávenie. Vláknina (pektín) taktiež očisťuje, napína a vyhladzuje pleť. Zhruba 70% obsahu tejto 100% šťavy tvorí cvikla, menšiu 30% časť tvorí jablko.

Odporúčame prečítať:  Pre milovníčky kávy niečo nové

cvikla

Zdroj: Shutterstock®

A spojenie jablka a čiernej ríbezle? Predstavuje pre náš organizmus vynikajúci prírodný antioxidant. Čierne ríbezle sú bohatým zdrojom vitamínu C, ale tiež vitamínov skupiny B a železa. Čierne ríbezle sú tiež bohaté na betakarotén, biotín a vitamín E, čím pomáhajú liečiť šeroslepotu a chrániť zrak. Jablká zase regenerujú a očisťujú organizmus, znižujú hladinu cholesterolu a cukru v krvi. Preto práve túto kombináciu plodín nazval výrobca výstižne „ ostrý zrak“.

Odporúčame prečítať:  Ako si vybrať pravý olivový olej?

jablká

Zdroj: Shutterstock®

100% slovenské a 100% fresh sú produkty značky FRUXI FRESH.  Sú bez konzervačných látok. Neobsahujú umelé farbivá, sú lisované za studena bez pridania vody a cukru. Týmito vlastnosťami a procesom spracovania patria medzi špičku vo svojom segmente. Sú vhodné na každodenné pitie pre deti aj dospelých.

Odporúčame prečítať:  Základy, ktoré možno neviete o zdravej výžive

Tajomstvo výroby  100% šťavy FRUXI FRESH sa ukrýva v niekoľkých krokoch. Vysoko kvalitný proces výroby pozostáva z technologicky dôkladných postupov, od starostlivého výberu plodov ovocia a zeleniny, umývania a mletia, lisovania za studena až po pasterizáciu a plnenie za prísnych hygienických podmienok. Kvalitu 100% štiav FRUXI FRESH určujú v prvom rade suroviny použité k ich výrobe. 

fruxi fresh jablko a ríbezle

Zdroj: Shutterstock®

Všetky nápoje sú dostupné v praktickej 250 ml fľaške a päť príchutí jablko, pomaranč, grapefruit, jablko s mrkvou a jablko a malina sú k dispozícii aj v unikátnom 3l a 5l balení Bag in Box so špeciálnym výpustným ventilom, ktorý zaručuje 30-dňovú záruku čerstvosti po otvorení.

100% šťava FRUXI FRESH je určená pre všetkých ľudí, ktorí podliehajú aktuálnym trendom, pre ľudí so zdravým životným štýlom, pre tých, ktorí si zakladajú na kvalite produktu a očakávajú od nápoja viac, ako len produkt z koncentrátu i pre tých, ktorí kladú dôraz na plnosť chute. 100% šťavy FRUXI FRESH sú určené aj pre mladé moderné ženy, ktoré si potrpia na zdravý životný štýl, dbajú o svoje zdravie a líniu, pre zodpovedné mamičky a ich malé ratolesti, pre tých ktorí si potrpia na kvalitu produktu.“ uviedol Ľubomír Mrug, brand manager značky FRUXI FRESH.

Odporúčame prečítať:  Chudnite podľa feng shui

jablko a cvikla

Zdroj: Shutterstock®

Nájdite si aj vy svoju obľúbenú príchuť FRUXI FRESH. Tieto  100% šťavy  nájdete v uvedených predajných sieťach:  TESCO, Carrefour, BILLA, TERNO,  Metro, CBA, Hypernova,  FRESH, 1.DAY,  a na čerpacích staniciach OMV.

Zdroj foto: www.fruxi.com

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

14 komentárov

Alena Cabakova 19.08.14 07:36

karma
86.00

Pre mňa je lákadlom jablko s ríbezľou :) Čisté jabĺčko som už mala možnosť ochutnať a bolo naozaj výrobné. Pripomenulo mi chuť muštu z čerstvých jabĺk, ktoré sme robili doma, keď som bola ešte malá. Vrelo odporúčam :)

 • 0
Odpovedať

Martina Zahoranová 19.08.14 08:38

MZ
karma
92.00

až sa mi slinky zbiehajú keď to čítam, mám takéto šťavy veľmi rada najviac mi futia malinové a grapefruitové šťavy

 • 0
Odpovedať

Martina Zahoranová 19.08.14 08:38

MZ
karma
92.00

až sa mi slinky zbiehajú keď to čítam, mám takéto šťavy veľmi rada najviac mi futia malinové a grapefruitové šťavy

 • 0
Odpovedať

Katarína Šutvajová 19.08.14 09:14

karma
-1.00

hneď by som si dala, ani neviem ktorú skôr,zdravé,osviežujúce a chutné

 • 0
Odpovedať

Dominika Sedliaková 19.08.14 09:18

DS
karma
-1.00

Zaujímavé kombinácie :)

 • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 19.08.14 11:58

MR
karma
-1.00

Milujem čierne ríbezle,jablká cviklu, sú zdravé aprosepšné telu :)

 • 0
Odpovedať

Dorotka Fuchsová 19.08.14 21:32

DF
karma
-1.00

cviklu a čierne ríbezle proste zbožňujem a jablká hlavne červené mňamka.

 • 0
Odpovedať

Ivana Goliašová 20.08.14 08:41

IG
karma
-1.00

Musím vyskúšať :)

 • 0
Odpovedať

Zdenko Gergel 21.08.14 18:33

ZG
karma
-1.00

Zo všetkých by som asi ochutnal najviac kombináciu jablka a ríbezle.

 • 0
Odpovedať

Andrejka Smutňáková 21.08.14 19:49

AS
karma
100.00

to všetko môžem :)

 • 0
Odpovedať

Lenka Kozempelová 21.08.14 21:42

LK
karma
-1.00

Fruxi sú skvelé, keď nám to peňaženka dovolí, vždy si kúpime, deti to milujú.

 • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 29.08.14 13:54

MR
karma
-1.00

nevedela by som si vybrať, určite by som vyskúšala čierne ríbezle na viacero spôsobov.

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 04.09.14 22:27

JK
karma
100.00

zasa som sa dozvedela niečo nové skvelý članok mám rada 100 percentné šťavy no tieto nepoznám musím sa po nich poobzerať

 • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 21.05.20 10:26

KS
karma
133.00

100% cviklovo-jablková šťava je skvelá. Pijem ju hlavne kvôli vysokému obsahu železa, ktoré cvikla obsahuje :-)

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní