Granátové jablko a jeho benefity pre pleť, vlasy a zdravie

Granátové jablko a jeho benefity pre pleť, vlasy a zdravie

Nie je jablko ako jablko. Vďaka svetovej globalizácii sa k nám postupne na naše trhy dostávajú rôzne druhy ovocia, o ktorých sme kedysi ani len netušili, že existujú. Dôkazom toho je aj toto granátové jablko – ovocie s pôvodom v Ázii, odkiaľ sa dostáva k nám.

Má exotický vzhľad a zaujímavé vnútro, pri ktorom neraz premýšľame, ako ho vlastne konzumovať. Vonkajším tvarom sa podobá klasickému jablku, avšak v jeho vnútri sa nachádza niekoľko stoviek šesťcípych zrniečok uložených v komôrkach.

Celé ovocie je naozaj exotické a netradičné. Okrem toho, že vnútro, ktoré sa konzumuje, obsahuje množstvo skvelých vitamínov a minerálov, množstvo látok potrebných pre ľudský organizmus, ani jeho šupka nie je na zahodenie. Práve tá sa využíva na farbenie kože a kobercov. Získava sa z nej farbivo (červené a žlté), ktoré sa aplikuje na orientálne koberce. A aké benefity má vlastne pre nás?

Odporúčame prečítať: Recepty: Vianočné slané maškrty, z ktorých nepriberiete

Granátové jablko a jeho benefity pre pleť, vlasy a zdravie

Zdroj: Shutterstock®

- chráni pokožku – ak sa pýtate, ako môže niečo takéto chrániť pokožku, tak verte, že môže. Zložky obsiahnuté v tomto ovocí pomáhajú regenerovať bunky. Rovnako pomáhajú zlepšovať krvný obeh, čo pomáha pri hojení rán.

- vrásky – granátové jablko má anti-ageing vlastnosti, vďaka čomu zabraňuje vzniku vrások a jemných rýh, ktoré sú prejavom starnutia u žien. Môžete siahnuť po kozmetických produktoch, ktoré obsahujú výťažky z tohto ovocia, alebo dopriať telu jeho výhody konzumovaním zvnútra.

- vlasy a lupiny – toto ovocie je bohaté na vitamíny a minerály, ktoré pomáhajú v boji proti lupinám, posilňujú vlasové folikuly a podporujú rast vlasov.

Odporúčame prečítať: Výhody využívania henny na vlasy

Granátové jablko a jeho benefity pre pleť, vlasy a zdravie

Zdroj: Shutterstock®

- kozmetika – prednosťou tohto ovocia je jeho vysoký obsah antioxidantov. Tento fakt spozorovali aj kozmetické firmy, ktoré využívajú olej so semienok vo svojich výrobkoch. produkty tak majú regeneračné účinky a sú ideálne pre suchú a starnúcu pokožku.

- anémia – jablko je bohaté na železo, ktoré je pre ľudský organizmus naozaj dôležité. Pri jeho nedostatku v organizme sa vám môžu svojvoľne vytvárať sinky (modriny),  vypadávať vlasy a podobne.

- trávenie – granátové jablko má protizápalové a antiseptické vlastnosti, vďaka vysokému obsahu kyseliny citrónovej a kyseliny jablčnej. Preto je ovocie a šťava z neho účinná pri problémoch s tráviacim traktom. 

Odporúčame prečítať: Domáca maska na čistenie pórov


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Soňa Krátka 26.12.16 10:50

SK
karma
113.00

budem si ho musieť začať častejšie kupovať

  • 0
Odpovedať

Mária Terefenková 26.12.16 17:33

MT
karma
86.00

Dobré informáci o tomto exotickom ovocí, doteraz som o ňom veľa nevedela.

  • 0
Odpovedať

Lucia Kobíková 26.12.16 20:00

LK
karma
100.00

Milujem granátové jablká. Iba je to na dlho kym to vnutro vyberiem... :)

  • 0
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 26.12.16 21:10

PV
karma
113.00

Granátové jablčko ja môžem .. je mňaaaaam , a super pre zdravie - antioxidant, proti vráskam , veľa vitamínov ... úžasné ovocie..!!!

  • 0
Odpovedať

Marianna Rajniaková 27.12.16 18:30

MR
karma
109.00

aj ja ho mám v obľube, je sladké a šťavnaté

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní