Je tu zimná epidémia chorôb, úľavu vám prinesie Vincentka

Je tu zimná epidémia chorôb, úľavu vám prinesie Vincentka
 • 22.01.2016
 • Petronela Kotlárová

Vincentka sa nazýva niekedy liekom starých materí a skutočne, jej účinky sa prejavujú pri širokom spektre ochorení. Vincentka preukázateľne pomáha pri angíne, ochoreniach horných aj dolných dýchacích ciest, ale aj pri žalúdočných a iných problémoch. Prečo je to tak?

Vysvetľuje to Jan Šumšal, riaditeľ spoločnosti Vincentka, a. s., ktorá vlastní práva na jej plnenie do fliaš: „Vincentka nie je ani antibiotikum proti baktériám, ani antipyretikum na znižovanie horúčky, ale pomáha odstraňovať sekundárne následky a nepríjemné sprievodné prejavy ochorení dýchacích ciest. Predovšetkým pomáha zlepšovať dýchanie. Pri ochoreniach dýchacích ciest sa nadmerne tvoria hlieny, ktoré blokujú dýchacie cesty, dutiny a hromadia sa v hrtane, nose a priedušnici. Svojou konzistenciou len veľmi ťažko dovoľujú ich vykašliavanie či vyfúkanie. A tu nastupuje Vincentka - prírodná liečivá minerálna voda vyvierajúca v kúpeľoch Luhačovice. Oxid uhličitý, ako aj soli v nej obsiahnuté, majú tú schopnosť, že rozpúšťajú hlieny a následne umožňujú pacientovi, aby sa ich zbavil. Všeobecne možno povedať, že Vincentka je najlepší podporný prostriedok pre uvoľnenie dýchania pri akútnych a chronických ochoreniach dýchacích ciest a alergiách."

Odporúčame prečítať: Aké sú výhody kruhového tréningu?

vincentka-pastilky

Zdroj: Shutterstock®

Vincentka pôsobí aj preventívne, ešte pred nástupom choroby. Je preto dobré pravidelne, ráno aj večer, Vincentku kloktať. Rovnako tak po návrate z prechádzky alebo z práce, z prostredia kde je väčšia koncentrácia ľudí a bacilov. Práve soli obsiahnuté vo Vincentke vytvárajú mikroprostredie, ktoré je nepriaznivé pre rozvoj mikróbov. Keď už sa ochorenie rozvinie, Vincentka pomáha pri rozpúšťaní hlienov a ich vykašliavaní. Takisto pomáha pri zablokovaných nosných aj čelných dutinách po nahromadení hlienov, ktoré sa bežne nerozpúšťajú. Pri zablokovaní dutín môže dôjsť k ich zápalu, často sprevádzanému vysokými teplotami a chronickými ochoreniami.

Odporúčame prečítať: Ako pôsobí Mesiac vo fáze novu?

vincentka-nasalis

Zdroj: Shutterstock®

,,Pre takéto prípady sme vyvinuli v našej firme špeciálny produkt. Je to Vincentka NASALIS, s plastovou konvičkou na preplachovanie dutín a nosohltanu. Na rozdiel od dutiny ústnej, kde je pri kloktaní, alebo pri aplikovaní do nosa prítomný CO2 (oxid uhličitý) v určitej koncentrácii, kde pomáha rozpúšťať hlieny a následne ich vykašliavať, pri dutinách je oxid uhličitý nežiaduci, pretože sú uzavreté a mohol by tam spôsobiť problémy. 

V tomto prípade sa používa na aplikáciu špeciálna plastová konvička a koncentrovaný roztok Vincentky zbavený oxidu uhličitého. Konvičku sa treba naučiť používať. Keď si dobre prečítate príbalový leták Nasalisu, tak to dokážete a prinesie vám to úľavu,“ odporúča J. Prečo je Vincentka taká účinná? Je to tým, že obsahuje správne zloženie minerálnych látok a oxidu uhličitého, ktoré pomáhajú zvládať prejavy chorôb a vytvárajú prostredie nepriaznivé pre baktérie, rozpúšťajú hlieny a pôsobia aj preventívne. Okrem iného k tomu prispieva aj to, že so svojou osmolaritou sa Vincentka približuje k osmolarite ľudskej krvi.

Odporúčame prečítať: Ako pomôcť zapálenému detskému hrdielku?

vincentka-nosovy-sprej

Zdroj: Shutterstock®

,,Ako možno Vincentku aplikovať? Každé z ochorení dýchacích ciest si vyžaduje určitý preferovaný spôsob aplikácie Vincentky. Pri dutinách je najlepšie používať plastovú konvičku a Vincentku NASALIS.  Do nosa, prípadne aj do hrdla, je vhodná aplikácia Vincentky v spreji. Na hrtan a hornú časť priedušnice je dobré aj kloktanie Vincentky priamo z pohára alebo z fľaše a na dolné cesty dýchacie, kam sa Vincentka nedá dopraviť predchádzajúcimi spôsobmi, je najlepšia jej aplikácia vdychovaním a to špeciálnymi inhalátormi. Vhodné je aj vdychovanie pár buď z vyvíjača pary, alebo pri jej varení v odkrytom hrnci v kuchyni. Dobré je aj naparovanie pod uterákom nad Vincentkou. Pôsobí to na dýchacie cesty horné i dolné aj dutiny, pretože vtedy pozitívne účinkuje aj zahriatie samotnou parou. Rozširuje to cievy, prekrvuje ich a pomáha im zbaviť sa studených hlienov“, vysvetľuje  J. Šumšal.

Viac informácií je na www.vincentka.cz

Odporúčame prečítať: Ako na vás vplýva vaša obľúbená farba?


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

7 komentárov

Mária Maxianová 22.01.16 18:31

MM
karma
100.00

Vincentka je skvelá

 • 0
Odpovedať

Erika Špacírová 22.01.16 19:55

karma
93.00

vôbec som o tomto ešte nepočula

 • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 23.01.16 06:52

SK
karma
114.00

o Vincentke som nieco pocula,ale ako o lieku som vobec nevedela

 • 0
Odpovedať

Katarina S 23.01.16 10:48

KS
karma
-1.00

minerálku poznám, ale toto?

 • 0
Odpovedať

Andrea Kyjanicová 25.01.16 17:11

AK
karma
-1.00

konvicku pouziva moj priatel,ale o Vincentke som nepocula

 • 0
Odpovedať

Miroslava Zelinkova 02.03.16 20:59

MZ
karma
-1.00

Dobre vediet

 • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 24.05.20 16:11

KS
karma
133.00

Vincentka je super. Mala som možnosť okrem samotnej vody, vyskúšať aj zubnú pastu a univerzálny hydratačný krém :-) Veľká spokojnosť.

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní