Konope ako veľký pomocník v boji proti akné

Konope ako veľký pomocník v boji proti akné

Akné je ochorenie kože postihujúce takmer všetky vekové kategórie. V súčasnosti je na trhu celý rad prípravkov, ktoré sľubujú, že vás tohto nepríjemného ochorenia zbavia.

Známa v boji proti problematickej pleti je napríklad kyselina salicylová alebo čajovníkový olej, ktorý má vynikajúce dezinfekčné účinky.

Existuje však ešte jedna veľmi účinná látka pre čistú pleť a tou je konope. Vedeli ste o tom?

Akné spôsobuje problémy najmä v puberte, ale neobchádza ani staršiu generáciu. Stačí, ak sa mazové žľazy nachádzajúce sa v pokožke zanesú, vznikne zápal a nepekná vyrážka je na svete. Liečba ťažších foriem akné je pomerne náročná a zdĺhavá a veľakrát sa tento proces nezaobíde bez rady odborníka. Nie je totiž jednoduché nájsť prípravky, ktoré pleti naozaj dokážu dlhodobo pomôcť. Časté je, že vyrážky sa na pohľad zahoja, no o pár týždňov je problém späť. Ak vás trápi akné a neviete si s ním rady, je na čase vyskúšať výťažky z konope.

Bude vás zaujímať: Chcete matnú pleť? Stavte na tieto rady!

Konope ako veľký pomocník v boji proti akné

Zdroj: Shutterstock®

Zázračná konopa siata

Účinky a využitie konopy siatej poznali už naši predkovia. Konopný olej, ktorý sa dá z tejto rastliny získať, sa využíval v ľudovom liečiteľstve a podával sa ako liek pri mnohých zdravotných problémoch. V súčasnosti ide o dôležitú úžitkovú rastlinu, ktorej vlákna, semená aj kvety sa využívajú nielen v lekárstve, ale aj potravinárstve, kozmetike či v niektorých odvetviach priemyslu.

Čo sa týka výživovej hodnoty, konopa siata je bohatá na telu prospešné látky. Obsahuje omega-3 a omega-6 mastné kyseliny a celý rad stopových prvkov, minerálov a vitamínov. Má antibakteriálne, antiseptické aj dezinfekčné účinky, zlepšuje stav pokožky, detoxikuje telo a je skvelým antioxidantom. Všetky menované vlastnosti konopy sú predpokladom pre úspešnú liečbu akné.

Bude vás zaujímať: Čipkovaná sukňa, máte ju v šatníku?

Konope ako veľký pomocník v boji proti akné

Zdroj: Shutterstock®

Zatočí aj s ťažkou formou akné

Po spracovaní konopy siatej sa z nej pripravuje hneď niekoľko rôznych produktov ako napríklad už spomínaný konopný olej, konopné semená a otruby, čaj i múka. V súvislosti s liečbou akné sa dnes vyrábajú rozličné krémy, gély, čistiace emulzie aj pleťové toniká, ktoré v sebe obsahujú práve látky z extrahovaného konopného oleja. To znamená, že na trhu nájdete celý zástup konopnej kozmetiky, ktorá je vhodná pri ľahších, ale aj ťažších zápalových formách akné. Tieto prípravky taktiež bojujú proti vzniku jaziev a škvŕn, ktoré po vyrážkach môžu zostať. Podobné prípravky ľahko nájdete na internete alebo v lekárňach.

Okrem produktov vyrobených priamo na liečbu akné, môžete pri procese zbavovania sa vyrážok použiť aj samotný konopný olej, ktorý sa dá taktiež zakúpiť v lekárni. Tento olej je možné použiť zvonka na mazanie, ale aj zvnútra. Pri vnútornom užívaní sa odporúča vypiť dve polievkové lyžice konopného oleja za studena.

Bude vás zaujímať: V čom sú deti Ryby výnimočné? 5 vlastností, ktoré neprehliadnite.

Konope ako veľký pomocník v boji proti akné

Zdroj: Shutterstock®

Dobrá rada na záver

Aknózna pleť nepredstavuje jediný zdravotný problém, s ktorým vám výťažky z konopy siatej môžu pomôcť. Konopný olej dokáže upraviť zlú hladinu cholesterolu a krvný tlak, prečistiť tráviaci trakt a taktiež pomáha pri raste svalov či regenerácii pečene. Spolu s akné účinkuje aj pri iných kožných problémoch, napríklad pri psoriáze a ekzémoch. V neposlednom rade dokonca priaznivo pôsobí na plodnosť žien aj mužov.

Bude vás zaujímať: Zastavený zubný kaz nie je mýtus! Ako ho zastaviť?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

7 komentárov

Soňa Krátka 10.03.17 07:33

SK
karma
114.00

...poradím mojej známej

  • 0
Odpovedať

Soňa Kelemenová 10.03.17 08:14

SK
karma
86.00

našťastie som tento problém s pletou nikdy nemusela riešiť.... ale článok je zaujímavý a poučný

  • 0
Odpovedať

Lucia Kobíková 10.03.17 09:28

LK
karma
100.00

Akné som nikdy nemala ale počula som že konopná kozmetika je na pleť veľmi dobrá :)

  • 0
Odpovedať

Monika Filípková 10.03.17 09:54

MF
karma
56.00

Nevedela som, že konope je taká zázračná. Dobre vedieť.

  • 0
Odpovedať

Lucia Šeptáková 10.03.17 16:07

karma
110.00

Počula som o konope,dobre vedieť.

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 10.03.17 16:43

MM
karma
100.00

určite vyskúšam, poznám tieto problémy

  • 0
Odpovedať

Mária Zámečníková 10.03.17 21:25

MZ
karma
-1.00

Ja by som do toho išla :)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní