Najčastejšie problémy pri nosení kontaktných šošoviek

Najčastejšie problémy pri nosení kontaktných šošoviek
  • 17.08.2016
  • Lucia Hausknechtová

Hoci sú kontaktné šošovky praktickou náhradou za dioptrické okuliare, starostlivosť o ne môže byť pre niektorých ľudí dosť náročná. Pri nosení šošoviek by sme nemali zabúdať na to, že oko je veľmi citlivé na rôzne nečistoty a dostatočná hygiena by mala byť na prvom mieste. Ak ešte uvažujete o kontaktných šošovkách, tu je niekoľko hlavných problémov, s ktorými sa môžete pri ich nosení najčastejšie stretnúť. 

1. Správne čistenie kontaktných šošoviek

Dostatočná hygiena je pri nosení kontaktných šošoviek na prvom mieste. Pri nesprávnom používaní a čistení môžu vzniknúť očné problémy, kvôli ktorým budete musieť na istý čas nosenie kontaktných šošoviek prerušiť. Preto je dôležité umyť si ruky pred každým nasadením a vybratím šošoviek, uchovávať ich v čistom puzdre a pravidelne vymieňať roztok na šošovky.

Odporúčame prečítať: 8 večerných maškŕt, z ktorých nepriberieš

Najčastejšie problémy pri nosení kontaktných šošoviek

Zdroj: Shutterstock®

2. Práca za počítačom so šošovkami

Ak pracujete denne viac ako 6 hodín za počítačom, kontaktné šošovky by ste mali vymeniť za dioptrické okuliare. Dôvodom je znížená frekvencia žmurkania, a tým aj zvýšené narušenie slzného filmu na povrchu oka, čiže šošovky. Ak sa však kontaktných šošoviek nechcete vzdať, môžete vyskúšať zvlhčovacie kvapky, ktoré pomôžu zbaviť sa pocitu sucha, pálenia alebo únavy očí.

Odporúčame vyskúšať: Vyskúšajte v kuchyni rôzne druhy tekvíc

Najčastejšie problémy pri nosení kontaktných šošoviek

Zdroj: Shutterstock®

3. Kúpanie v kontaktných šošovkách

Kúpanie s kontaktnými šošovkami je v dnešnej dobe bežnou záležitosťou. Pri správnom výbere kontaktných šošoviek a dostatočnej hygiene hrozí minimálne riziko vzniku infekcií. Najnebezpečnejšie sú pre kúpanie s kontaktnými šošovkami teplé sladkovodné nádrže a rybníky. Na kúpanie sa všeobecne odporúčajú používať len jednodňové šošovky, ktoré po dokúpaní vymeníte. 

Odporúčame prečítať: Takto si pripravíte pravé mexické guacamole

Najčastejšie problémy pri nosení kontaktných šošoviek

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.shutterstock.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Anna Kristova 02.01.17 14:40

AK
karma
100.00

šošovky by som nechcela

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní