Novoročné predsavzatie – starajme sa o zdravie

Novoročné predsavzatie – starajme sa o zdravie
  • 30.12.2014
  • Silvia Karasová

Ak patríte k tým, ktorí si vždy do nového roka dávajú nejaké predsavzatia, tentokrát nezabudnite na svoje zdravie. Snažte sa s príchodom roku 2015 zbaviť všetkých neduhov a zlozvykov, prisľúbte si tiež viac cvičenia, zdravšiu životosprávu a veľa pozitívnej energie. Byť zdravá po celý rok bude pre vás tým najkrajším novoročným plánom. Vďaka posilnenej imunite zvládnete jednoduchšie všetky nástrahy, či prípadné komplikácie, ktoré so sebou prináša každé obdobie. Budete tiež lepšie vyzerať, mať viac energie a predĺžite si aj mladosť. Za všetky tie bonusy zopár úprav v životospráve predsa stojí, nie?:)

Ako teda na to? Riaďte sa pravidlom, čo je na papieri, to vám ľahšie ostane v pamäti. Vezmite preto pero a svoj notes a jednotlivé zmeny, ktoré by ste v novom roku chceli dosiahnuť si spíšte. Začnite tými, ktoré sú pre vás najjednoduchšie, aby ste sa nevyplašili hneď na začiatku. Mohlo by to vyzerať trebárs takto:

Novoročné predsavzatie – starajme sa o zdravie

Zdroj: Shutterstock®

Zdvihnúť telefón a konečne sa objednať na preventívne prehliadky! Presne tak, kedy naposledy ste zašli za lekárom (ženským, obvodným, zubárom...) a podstúpili kompletné vyšetrenia, aby ste zistili, ako je na tom vaše telo? Ak je tomu už dávno, v roku 2015 to napravte. Pravidelná starostlivosť o svoje zdravie spočíva aj v preventívnych prehliadkach, okrem toho, že vás môžu uistiť, že je všetko v poriadku, vás môžu aj na nepatrné problémy upozorniť.

Ráno začnite úsmevom, ideálne do zrkadla. Či veríte, alebo nie, zdravé sebavedomie má súvis aj s odolnosťou nášho organizmu. Akonáhle totiž o sebe pochybujete, prípadne ste so sebou neustále nespokojné, odrazí sa to aj na vašom zdraví. Snažte sa byť optimistické a pozitívne naladené. Majte sa rady a nenechajte sa hocičím vytočiť. Problémy riešte úsmevom a neprajníkov odbíjajte peknými slovami.

Odporúčame prečítať: Jedlá, ktoré vám pomôžu vyzerať mladšie.

Novoročné predsavzatie – starajme sa o zdravie

Zdroj: Shutterstock®

Doprajte si energiu v podobe zdravej stravy. Patrí tu už toľko omieľaná klasika: vylúčte tučné, mastné a vyprážané jedlá, prípadne ich aspoň obmedzte na čo najnižšiu možnú mieru. Obmedzte milované sladkosti a nahraďte ich zdravšími alternatívami. Jedzte veľa čerstvej zeleniny, ovocia a nezabúdajte, že aj pri jedle platí všetkého najlepšie s mierou.

Zbavte sa zlozvykov. O tom, že fajčenie škodí nielen vašim pľúcam istotne viete. Podobne sú na tom všetky neduhy, o ktorých viete, minimálne aspoň tušíte, že vám škodia. Skoncujte s nimi raz a navždy. Nie až pozajtra, ale hneď teraz. Váš život ako aj váš zdravotný stav sa skvalitnia už o veľmi krátku dobu. Stačí vo svojom presvedčení zotrvať.

Odporúčame prečítať: Spáľte tuk oveľa rýchlejšie pomocou našich rád.

Novoročné predsavzatie – starajme sa o zdravie

Zdroj: Shutterstock®

Hýbte sa. Najlepšie so železnou pravidelnosťou, ale občasné prehrešky si môžete dovoliť. Podstatné je to, aby ste nezleniveli a vaše srdiečko posilňovali kardio cvičeniami, zároveň nedovoľte aby vám ochabli svaly. Cvikmi eliminujete tiež celulitídu a samozrejme aktívnym spôsobom života zabránite nadváhe. Snažte sa zaradiť do svojho dňa aspoň 15 minút cvičenia. Aby ste sa nenudili jednotlivé cviky obmieňajte.

Odporúčame prečítať: Balet ako fitness - popracujte na svojom tele.

Novoročné predsavzatie – starajme sa o zdravie

Zdroj: Shutterstock®

Aj drobnosti zavážia. Nezanedbávajte ani dôkladnú starostlivosť o svoj chrup, ústna hygiena hrá aj pri posilňovaní imunity dôležitú rolu. Rovnako pozornosť venujte svojim znamienkam, či drobným, ale stále opakujúcim sa problémom. Zdravie máme predsa len jedno.

Odporúčame prečítať: 4 skvelé recepty na zelené smoothies

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Kristína Sekeráková 24.05.20 12:02

KS
karma
133.00

Tak takéto predsavzatie si dávam každý rok a snažím sa ho aj dodržiavať :-) Len pri tej zdravej strave niekedy zhreším a aj pohybu by mohlo byť viac :-(

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní