Nový pomocník na lokálne bolestivé poranenia zo športu

Nový pomocník na lokálne bolestivé poranenia zo športu

  • Zdieľaj:
 • 2

V týchto dňoch si užívame krásne jarné počasie a vy určite premýšľate nad tým, že už onedlho bude ten správny čas zašportovať si v prebúdajúcej sa prírode. S pohybom však môže byť spojená aj bolesť a známa ,,svalovica”, ktorá sa môže dostaviť po náročnejšom cvičení či behaní.

Už na druhý deň po cvičení či behaní pociťujeme v svaloch slabosť, ktorá je umocnená bolesťou. Ide vlastne o takzvanú svalovú horúčku, ktorá vzniká preťažením svalov, respektíve pretrhnutím najslabších svalových mikrovlákien. Na základe toho vzniká v svale mierny zápal, ktorý vzápätí spôsobí známu svalovú horúčku. Aj keď si možno poviete, že to znie naozaj hrozivo, netreba sa ničoho obávať. Náš organizmus sa dokáže pomerne rýchlo zregenerovať a už o pár dní bude všetko v najlepšom poriadku. 


Odporúčame prečítať: Čo robiť, ak nás trápi žlčník?

dolgit krem a gel

Zdroj: Shutterstock®

Niektorí z nás však môžu bojovať aj so závažnejšími problémami, ako je svalová horúčka. Trhavé bolesti, napríklad v kolene a jeho okolí, môžu naznačovať zdravotný problem, ktorý je potrebné riešiť s odborníkom, aby sa tak mohla odhaliť príčina problému.

Do tej doby môžu prvú pomoc poskytnúť dvaja pomocníci - Dolgit®Krém a Dolgit®Gél.

Dolgit®Krém

,,DOLGIT KRÉM je vysoko efektívny v lokálnej liečbe reumatických i nereumatických bolestí pohybového systému. Liek sa rýchlo absorbuje kožou a pôsobí v postihnutom tkanive. DOLGIT KRÉM pôsobí proti bolesti a zápalu. K zmierneniu bolesti, zmenšeniu opuchov a značnému zlepšeniu hybnosti končatín dochádza už za pol hodiny. DOLGIT KRÉM je určený na miestnu liečbu poranení pohybových ústrojov ako je pohmoždenie, výron, vytknutie, vykĺbenie a natiahnutie svalu, pri športe alebo pri nehodách. Na odporučenie lekára sa liek používa na liečbu akútnych či chronických zápalových a bolestivých chorobných stavov pohybových ústrojov (zápalových reumatických ochorení kĺbov, ochorenie chrbtice, opuchov alebo zápalov mäkkých tkanív, priliehajúcich ku kĺbom, napr. ťahových vačkov (búrz), šliach, šľachových pošiev, väzív a kĺbových puzdier, ďalej pri stuhnutosti ramena, bolestiach svalov, lumbagu, pri bolestiach spojených s degeneratívnym ochorením kĺbov (artróza) a pri zápaloch žíl. Liek je určený pre dospelých a deti od 14 rokov.”

Odporúčame prečítať: Toto sú mínusy bielenia zubov

dolgit krem a gel

Zdroj: Shutterstock®

Dolgit®Gél

,,DOLGIT® GEL je určený na lokálnu liečbu poranení pohybového ústrojenstva pri športe alebo pri nehodách, ako je pomliaždenie, výron, vytknutie, vykĺbenie a natiahnutie svalov. Na odporúčanie lekára sa liek používa na liečbu akútnych či chronických zápalových a bolestivých chorobných stavov pohybového ústrojenstva (zápalových reumatických ochorení kĺbov a chrbtice, opuchov alebo zápalov mäkkých tkanív, priliehajúcich ku kĺbom, napr. ťahových vačkov (búrz), šliach, šľachových pošiev, väzov a kĺbových púzdier, ďalej pri stuhnutosti ramena, bolestiach svalov, lumbagu). Liek je určený pre dospelých a deti nad 14 rokov. Ibuprofén pôsobí proti bolesti a zápalu. Jeho účinok je podmienený tlmením tvorby prostaglandínov a iných sprostredkovateľov, ktorí sa podieľajú na vzniku a rozvoji týchto príznakov. K zmierneniu bolesti, zmenšeniu opuchov a zlepšeniu hybnosti končatín dochádza asi pol hodiny po aplikácii. 

Odporúčame prečítať: Toto sú najzaujímavejšie fakty o ženskej (ne)plodnosti – vedeli ste o nich?

dolgit gel

Zdroj: Shutterstock®

UPOZORNENIE:

Pred prvým použitím si pozorne prečítajte príbalovú informáciu a prípadné nežiaduce účinky konzultujte so svojím lekárom alebo lekárnikom.

Účinné látky: ibuprofenum 5g/ 100g krému alebo gélu.

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Zdieľaj:
 • 2
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Soňa Krátka 28.03.16 18:37

SK
karma
113.00

...je dobre vediet

 • 0
Odpovedať

Erika Špacírová 06.04.16 14:11

karma
93.00

užitočná novinka

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

TEST: NIVEA Tónovacie očné krémy v hubke CELLULAR 3v1
Dekoratívna kozmetika

TEST: NIVEA Tónovacie očné krémy v hubke CELLULAR 3v1

 • 3
 • 01.01.2023
TEST: Prírodný zázračný balzam od Oriflame – ikona v novom šate
Pleťová kozmetika

TEST: Prírodný zázračný balzam od Oriflame – ikona v novom šate

 • 4
 • 24.11.2022
TEST: Mary Kay Clinical Solutions® Supersérum proti vráskam a Hydratačné supersérum
Telová kozmetika

TEST: Mary Kay Clinical Solutions® Supersérum proti vráskam a Hydratačné supersérum

 • 1
 • 29.11.2022