Plesne v črevnej mikroflóre: Ako im dať zbohom?

Plesne v črevnej mikroflóre: Ako im dať zbohom?

Plesne v črevnej mikroflóre predstavujú zdravotný problém, ktorý je nevyhnutné riešiť. Správne fungovanie tráviaceho ústrojenstva predsa zabezpečuje zdravie celého organizmu. Každá bunka potrebuje dostávať potrebné živiny a nie odpady, ktoré spôsobujú problémy. Poďme sa pozrieť na to, ako zlepšiť stav našich čriev a zbaviť sa neželaných návštevníkov.

Prílišná chuť na sladké signalizuje plesne v črevnej mikroflóre

Plesne a kvasinky, ktoré potrebujú k svojmu životu dávky cukru, spôsobujú hypoglykemické stavy. V dôsledku zníženej hladiny cukru v krvi sa vyvolá chuť na sladké, pretože v organizme fungujú regulačné mechanizmy, ktoré sa snažia hladinu cukru vyrovnať.

Pozri aj: Vieš, čo je tenióza? Zisti, aký parazit ju spôsobuje a ako sa prejavuje!

chuť na sladké

Zdroj: Shutterstock®

Kto je ohrozený?

Kvasinkové infekcie postihujú predovšetkým ľudí s oslabeným imunitným systémom. Kvasinkové infekcie sa prejavujú lokálnymi zdravotnými ťažkosťami. Najčastejšie ide o afty, kožné ochorenia, akné alebo vaginálne zápaly. Preto, ak sa ich chceme zbaviť, tak začnime vo vnútri a zničme plesne, ktoré zbytočne zaťažujú organizmus. Kvasinkám stačia tri veci – teplo, vlhko a uhľohydráty. Práve preto sú črevá ideálnym prostredím pre ich šírenie. Ak však kvasinkám obmedzíme zdroj energie, nebudú sa môcť množiť.

Odporúčame: Nadrozmerné plážové klobúky: Letný kúsok, s ktorým na pláži zaujmeš!

cesnak

Zdroj: Shutterstock®

Ako problém vyriešiť?

Jedinou cestou zbavenia sa problémov je vyčistiť črevnú mikroflóru. Povedali sme si, prečo máme chuť na sladké a prečo obmedziť sladké. Ale ako docieliť, aby sme sa zbavili plesní a prestali tak mať chuť na sladké? Z vlastných skúsenosti viem, že najlepšou cestou zbavenia sa plesní a kvasinkových infekcií je konzumácia cesnaku. Najvýznamnejšou látkou, ktorú cesnak obsahuje je takzvaný alicín. Ide o prirodzenú obranu proti škodcom.

Vzniká pri drvení cesnaku. Táto látka je nestabilná a preto sa bežne do tela nedostane z čerstvého cesnaku. Stabilizovaný alicín však je možné dostať aj ako náhradný výživový doplnok stravy. V minulosti som milovala sladké i ja a nedokázala som sa ho vzdať. Objavenie plesní v črevnej mikroflóre som liečila práve alicínom. Po 2 mesiacoch pravidelného užívania ma chuť na sladké nezastihne.

Pozri aj: Najväčšie chyby pri používaní klimatizácie: Hazard so zdravím aj peniazmi!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Blažena Sádovská 24.01.14 09:22

BS
karma
100.00

Vedela som, že cesnak je veľmi zdravý, ale o tom, že zbavuje chuť na sladké som sa dočítala až teraz, dobre vedieť. Až na tú výraznú arómu, tá mi nejako vadí.

  • 0
Odpovedať

Martina Ontkocová 17.04.14 00:34

MO
karma
-1.00

zase som sa dozvedela niečo nové :) ja som priam závislá na sladkostiach, určite vyskúšam pravidelnú konzumáciu cesnaku,kedže mi aj veľmi chutí :)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní