Serapeptáza: Enzým, ktorý dokáže zázraky, hoci sa o ňom nehovorí

Serapeptáza: Enzým, ktorý dokáže zázraky, hoci sa o ňom nehovorí

Dnes vám predstavíme unikátny enzým, produkovaný baktériou, ktorá žije vo vnútornostiach priadky morušovej. Nie, neľakajte sa! Tento enzým totiž dokáže doslova zázraky. Serapeptáza je pojem, nie celkom všedný, no rozhodne hodný našej pozornosti. Prečo? Ide totiž o jedinečný enzým, ktorý dokáže účinne zabojovať proti viacerým neduhom, ktoré nás trápia. Ktoré to sú? Čítajte a dozviete sa všetko potrebné o serapeptáze!

Zázrak, doručený priamo z prírody

Serapeptáza, tento zvláštny pojem, uvádzaný aj ako serrapeptáza, je niečo, čo by mal poznať každý, kto sa kedy stretol s krvnými zrazeninami, opuchom či bolesťou. V preklade – enzým s názvom serapeptáza by mal poznať každý z nás. Ide o enzým, ktorý štiepi bielkoviny a efektívne prispieva k rozkladu a odstráneniu poškodených buniek z organizmu.

Tým znižuje množstvo hlienov, vyprodukovaných v dýchacích cestách, ničí povlaky na stenách ciev, odstraňuje cysty a pozor – dokáže dokonca predísť vytvoreniu jazvy! Táto funkcia serapeptázy je mimoriadne dôležitá pre každého z nás. Pomáha totiž predchádzať infarktu, cievnym príhodám aj trombóze. 

Zaujme ťa: Nebezpečný viscerálny tuk: Ako zistíš, že ho máš v tele nadbytok?

priadka morušová

Zdroj: Shutterstock®

Osloboďte sa od všetkého škodlivého!

Úplne prvotnou funkciou serapeptázy bolo dostať húsenice priadky morušovej z ich kukly. Nebyť tohto enzýmu, priadka by zostala uväznená v hodvábnych nitiach, kde by zahynula. Práve serapeptáza tento zámotok uvoľní, a tak vznikne motýľ. Znie to až rozprávkovo, čo poviete? Až neskôr vedci objavili účinné látky tohto enzýmu na ľudské telo. V Japonsku je dokonca registrovaný ako oficiálny liek, ale aj lekári v Európe ho predpisujú pacientom proti bolesti. Serapeptáza pomáha pri liečbe aterosklerózy, sklerózy multiplex, rôznych alergií, astmy a zápalov kĺbov. 

čo pomáha proti bolesti

Zdroj: Shutterstock®

Zbaví vás zápalu aj bolesti

Pokiaľ ide o samotný zápal, výborné výsledky boli preukázané pri liečbe zápalov čriev, napríklad Crohnová choroba alebo zápal hrubého čreva, ale aj pri ženských zápaloch, zápaloch zubov, prínosových dutín aj kĺbov. Nebojí sa zabojovať ani so zápalovými reakciami po úrazoch či operáciách. Serapeptáza sa absolútne nezaujíma o živé tkanivo, takže nepredstavuje vôbec žiadnu hrozbu pre naše zdravé bunky.

Ak vás niekedy potrápil karpálny tunel, vedzte, že serapeptáza je skvelým pomocníkom v boji s týmto problémom. To isté sa však týka aj fibrózy prsníka. 

Pozri aj: Žalúdočné vredy: Šokujúce, ale toto ti naozaj pomôže!

účinný liek proti bolesti

Zdroj: Shutterstock®

Serapeptáza urýchľuje hojenie tkaniva, čo v praxi znamená, že výrazne zmierňuje zápal v tele. Má teda silné protizápalové účinky a čo je zaujímavé, je prírodnou alternatívou ibalginu alebo aspirínu, dokonca aj antibiotík, keďže prakticky ihneď zmierňuje zápal a bolesť v tele. Dokáže to tak, že rozpúšťa takzvané amíny, ktoré vysielajú do nervovej sústavy signál bolesti.

Enzým serapeptáza je na našom trhu dostupný vo forme voľne predajných tabliet, pričom užívať by ste mali jednu tabletu dvakrát denne. Zapíja sa väčším množstvom vody a dôležité je, že nemá žiadne vedľajšie účinky, čo však nemôžeme povedať o iných liekoch proti bolesti. Nakoľko však serapeptáza pôsobí na riedenie krvi, ak máte ťažkosti s jej zrážanlivosťou, poraďte sa vopred s lekárom o užívaní tohto enzýmu. 

prvá pomoc pri zápale

Zdroj: Shutterstock®

Serapeptáza je doslova darom prírody. Za zmienku stojí, že pomáha telu odstraňovať rakovinové bunky ešte predtým, než sa z nich vytvorí nádor. A to už je čo povedať. Priadke morušovej teda môžeme poďakovať nie len za hodváb, ale aj za tento zázračný liek, ktorý, či sa nám to páči alebo nie, nie je možné umelo vytvoriť.

- Anketa

POČULI STE UŽ O TOMTO ENZÝME?

Odpovedalo 395 ľudí  

Áno, aj mi neraz pomohol
38%
Áno, ale nemám s ním skúsenosť
21%
Nie, počujem o ňom prvýkrát
39%
Nie, som zástanca klasických liekov
2%

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

12 komentárov

Elena Švachová 08.04.18 21:20

karma
113.00

O tomto enzýme som ešte nepočula a najviac ma zaujalo, že pomáha telu odstraňovať rakovinové bunky ešte predtým, než sa z nich vytvorí nádor.Bolo by dobre,kebyže sa ľudstvo zbaví tejto pliagy.

 • 2
Odpovedať

Ľubica Šťastná 08.04.18 22:59

ĽŠ
karma
100.00

Veľmi zaujímavá novinka pre mňa, ďakujem za článok!

 • 1
Odpovedať

Mária Chromíková 23.04.18 10:22

MC
karma
109.00

Ešte som o tomto Enzýme nepočula ,ale nič nie je také zázračne ,ako sa o tom píše.

 • 1
Odpovedať

Zuzana Daňová 23.04.18 13:21

karma
-1.00

Zaujimava novinka

 • 0
Odpovedať

Ingrid Šimoniková 24.04.18 08:43

karma
74.00

čítala som už o nej ale len tak okrajovo ,váš článok ma zaujal a veru stojí za vyskúšanie

 • 0
Odpovedať

Libuše Šumná 24.04.18 14:00

karma
113.00

taky je to pro mě novinka

 • 0
Odpovedať

Marta Bujdošová 27.04.18 14:33

MB
karma
98.00

zaujimave, nevedela som o tom

 • 1
Odpovedať

Darina Božiková 05.05.18 09:56

DB
karma
114.00

tento článok sa mi mimoriadne páči. domnievam sa,že vedci by mali venovať väčšiu pozornosť vývinu liekov na prírodnej báze,veď toto sú úžasné veci,ktoré nás môžu ochrániť pred nespočetnými chorobami,ktoré na nás číhajú.

 • 1
Odpovedať

Jana Čipková 07.05.18 10:06

karma
106.00

Enzým serapeptáza je pre mňa niečo neznáme. Článok ma veľmi zaujal.

 • 1
Odpovedať

Vlasta Mäsiarová 07.05.18 22:11

karma
100.00

Serapeptázu poznám, užívala ho moja chorá dcérka, veľmi jej pomohol . Ďakujem za článok, dozvedela som sa zaujímané pravdy o tomto enzýme..

 • 1
Odpovedať

Jana Komadová 10.06.18 13:53

JK
karma
100.00

Čítam o ňom prvý krát

 • 1
Odpovedať

Jana Komadová 14.01.19 22:40

JK
karma
100.00

Počujem o ňom prvý krát

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní