Smiech je najlepší liek. Aké sú jeho účinky?

Smiech je najlepší liek. Aké sú jeho účinky?
  • 05.06.2014
  • Aďa Knies

Určite ste už niekedy počuli, že: „Smiech je najlepším liekom.“ Čo si myslíte? Je to podľa vás pravda? Ako sa vôbec cítite, keď sa začnete smiať? Je to šťastie alebo smútok? Prečítajte si, čo všetko vykonáte dvihnutím kútikov úst. 

Dobíjanie energie smiechom

Je to tak. Smiechom si dobijete baterky a viete pracovať ešte lepšie. Smiech pôsobí na nás psychicky a rovnako aj fyzicky. Všetok stres, ktorý sa vo vás nahromadí počas dňa, viete uvoľniť zo svojho tela úplne jednoducho, smiechom. Chcete mať zdravšie srdiečko? Potom sa nezabudnite často smiať. Možno sa vám podarí rozosmiať aj ostatných, takže vás čaká jeden bod za dobrý skutok. 

Pozri aj: Výtok z bradaviek – aké sú hlavné príčiny tohto problému?

nedostatok energie

Zdroj: Shutterstock®

Smiech ako sedatívum

Je to neuveriteľné, ale smiech skutočne dokáže vyrovnať náš nervový systém. A to tým, že sa z tela vyplavia stresové hormóny, ako sú napríklad adrenalín a kortizol. Namiesto sladkostí, ktoré dokážu tiež takpovediac zlepšiť náladu, sa radšej poriadne zasmejte na nejakom dobrom vtipe. Zaručene nepriberiete ani gram. 

Pozri aj: Najjednoduchší recept na makrónky, ktoré si môžeš doladiť podľa seba

účinky smiechu

Zdroj: Shutterstock®

Posilnenie imunitného systému

Smiech zvyšuje produkciu protilátok, vďaka ktorým dokáže naše telo úspešne bojovať s rôznymi chorobami alebo infekciami. Určite si poviete, dobrý nezmysel. Nabudúce keď vám bude zima si skúste pozrieť nejakú komédiu a zistíte, že je to naozaj tak. Žiadne prechladnutie ani nepríjemné škrabanie v krku.

Smiech je vec nákazlivá

Ako vieme, zívanie je nákazlivé. Smiech je však oveľa oveľa nákazlivejší. Ktorá z vás bola v ťažkej alebo trápnej situácii a prelomila ľady práve vďaka smiechu? Ľudia so zmyslom pre humor sa pridajú a tí menej zatrpknutý nech si idú po svojom. 

Pozri aj: Aké znamenie sa hodí k Rybám? Je to Rak, Býk či Panna?

úsmev

Zdroj: Shutterstock®

Šťastné ženy sú najkrajšie

Ženy a dievčatá, ktoré sa viac smejú a sú šťastné, sú atraktívnejšie pre mužov. To isté platí aj naopak. K tomuto netreba nič viac dodať.

Tak a teraz sa smejte najčastejšie, ako to bude možné a hlavne nezabudnite nakaziť aj ostatných! :)


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Martina Zahoranová 05.06.14 07:31

MZ
karma
92.00

určite je deň s úsmevom na perách krajší , no nie každý deň sa to dá... ale dnes :-) prežite všetci deň s úsmevom

  • 0
Odpovedať

Alena Cabakova 05.06.14 20:49

karma
86.00

a je to aj najkrajší dar, ktorý môžeme kedykoľvek bez prekážok darovať... a vie naozaj veľmi potešiť, hlavne keď je úprimný a zo srdiečka... :)

  • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 31.10.14 15:24

MR
karma
-1.00

naozaj smiech je dobrý liek, pomocník zlepšovateľ nálady :)

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 21.05.20 10:13

KS
karma
133.00

Presne tak, tiež sa riadim tým heslom, že smiech lieči :-) Treba sa smiať od srdca, nahlas a často, veď vrásky smiechu sú oveľa krajšie ako vrásky od mračenia sa :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní