Veselá Veľká noc: Voda na šatách i v poháriku

Veselá Veľká noc: Voda na šatách i v poháriku

Veľká noc sa nám spája s rôznymi zvykmi. Od pondelkovej šibačky, po maľovanie kraslíc až po pletenie korbáčov. Pre niekoho znamená bohato prestretý stôl s nie až tak zdravými pokrmami a nápojmi.

Prípitok na zdravie?

Zvyknete veľkonočných kúpačov už vo dverách vítať štamperlíkom páleného? Tradície – netradície, alkohol pánom neprospieva. „Dôsledkom zvýšenej konzumácie alkoholu je časté močenie. Pravidelné močenie síce prostate prospieva, no je lepšie, ak k tomu dochádza prirodzene. Najlepšie je alkoholu úplne sa vyhnúť,“ vysvetľuje výživová špecialistka Janka Trebulová. Ak nechcete porušiť ľudové tradície, zdravotne prijateľnejší je pohár vína než tvrdý alkohol. 

Neželané nepohodlie

Na počet skonzumovaných pohárikov by si mali dávať pozor najmä starší šibači. Po päťdesiatke dochádza na ich tele k zmenám, ktoré v lekárskom slovníku možno nájsť ako benígna prostatická hyperplázia. Ide o neškodné zväčšenie prostaty, ktoré však spôsobuje určitý diskomfort zo zdravotného ako aj spoločenského hľadiska.

Prostata vyvíja tlak na močovú rúru a stáva sa prekážkou pri vyprázdňovaní močového mechúra. Väčšia časť mužskej populácie kvôli tomu bojuje s častým močením, slabým prúdom moču či neúplným vyprázdnením.

Zaujme ťa: Je vhodné dať si pivo po behaní? Prezradíme ti, ako to naozaj je

ovocie a zelenina

Zdroj: Shutterstock®

Uprednostnite zdravšie alternatívy

Práve jedlá plné zlých tukov, veľa alkoholu, nedostatočný pitný režim či malé množstvo zeleniny neprospieva nielen prostate, ale aj celkovému zdraviu. Čo naopak padne na úžitok je zdravá životospráva s dostatočným príjmom tekutín okorenená pohybom. Dnes na internete nájdete tisíce receptov na zákusky, tradičnejšie pokrmy alebo dokonca zdravé limonády, pri ktorých si váš partner na nezdravé pochutiny alebo percentuálne nápoje len ťažko spomenie.

Nenápadnú ozdravnú kúru môžete posilniť kvalitným výživovým doplnkom ProstaXin od NaturaMed Pharmaceuticals. Obsahuje zmes štyroch aktívnych látok – výťažok z palmy Saw Palmetto, lykopén, zinok a selén pre udržanie zdravej prostaty, mužstva a imunity.

Mesačné balenie ProstaXinu teraz môžete vyskúšať zadarmo, len za cenu poštovného a balného. Viac informácií o produkte aj aktuálnej akcii získate na bezplatnej linke 0800 444 204 alebo na webovej stránke www.prostaxin.sk.

ProstaXin

Zdroj: Shutterstock®


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Katarína Konečná 29.03.18 13:02

KK
karma
109.00

Veľká noc je pre mňa iba obdobím oddychu, keď je pekné počasie utekám do záhrady, alebo prírody, takže prejedanie a pitie alkoholu nehrozí

  • 0
Odpovedať

Katarína Kusá 29.03.18 14:58

KK
karma
90.00

cez veľkonočné sviatky sa stravujeme tak isto ako cez víkend, žiadne prejedanie nehrozí a taktiež šibačka a oblievačka je u nás neznámy pojem, tiež ideme radšej von alebo si doma oddýchneme

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 29.03.18 18:25

MM
karma
100.00

my už len tak striedmo, rokmi prežívame sviatky viac duševne

  • 0
Odpovedať

Marianna Rajniaková 31.03.18 11:33

MR
karma
109.00

veľa ľudí ide radšej do prírody alebo si naplánuje lyžovačku a ja nie som výnimka, nechce sa mi doma čakať..

  • 0
Odpovedať

Daniela Bieliková 02.04.18 12:45

DB
karma
117.00

Veľkú noc ja osobne veľmi nemusím...

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní