Vieš, ako rozpoznať alergiu u zvierat? Toto sú najčastejšie signály

Vieš, ako rozpoznať alergiu u zvierat? Toto sú najčastejšie signály

Sezóna alergií je práve v plnom prúde. Niektorých ľudí trápi peľ v ovzduší či iné alergény, čo u nich spôsobuje prejavy, ako je kýchanie, svrbenie očí či tečúce sople. Nič príjemné to nie je pre ľudí, a o to menej pre našich štvornohých miláčikov. Viete, ako rozpoznať alergiu u zvierat? Pozor, symptómy sa od tých ľudských diametrálne líšia!

Signálom je škriabanie

Veterinári tvrdia, že najjasnejším symptómom sezónnej alergie u zvierat je zápal, ktorý riešia neustálym škriabaním sa. Psy si teda môžu neustále lízať určité miesta na tele, najmä zadok alebo labky. U mačky môžete zasa pozorovať chrasty na koži. U oboch druhov domácich zvierat sa môže zápal v tele prejaviť aj trasením. Pozorujte preto svojho miláčika a ak si všimnete, že pre stále škriabanie sa stráca srsť, má chrasty, zhrubnutú alebo fľakatú pokožku, navštívte veterinára.

Inšpiruj sa: Najlepšie letné európske festivaly: Nechaj sa roztancovať!

ako liečiť alergiu u zvierat

Zdroj: Shutterstock®

Liečba nie je stopercentná

Tak ako pre človeka aj pre zvieratá existujú určité liečebné metódy, ktoré by mohli zjemniť ich alergické príznaky. Krok číslo jeden je určite navštíviť veterinára, ktorý by vám mohol predpísať lieky alebo prípravky proti svrbeniu pokožky zvieraťa.

Najjednoduchšie je ale zvieratko od alergénov chrániť. Po každej prechádzke prejdite kožuch navlhčeným uterákom, aby ste alergén dostali z pokožky skôr, než spôsobí neplechu. Pomôže aj pravidelný kúpeľ či podávanie omega-3 mastných kyselín proti zápalu.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Ľubica Šťastná 20.07.19 07:12

ĽŠ
karma
100.00

Poučný článok, vďaka!

  • 0
Odpovedať

Alžbeta Stanková 23.07.19 12:46

AS
karma
108.00

alergia je nepríjemná nielen pre človeka:

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní