Vyrážky, chlpy či kútik: Vieš, čo sa nám snaží telo naznačiť?

Vyrážky, chlpy či kútik: Vieš, čo sa nám snaží telo naznačiť?

Trápi vás nevinná vyrážka, nežiadúce ochlpenie na tvári či bolestivý kútik? Ani tieto prejavy nemusia byť také nevinné, ako sa na prvý pohľad zdajú. Často znamenajú, že vám chce vaše telo dať červený signál o tom, že sa niečo deje.

Prinášame vám zoznam tých najčastejších prejavov tela, ktoré sa odrazia dokonca aj na vašej kráse. Naučte sa čítať, čo sa telo snaží naznačiť! V prípade, že sa tieto prejavy opakujú častejšie a neviete si s nimi rady, určite ich nenechajte zájsť do stratena. To, čo telo naznačuje, nikdy neignorujte! 

Zaujme ťa: Prečo používať makeup? Povieme ti hneď 5 skvelých dôvodov!

Ach, tie hormóny

Hormonálna nerovnováha často vedie k tomu, že sa nám na tvári objavuje nežiadúce ochlpenie. Tento prejav však môže súvisieť aj s problémami s vaječníkmi, čo by mala sprevádzať aj nepravidelná či vynechávajúca menštruácia. S týmito problémami je určite potrebné navštíviť lekára predtým, ako pristúpite k mechanickému odstraňovaniu chĺpkov, ako je napríklad najnovší trend, holenie celej tváre.

ochlpenie na tvári

Zdroj: Shutterstock®

Akné, krupičky a iné nepeknosti

Každá žena s nami bude súhlasiť, keď budeme tvrdiť, že ráno nás na tvári nepoteší ani vyrážka, ani tmavé kruhy pod očami. Nepríjemné akné súvisí vo väčšine prípadov s vaším stravovaním. Akné môžu spôsobovať mliečne produkty, ale aj jedlá s vysokým glykemickým indexom.

Aj kruhy pod očami, ktoré nemáte z nedostatku spánku, môže spôsobovať potrava. Odborníci tvrdia, že telo sa snaží naznačiť, že prijímate príliš veľa toxických látok. Takže je vhodné vysadiť tie najväčšie alergény a počkať, čo sa stane.

Nedostatok vitamínu A, esenciálnych mastných kyselín či zinku zasa môže byť pôvodcom bielych mini krupičiek, ktoré sa tvoria často pod očami. Tieto živiny treba doplniť!

Pozri aj: Cvičenie vo vode: Na čo je dobré a čo všetko ním posilníš?

mliečne výrobky

Zdroj: Shutterstock®

Problémy s perami

V oblasti pier nás mnohokrát trápia rovnaké problémy – popraskané pery alebo kútiky či zima. S popraskanými perami sa môžu potýkať vegetariáni a vegáni najčastejšie, lebo im chýba zinok a niacín z mäsa a rýb.

Pri kútikoch a „zime“ na perách sa zamerajte na doplnenie železa a vitamínov B, konkrétne B-2 a B-12. Stačí vám zaradiť do jedálnička viac zelenej stravy a je to.

Bude sa ti páčiť: Nedarí sa ti schudnúť? Skús stravovanie podľa krvných skupín!

popraskané pery

Zdroj: Shutterstock®


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Ľubica Šťastná 15.03.18 08:30

ĽŠ
karma
100.00

Hormóny, obzvlášť nám ženám, vedia dať pekne zabrať....

  • 0
Odpovedať

Marta Bujdošová 15.03.18 09:04

MB
karma
98.00

aj dedičnosť zohrava svoju ulohu

  • 0
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 15.03.18 16:39

PV
karma
113.00

Nemám takéto problémy.. Možno sa stane raz za rok ,že vykukne nejaká vyrážka , ale to pred menštruáciou ..!! Ach ,tie ženské hormony ..

  • 0
Odpovedať

Lenka Meravá 15.03.18 20:47

LM
karma
82.00

Hormony vedia veru nepekne potrapit

  • 0
Odpovedať

Elena Švachová 16.03.18 22:58

karma
115.00

na kožné defekty je najlepší B-komplex.Mne pomôže vždy.

  • 0
Odpovedať

Milka Damašková 17.03.18 00:22

MD
karma
132.00

Ja som v puberte vyrážky nemávala, no po pôrode nastúpili hormonálne poruchy a vtedy som bola samá vyrážka. Som rada že už to je za mnou,tie dve tri vyrážtičky raz za mesiac sa dajú zvládnuť..

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní