5 najväčších prehreškov pri nosení legín. Nerobíte je náhodou také?

5 najväčších prehreškov pri nosení legín. Nerobíte je náhodou také?

  • Zdieľaj:
 • 11

Legíny už dávno nie sú len módnym výstrelkom – ich obľuba narástla do takých rozmerov, že minimálne jedny má vo svojom šatníku snáď každá žena. Často sa ale na uliciach stretávame s týmito piatimi módnymi prehrešky – tak si dajte pozor, aby ste ich neopakovali!

Zlá veľkosť

Aby legíny vyzerali dobre, musí vám sadnúť. Dokonale sadnúť. Ak sú vám o číslo menšie a vy ich na seba naťahujete prehnanú silou, je to zle. Ak sú vám voľné, tak je to také zle. Voľte legíny v rovnakej konfekčnej veľkosti, ako máte nohavice. A vezmite si so sebou na nákupy súdnou kamarátku alebo dobrého kamaráta, ktorý sa vám nebojí povedať pravdu. Najčastejšia chyba? Malé legíny, ktoré sú potom príliš upnuté a takmer presvitajú.

Odporúčame prečítať:  Buďte ako hviezda. Telové lodičky nosí britská vojvodkyňa aj vnučka Elvisa 

ako si vybrať legíny

Zdroj: Shutterstock®

Ako nahá

Nikdy nič nepokazíte tým, keď si k legínam vezmete dlhší top, ktorý prekrýva zadoček (viď obrázok). Toto jednoduché pravidlo zamedzí 90 % módnym průšvihům, ktoré ženy v súvislosti s legínami robia.

Ak chcete byť vyzývavou Bohyňou a idete napríklad na večierok do mesta, môžete legíny skombinovať aj s kratším topom. V takom prípade si ale vždy oblečte nepriesvitné legíny tmavšie farby – treba kožené. Alebo tzv. jegíny, ktoré vyzerajú ako úzke džínsy. Legíny s krátkym topom v každom prípade musí čo najpresnejšie napodobňovať nohavice – inak budete vyzerať ako nahá.

ako si vybrať legíny

Zdroj: Shutterstock®

Dlhá sukňa

Sukne k legínam vyzerajú skvele, ale musí byť ... krátke! Dlhá sukňa ku kolenám alebo ešte nižšie vám opticky skráti nohy a budete vyzerať hrozne! Sukňu k legínam preto vždy čo najkratšiu, ideálne tesne pod zadoček. A skúste zrazu vynechať sukňu džínsovú – z nejakého záhadného dôvodu s legínami nevyzerá moc dobre. Látkové alebo kožené sukne sú oveľa lepšie.

ako si vybrať legíny

Zdroj: Shutterstock®

Presvitajúca spodná bielizeň

Toto je perla. Ak vám cez legíny presvitá bielizeň, dopustili ste sa toho najväčšieho módneho prehrešku, akého len môžete. Ak budete dodržiavať pravidlá vyššie (správna veľkosť a dlhý top), nemalo by sa vám nič stať. Napriek tomu si pod legíny vždy berte spodnú bielizeň rovnaké alebo aspoň podobné farby. A ideálne potom tangá. Budete v pohode za každých okolností.

ako si vybrať legíny

Zdroj: Shutterstock®

Nudné topánky

Ide o najmenší prehrešok zo všetkých menovaných, ale ak si k legínam obujete tenisky, váš outfit nebude vyzerať veľmi dobre. Najlepšie k legínam vyzerajú členkové topánky na podpätku, ideálne široké, ktoré na seba upútajú pozornosť (viď obrázok). V poriadku sú samozrejme aj čižmy.

Zdroje obrázkov: Lascana.sk , Otto.sk


  • Zdieľaj:
 • 11
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

11 komentárov

Mária Maxianová 22.12.15 19:09

MM
karma
100.00

rada nosím leginy doma alebo na šport, samozrejme vždy s dlhým topom, svetrom

 • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 22.12.15 20:01

SK
karma
113.00

ak leginy,tak s niecim dlhsim

 • 0
Odpovedať

Erika Špacírová 22.12.15 22:29

karma
93.00

nenosím legíny... na niektorých pôsobia až komicky, hlavne keď si dajú krátky top k nim :D alebo na ne vyslovene nemajú postavu

 • 0
Odpovedať

Alexandra Rummerova 23.12.15 21:14

AR
karma
-1.00

Tak ako treba mat sudnu kamaratku,ktora poradi pri vybere legin,tak aj sufnu citatelku,ktora upozorni na gramaticke chyby v clanku...

 • 0
Odpovedať

Anna Kristova 26.12.15 20:27

AK
karma
100.00

legíny sú TOP na štíhlych postavách

 • 0
Odpovedať

Mária Zámečníková 28.12.15 10:46

MZ
karma
-1.00

Nie je nič horšie, ako presvitajúce legíny...

 • 0
Odpovedať

Simona Matičková 28.12.15 17:55

SM
karma
-1.00

Legíny by mali niektorým slečnám zakázať nosiť !! hlavne keď presvitajú

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 30.12.15 18:23

JK
karma
100.00

zaujímavé a super poučné čítanie

 • 0
Odpovedať

Ľuba Reháková 01.01.16 16:51

ĽR
karma
-1.00

Veru, nie sú legíny ako legíny :). Niektoré dievčatá to fakt preháňajú ... Neraz som mala pocit, že tá dievčina kráčajúca predomnou je nahá - úplne priesvitné legíny a tangáče ... myslím, že aj keď je super postava, takéto legíny a k tomu krátke tričko je do mesta absolútne nevhodné. Možno tak na doma. Tiež bývam prekvapená zo žienok, ktoré majú kopu kg naviac a majú odvahu si k legínam dajú krátke tričko. Niekedy sa zamýšľam, či sa nevidí alebo jej je to jedno.... Já teda zásadne legíny len nepriesvitné a s vrškom siahajúcim pod zadok. Tak sa cítim super. Ale, keď je vyšportovaná postava, tak sa mi samozrejme páči vršok aj kradší. Čo by nám k legínam tak povedali chlapi, čo by povedali na tie priesvitné legíny, aký signál to pre nich je .... :)

 • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 29.01.16 14:43

MR
karma
-1.00

nenosím legíny, neviem sa s nimi skamarátiť

 • 0
Odpovedať

ľubka Olexyová 29.02.16 17:03

ľO
karma
-1.00

telové legíny sú podľa mňa nevkusné

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní