Ako sa cítiť skvele vo vlastnom tele? Drž sa týchto rád!

Ako sa cítiť skvele vo vlastnom tele? Drž sa týchto rád!
 • 20.02.2013
 • Aďa Knies

Ste nespokojná pri každom pohľade do zrkadla? Nepáči sa vám to, čo vidíte? Túžite po menšom brušku alebo dlhých vlasoch? Proste túžite byť dokonalá? Pamätajte si, že dokonalé telo neexistuje. Každý človek má iný ideál krásy. 90 – 60 – 90 sú ideálne miery akurát tak na módne prehliadky. A aj to len preto, že oblečenie je šité v konfekčnej veľkosti.

Takže, ideálne krivky s istotou neexistujú. Niekedy svoju nadváhu alebo podvýživu neovplyvníte. Máte to geneticky dané a nedá sa to zmeniť. Preto máme pre vás jediné riešenie – naučte sa mať rada taká, aká ste a cíťte sa skvele vo vlastnom tele? Ako na to?

Som atraktívna?

Popremýšľajte o tom, čím priťahujete mužov. Potom sa skúste zamyslieť, čím priťahujú muži vás. Je to perfektne vypracované telo? Alebo krásne hnedé oči či blond vlasy? Definícia atraktívnosti je u každého odlišná. Niektoré priťahuje vypracovaný hrudný kôš alebo výška. Iné zas upravené vlasy a plné pery. To isté platí aj u mužov. Niektorí ocenia, keď má žena štíhlu postavu. Ďalším sa zas páči plnoštíhla žena, ktorá je sebavedomá. Preto nezabúdajte na fakt, že dokonalosť ešte neznamená 50 kíl. To, že nie ste dokonalá v očiach druhých, neznamená, že nie ste atraktívna.

Odporúčame: Najkrajšie vianočné mestá: Budeš ich chcieť hneď navštíviť!

ako sa mať rada

Zdroj: Shutterstock®

Neporovnávajte sa s ostatnými

Porovnávanie je asi najväčším zabijakom sebavedomia. My všetci sme sa narodili v rôznych tvaroch a veľkostiach. Niektorí z nás majú ostré rysy a iní zas jemné črty. Každý človek má iné vlastnosti. Preto neexistuje obraz toho, ako by ste mali vyzerať alebo sa správať. V žiadnom prípade však neporovnávajte seba a tých druhých. Neváhajte obdivovať prednosti ostatných. Uistite sa však, že vaše myšlienky nezachádzajú do porovnávania.

Sústreďte sa na to, čo na sebe milujete

Zaiste, aj na vás musí byť niečo dobré. Niečo, s čím ste na 100 % spokojná. Možno nemáte veľkosť košíkov D, ale máte nohy, ktoré sú dlhé a súmerné. Tie nemá tiež každá žena. Tým pádom môžete byť hrdá na svoje nohy. Niekedy strávime veľa času nad tým, ako zakryť svoje nedostatky. Namiesto toho, by ste sa však mali zamerať na svoje plusy. Čo vy na to? Sústreďte sa na to, čo máte na svojom tele rada. Takže, ak ste hrdá na svoje plné prsia, noste blúzku alebo top, ktorý ich zvýrazni. Alebo ste hrdá na svoje ruky? Zvoľte si tričká bez rukávov a vystavte svoj biceps. Noste oblečenie a doplnky, ktoré postavia do popredia vašu krásu. Len tak budete spokojná vo svojom vlastnom tele.

zdravé sebavedomie

Zdroj: Shutterstock®

Naučte sa rešpektovať svoje nedostatky

Ak budete neustále upozorňovať na svoje nedostatky, všimne si to aj vaše okolie. Z komára spravíte somára. Nie ste spokojná so svojím telom? Neupozorňujte na to. Niekto si ani nevšimne, že máte veľké boky a zadíva sa do vašich krásnych očí. Svoje chyby sa naučte rešpektovať. Pozrite sa na pozitíva vášho tela. Aj keď sú na ňom veci, s ktorými nie ste spokojná, musíte ich prijať. Len vtedy budete spokojná sama so sebou. Táto spokojnosť z vás bude priam vyžarovať.

Pozri aj: Ako vyčistiť striebro doma? Poradíme ti jednoduché a účinné triky!


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

10 komentárov

Iveta Ondáková 20.02.13 16:39

IO
karma
96.00

Aj ja obdivujem na ostatných ženách krásne štíhle nohy,kedže ich také nemám, ale vždy si poviem, že som rada, že sú zdravé a každý deň ma nosia...aj ked nie sú dokonalé:)

 • 0
Odpovedať

anka - fb anka all saga saganová 13.10.14 21:35

A-FAASS
karma
-1.00

presne tak nemáme si všimať naše nedostatky a máme byť spokojný samy so sebou a byť veselý a štastný,

 • 0
Odpovedať

Martina Begalova 14.10.14 09:51

MB
karma
108.00

snazim sa byt spokojna kazdy den aj ked zrkladlo nie vzdy suhlasi ... :)

 • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 19.06.22 21:38

KS
karma
133.00

Ak sa páčime sami sebe, páčime sa potom aj okoliu :-)

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 20:41

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 20:41

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 21:04

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 21:04

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní