Bohémske záušnice alebo šperky Amazoniek: Ešte si nič podobné nevidela?!

Bohémske záušnice alebo šperky Amazoniek: Ešte si nič podobné nevidela?!

Náušnice sú jedným zo symbolov ženskosti. Áno, uznávame, že kedysi náušnice zdobili uši náčelníkov kmeňov a ostatných pánov, no kdesi je zakorenené, že náušnice sú výsostnou dominantou žien. Kedysi sa počas dňa nosievali menej okázalejšie náušnice a tie gýčovejšie alebo viac zdobené sa nosievali na večerné udalosti. Dnes je móda v tomto pomerne benevolentnejšia. Ženy zdobia svoje ušné lalôčiky čímkoľvek.

Minimalistické, klipsne, visiace, viac prepracované, extrémne veľké – ponuka je naozaj bohatá. Môžete si vyberať z nepreberného množstva náušníc s rôznymi vzormi, v rôznych tvaroch, vyrobené z rôznych materiálov s použitím najrôznejších zdobiacich techník. Až sa v tom jednoducho môžeme niekedy strácať. Veď napokon, každý vie, aké sú ženy nerozhodné. A keď ich postavíte do zlatníctva a dovolíte im vybrať si jeden šperk, tak to bude aj na niekoľko hodín. Všetky sú krásne, všetky majú niečo do seba, tak je jasné, že výber je naozaj ťažký. No mali by ste vedieť, že okrem náušníc existuje aj niečo, čo sa označuje ako záušnica.

Čo sú záušnice?

Je to zvláštne, ale áno, existuje aj také niečo, čo môžeme označiť ako záušnica. Ide v podstate o módny doplnok za uši. Nie je to klasická náušnica, ale doplnok, ktorý zdobí okolie ucha. Na uchu drží vďaka svojmu špeciálnemu tvaru. Sú to šperky, ktoré sú skôr extravagantné a nie sú vhodné na úplne bežné nosenie. Možno nám prídu vhodné skôr na karneval alebo na inú špeciálnu udalosť. Ich tvorcovia sa zhodujú, že by ste sa vôbec nemali obmedzovať.

Ak máte chuť vziať si náušnice na kávičku, tak to urobte. Ak sa nimi chcete skrášliť do práce, tak nik vám v tom brániť nebude. Jednoducho sa pri ich nosení nemusíte obmedzovať. Čo myslíte, sú vhodné aj na bežné nosenie? Vzali by ste si ich do práce alebo do školy? Na rande alebo na kávičku s kamarátkou?

Zaujme ťa: Aké náušnice sú trendy? Nechaj sa inšpirovať hitmi jesene a zimy 2019

1 z 13

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Ľubica Šťastná 03.09.19 06:14

ĽŠ
karma
100.00

Naozaj extravagantný doplnok.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní