Bude fashion víkend - návrhári sa nevzdali

Bude fashion víkend - návrhári sa nevzdali

Slovenskí módni dizajnéri sa odmietli zmieriť so zrušením tretieho ročníka Bratislava Fashion Weekendu. Spojilo ich novovzniknuté združenie Fashion LIVE! Boris Hanečka, Lukáš Kimlička, Marcel Holubec, Petra Poórová, Ľubica Poncik, Lenka Sršňová, Jana Kuzmová a značky Impéria, La Femme a Ateliér 343 sa rozhodli spoločne s podporou Slovak Fashion Council a OLO-dressing zorganizovať Fashion LIVE! Slovak Fashion Week Initiative. Podujatie, ktoré dizajnérom umožní odprezentovať svoje dlho pripravované kolekcie, dnes v Bratislave predstavili zástupcom médií.

 

Súčasťou projektu je Olo Křížová, ktorá úzko spolupracuje so slovenskými módnymi tvorcami a podieľala sa na prípravách posledných dvoch ročníkov BFW. "Dvojročná spolupráca tu niečo budovala na česko-slovenskej scéne, tak sme sa na tom všetci zhodli, že by bola veľká škoda, keby sme zrazu zatvorili dvere a celý ten rok snaženia zo strany dizajnérov a značiek hodili do koša, s tým sme sa naozaj nezmierili," uviedla na tlačovej konferencii Křížová, ktorá sa rozhodla pokračovať v budovaní povedomia módnej scény na Slovensku. "Zrušenie významnej profesionálnej akcie bez iného riešenia by v tento moment malo veľmi zlý dopad na všeobecné vnímanie lokálnej tvorby ako doma, tak aj v zahraničí," vysvetlila umelecká riaditeľka Fashion LIVE! Olo Křížová pre TASR spresnila, že podujatie neprinesie celý program, ktorý mal pôvodne ponúknuť BFW. "Fashion LIVE! vychádza skutočne len z lokálnej scény a z lokálnych značiek, takže priaznivci módy teraz uvidia to najzásadnejšie z módnej scény na Slovensku."

 

Bude fashion víkend - návrhári sa nevzdali

 

 

Do projektu vstúpil aj Slovak Fashion Council, ktorý v ňom bude zastrešovať dizajnérske showroomy. "Budú sa nachádzať v kreatívnom priestore Kontakt. Budú pokrývať nielen dizajnérov, ktorí sa budú prezentovať na prehliadkach. Zoznam nie je konečný," doplnila zakladateľka a riaditeľka SFC Dana Kleinert. Ako poznamenala, nad podujatím prevezme záštitu hlavné mesto SR Bratislava a mestská časť Bratislava - Staré Mesto.

 

Fashion LIVE! sa bude konať od 25. do 27. októbra v bratislavskom centre Kontakt a v Starej tržnici. Vstup je voľný. Módnu akciu otvorí Black&White Opening Party. "Spolu s týmto večerom otvoríme aj showroomy. Už v piatok večer si návštevníci budú môcť zakúpiť rôzne výroby a dizajnérske značky," ozrejmila manažérka projektu Zuzana Bobiková s tým, že hlavný program prebehne počas víkendu. "Ostávame verní pôvodnému konceptu a módne prehliadky dizajnérov sa budú konať. Budú rozdelené do dvoch blokov. Päť prehliadok sa uskutoční v sobotu a päť v nedeľu, koncept prehliadok má názov Black stage. Showroomy budú otvorené počas celého víkendu."

 

 


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Jana Komadová 21.01.14 21:12

JK
karma
100.00

treba podporovať slovenskú tvorbu ved je tu vela skvelých návrhárov a ešte návštevníci si mohli zakúpiť rôzne výrobky a dizajnérske značky tak to zožalo určite obrovský úspech

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní