Fashion LIVE! Bratislava opäť ožije módou

Fashion LIVE! Bratislava opäť ožije módou
  • 09.10.2014
  • PR článok

Fashion LIVE! - Slovak Fashion Week Initiative je módne podujatie, jediné svojho druhu na Slovensku. Do Bratislavy prináša atmosféru fashion weekov, ako ich fanúšikovia módy poznajú z prehliadkových mól v Paríži, Miláne, New Yorku či Londýne.

Fashion LIVE! je unikátna prehliadka slovenskej a zahraničnej módy so svetovou atmosférou. Po prvý krát sa Fashion LIVE! konalo minulý rok v priestoroch Starej Tržnice. Po mimoriadne úspešnom prvom ročníku aj tento rok prináša pre všetkých milovníkov módy sériu jedinečných módnych prehliadok a jeho snahou je vytvoriť priestor na prezentáciu najnovších módnych kolekcií v takom rozsahu, ktorý na Slovensku doposiaľ neexistoval. 

Odporúčame prečítať: Čo tvorí šatník podnikateľky?

Fashion Live Bratislava 2014

Zdroj: Shutterstock®

Brány Starej Tržnice sa pre všetkých módnych nadšencov otvoria od 15.10.2014 do 17.10.2014, vstup na všetky podujatia je voľný.

Počas troch dní ponúkne komplexnejší a rozsiahlejší program, showroomy, fashion talk, výstavy, videoroom, či textilné inštalácie.

Odporúčame prečítať: Ktoré topánky sú vaše obľúbené?

Fashion Live Bratislava 2014

Zdroj: Shutterstock®

Centrum diania je sústredené do priestorov Starej Tržnice, ktorá sa počas troch dní stane miestom na prezentáciu najnovších kolekcií popredných slovenských návrhárov ako sú Jana Gavalcová, Lenka Sršňová, Marcel Holubec či Boris Hanečka, nebudú chýbať ani nové objavy českej a slovenskej módnej scény. V ich showroomoch si návštevníci budú môcť naživo ohmatať najnovšie kolekcie a módne vychytávky, šaty, šperky a iné doplky. V rámci paltformy Fashion LIVE! Talks sa môžu stretnúť s etablovanými odborníkmi z fashion marketingu, či pozrieť si z prvého radu exkluzívnu fashion show, kde sa na móle objavia popredné tváre modelingu napr. Šimon Kotyk, Filip Hrivňák a Daniel Vojtěch.

Odporúčame prečítať: Jeseň v znamení šiat a sukní

Fashion Live Bratislava 2014

Zdroj: Shutterstock®

Po prvý krát Fashion LIVE! prinesie aj udeľovanie cien, a to pod názvom

EVA Fashion AWARDS. Odborná porota v zložení Katarína Patvarošová, Marika Majorová, Andrej Taraba, Dana Lapšanská, Tamara Heribanová, Peter Šagát a Olo Křížová bude udeľovať ocenenia v 4 kategóriách:

Fashion Live Bratislava 2014

Zdroj: Shutterstock®

DESIGNER FL! 2014

Cenu získa najlepšia kolekcia slovenského etablovaného návrhára, alebo autorskej značky, ktorí odprezentovali svoju najnovšiu kolekciu v rámci hlavnho prehliadkového programu.

FRESH DESIGNER FL! 2014

 Cenu získa najlepší mladý talent, ktorý odprezentoval svoju tvorbu v rámci hlavného prehliadkového programu

THE BEST SHOW FL! 2014

 Cenu získa najlepšia performance, ktorá bola odprezentovaná v rámci hlavného prehliadkového programu

FACE FL! 2014

Najzaujímavejšia tvár z modeliek a modelov, ktorí predvádzali na hlavnom móle. S touto osobnosťou bude nafotený vizuál ďalšieho ročníka

Odporúčame prečítať: Jesenné doplnky na každú príležitosť

Fashion Live Bratislava 2014

Zdroj: Shutterstock®

Prečo je Fashion LIVE! jedinečný

Podľa uznávanej odborníčky z oblasti módy Dany Lapšanskej je Fashion LIVE! na rozdiel od všetkých predchádzajúcich ale aj súčasných pokusov organizovať fashion week na Slovensku projektom s najväčším potenciálom uspieť. „V prvom rade vzišiel z potrieb samotných módnych návrhárov, generácie, o ktorej dnes možno povedať, že jej sila, životaschopnosť a kreativita je viac ako citeľná. Ďalším predpokladom úspechu je úzke prepojenie tejto generácie s  našimi pôvodnými slovenskými módnymi časopismi a úspešnými módnymi fotografmi, prostredníctvom ktorých už niekoľko rokov vytvárajú veľmi kreatívnu a autentickú módnu atmosféru na Slovensku. Vychádzajúc z týchto dvoch predpokladov má tak FASHION LIVE! obrovskú šancu  konečne etablovať fashion week v Bratislave, vytvoriť požadovaný vzhľad nastávajúcej sezóny a spolu s  módnou komunitou vytvoriť aj tú správnu atmosféru.“

Odporúčame prečítať: Prekvapte ho neodolateľnou zvodnou bielizňou

Cieľom fashion weeku je vytvoriť, prezentovať a posunúť cez médiá isté naladenie na tú ktorú sezónu a predstaviť v predstihu vzhľad módnej sezóny. Vzhľad sezóny nikdy nevytvorí jeden návrhár, jedna módna prehliadka, vzhľad sezóny je akýmsi koncentrovaným prienikom mnohých módnych prístupov a je to aj atmosféra, ktorá sprevádza ten ktorý fashion week. 

Fashion Live Bratislava 2014 charita

Zdroj: Shutterstock®

Fashion LIVE! má i charitatívny rozmer

Fashion LIVE! štartuje projekt na pomoc 26-ročnej Ivane Danišovej, ktorá trpí Goldenharovým syndrómom. Mladá žena miluje módu, a preto oslovila tím Fashion LIVE! s prosbou o pomoc. Spojením s občianskym združením MÓLO a akciou Fashion LIVE! vznikol projekt na vyzbieranie financií pre elánom a životnou silou nabitú mladú ženu, rozhodnutú vykročiť po „dúhovej“ ceste nádeje.

Odporúčame prečítať: Čo si obuť túto jeseň?

Fashion Live Bratislava 2014 charita

Zdroj: Shutterstock®

Donorom tejto pomoci sa na Slovensku stala Nadácia deti Slovenska - Hodina deťom, ktorá zriadila účet a SMS bránu. Všetci, ktorí budú chcieť pomôcť, môžu, a to zaslaním SMS správ na číslo 800 a v sieti všetkých mobilných operátorov v hodnote 4 €, kde celý výnos ide do zbierky. Do textu SMS je potrebné napísat slovo GOLD a zaslať na číslo 800. 

Je zriadený osobitný bankový účet, kde môžu darcovia peniaze poslať, alebo vložiť, a to na č.u. 222 200 200/0900 (Slovenská sporiteľňa), variabilný symbol 13640. Do poznámky je potrebné napísať GOLD. Zbierka prebieha vďaka pomoci Hodine deťom, ktorá je povolená Ministerstvom vnútra SVS- OVS3-2014/021271 registrové číslo zbierky je 000-2014-021271.

Odporúčame prečítať: Fascinujúci príbeh MÓDY - sprievodca módou

Kedže náš tím je Česko-slovenský, hľadali sme pomoc aj v Českej republike, kde máme podporu u nadačného fondu PINK BUBBLE. Všetci dobrovoľní darcovia v Českej republike budú môcť prispieť SMSkou a tiež vložením ľubovoľnej čiastky na účet. V najbližších dňoch zverejníme číslo na zaslanie SMS a bankového účtu zriadeného pod nadáciou PINK BUBBLE v Českej republike.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Martina Begalova 10.10.14 10:36

MB
karma
108.00

velmi sa tesim ze uz aj v Kosiciach si prideme na svoje :)

  • 0
Odpovedať

Katarína Šutvajová 10.10.14 12:36

karma
-1.00

škoda len, že som tak ďaleko

  • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 18.10.14 08:34

MR
karma
-1.00

tak toto by som raz určite chcela navštíviť.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní