Správny výber košele na stužkovú

Správny výber košele na stužkovú
  • 10.12.2014
  • PR článok

Pomaly sa mladým študentom začína sezóna stužkových slávností. Pokiaľ aj Vy patríte medzi tých, ktorých sa táto slávnosť týka, mali by ste si poriadne premyslieť, v akej košeli sa na stužkovej budete prezentovať. Keďže sa jedná o nezabudnuteľnú životnú udalosť, je potrebné vybrať si to najlepšie a jedinečné.

Mladí ľudia väčšinou nechcú zvoliť starú a pomerne otrepanú možnosť klasickej bielej košele s čiernymi tesilovými nohavicami a sakom. Majú radi veľa farieb, možností, kombinácií a alternatív, z ktorých si môžu neobmedzene vyberať. Aj keď patríte medzi obľúbencov rôznych farebných kombinácií, pokúste sa zvoliť jednofarebnú košeľu. Kocky, pásiky, kvetinky a podobné vzory sú na príležitosť, akou je stužková slávnosť absolútne nevhodné.

V nasledujúcich riadkoch neponúkame rady len pre tých, ktorí budú ostužkovaní, ale aj pre otcov, príbuzných, bratov či partnerov, ktorý budú súčasťou tejto veľkolepej udalosti.

Odporúčame prečítať: Navždy sa zachová v pamäti stužková!

ako si správne vybrať košelu

Zdroj: Shutterstock®

  Správna farba je základ

Nesmieme zabúdať na to, že v prípade stužkových slávností sa jedná o veľmi formálnu a elegantnú udalosť, takže netreba siahať po bláznivých farebných kombináciách. Efekt zaujať a upozorniť na seba bude mať v takom prípade úplne opačný zmysel a Vy budete pôsobiť nevkusne a nevhodne. 

stužková

Zdroj: Shutterstock®

Farba štýlovej košele by mala pôsobiť príjemne s jemným kontrastom. Každopádne, v prípade, ak Vám bude spoločnosť robiť partnerka, sestra, kamarátka či príbuzná, je nutné zladiť jej šaty s farbou Vašej košele. Jemná zelená, ružová, fialová či modrá farba je hitom tohtoročných trendov v oblasti košieľ. Týmito farbami určite nič nepokazíte. Samozrejme, môžete zvoliť akúkoľvek inú farbu, avšak nikdy nesiahajte po tmavých farbách. V kombinácii s tesilovými nohavicami čiernej farby budete pôsobiť na ostatných temným a nepríjemným dojmom. Pokiaľ patríte medzi tých, ktorí preferujú klasiku, siahnite po jednoduchej a neutrálnej bielej farbe. V takomto prípade je kombinovanie najjednoduchšie

stužková

Zdroj: Shutterstock®

  Pozor na správny strih

V oblasti košieľ poznáme dva základné typy strihov. Sú nimi klasický (regular) strih alebo zúžený (slim fit) strih. Je podstatné zvoliť si strih najmä podľa typu Vašej postavy. Treba brať ohľad na to, aké máte ramená, hrudník, prsia, a aká je Vaša celková stavba tela.

Klasický strih

Pokiaľ máte nejaké to kilo navyše, jednoduchý klasický strih košele Vám s Vašimi nedostatkami môže pomôcť hravo a rýchlo. Zakryje totiž všetky nedostatky a Vy nemusíte svoj výzor pri každom fotení a tancovaní kontrolovať. Keďže tieto strihy sú pomerne voľné, nebudete sa v nich cítiť stiesnene a budete mať počas celej slávnosti pocit pohodlia a voľnosti pri pohybe. 

ako spoznať kvalitný materiál na košely

Zdroj: Shutterstock®

Strih Slim fit

Tento veľmi obľúbený strih je veľmi populárny. Rozdiel od klasického strihu je taký, že na zadnej strane je košeľa čiastočne zúžená. Slim fit strihy používajú predovšetkým páni, ktorí sa neboja ukázať svoju postavu a chcú, aby v košeli vynikli všetky detaily. Aj v tomto prípade však treba dbať na ramená a hrudník. Môže sa stať, že Vám košeľa s týmto strihom bude priveľmi úzka a budete sa cítiť nesvoj a nepohodlne. Navyše, voľnosť pri pohybe je veľmi dôležitá, nakoľko na stužkových sa veľa tancuje a zabáva. 

Golier na košeli

Zdroj: Shutterstock®

  Najzákladnejšie druhy goliérov

Pri výbere košele môžete natrafiť na rôzne druhy goliérov. Medzi najznámejšie a najobľúbenejšie patria ale nasledujúce:

Button down – jedná sa o goliér, ktorý má na každom spodnom rohu aplikovaný jeden menší gombík. Košeľa sa tým stáva originálnejšou, pretože klasický štýl spojený s drobnými gombíkmi dodá celkovému modelu nový dizajn. Takéto typy goliérov nájdete predovšetkým na košeliach so slim fit strihom. Tento typ goliéra odporúčame zvoliť s košeľou, ktorá je určená pre mladého pána, ktorý bude ostužkovaný. Dodá totiž mladému človeku potrebnú dávku jemnej ležérnosti.

Kent – jeden z najpoužívanejších typov goliérov. Jedná sa o goliér, ktorý má klasický štýl, nemá aplikované gombíky a pôsobí klasicky, decentne a elegantne. Voľbou tohto najčastejšie používaného typu goliéra určite nič nepokazíte. Ide o goliér, ptri ktorom sú klopy umiestnené ďalej od seba. Tento štýl je vhodný pre pánov, ktorí majú dlhší a úzky krk. Páni, ktorý majú väčší a hrubší krk, by mali zvoliť kent goliér, ktorý má klopy umiestnené bližšie k sebe, čím sa krk opticky zúži a predĺži.

Dvojitý kent - tento goliér sa používa v prípade, že chcete klasickú košeľu jednoducho a ľahko zmeniť na jedinečný módny kúsok. Jedná sa o dvojitý goliér bez gombíkov. Dve vrstvy sú väčšinou jednoducho a zároveň kontrastne rozlíšené. Napríklad veľmi vkusne budete vyzerať v košeli zelenkastej farby, kde spodný goliér bude rozlíšený sýto zeleným, poprípade tmavým farebným odtieňom. 

ako si vybrať košelu

Zdroj: Shutterstock®

  Kvalita použitého materiálu

Na koniec by sme Vás chceli upozorniť na kvalitu látky. Je potrebné zvoliť košeľu, ktorá je vyrobená predovšetkým zo vzdušnej a prírodnej látky. Na lacné košele z takzvanej ,,umeliny“ rovno zabudnite. Nielen, že nie je vôbec vzdušná, nechcete predsa, aby ste sa čo i len pri malom pohybe rukou museli cítiť nepríjemne a skrývať sa kvôli nepekným kruhom vzniknutým z potenia sa.

Pokiaľ Vám stužková slávnosť nie je ľahostajná a chcete na ňu spomínať len v dobrom, odporúčame siahnuť po síce drahších, ale o to kvalitnejších modeloch košieľ. Nie je podstatné, či si zvolíte košeľu s dlhým alebo krátkym rukávom, na stužkovú sú ideálne obidve alternatívy. Výber je skutočne neobmedzený a je už len na Vás, ako sa rozhodnete. Veríme, že Vám naše rady pomohli a Vy si užijete stužkovú vo svojej detailne vybranej košeli naplno a bez problémov a že z Vašej stužkovej slávnosti sa pre Vás stane nezabudnuteľný zážitok nie len pre Vás, ale aj pre Vašich blízkych.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní