Trendy vo svete šperkov

Trendy vo svete šperkov

  • Zdieľaj:
 • 12

Tak ako aj vo svete módy, i vo svete šperkov sa stretávame s rôznymi trendmi a novinkami, ktoré si postupne získavajú srdce nejedného módneho návrhára alebo milovníka šperkov.

Okrem nadčasových šperkov, akými sú napríklad diamantový prsteň alebo perlové náušnice, sa každý rok objavujú zaujímavé novinky.

Niektoré z nich omrzia po jednej sezóne, iné sa v lesklom svete šperkov držia na výslní i niekoľko rokov. A ktoré trendy sú teraz aktuálne? Poďme sa na ne spoločne pozrieť!

Žlté zlato

Zatiaľ čo pred niekoľkými desaťročiami zažívali šperky zo žltého zlata útlm, v posledných rokoch veľa návrhárov i celebrít znovuobjavilo ich éterickú krásu. Pravda, trochu im pomohla i v posledných rokoch klesajúca cena žltého zlata. Každopádne znovu vznikajú krásne šperkové kolekcie zo žltého zlata, ktoré sa skvelo hodia k večerným róbam. A práve takými šperkmi sa to tento rok na odovzdávaniu Oskarov a Zlatých glóbusov len tak hemžilo. Nechajte sa teda inšpirovať celebritami!

Vrstvené náhrdelníky

Vrstvenie je stále trendy, či už v prípade oblečenia alebo šperkov. U náhrdelníkov môžete voliť z dvoch spôsobov vrstvenia. Buď máte jeden dlhý náhrdelník, napríklad perlový, ktorý elegantne niekoľkokrát prehnete, čím docielite krásnych perlových previsov v dekolte. Alebo vyberte niekoľko rôzne dlhých náhrdelníkov, ktoré poskladáte do dekoltu tak, aby vznikol efekt vrstvenia.

trendy vo šperkoch na kamzakrasou

Zdroj: Shutterstock®

Vrstvené prstene

Nový trend prichádza v podobe vrstvenia prsteňov. Na jednom prste môžete vytvoriť originálny doplnok skladajúci sa z niekoľkých tenkých krúžkov zdobených v podobných štýloch. Zaujímavý efekt vzniká, pokiaľ zvolíte rôzne farebné kovy, od žltého i ružového zlata až po striebro. Mixovanie rôznych kovov už rozhodne nie je tabu! Vďaka tomuto trendu môžete navyše nosiť naraz zásnubný prsteň a svadobnú obrúčku.

Farebné diamanty

Populárnym trendom sú a i naďalej budú farebné diamanty, ktoré tak ozvláštnili tradičné zásnubné prstene s bezfarebnými diamantmi. Ako sa v posledných rokoch ukazuje, stále viac párov chce menej tradičný zásnubný prsteň, ktorý si môžu prispôsobiť svojim predstavám. A práve farebné diamanty priniesli skvelé riešenie.

Vintage dizajn

I vo svete šperkov sú v pravidelných vlnách oživované historické dizajny a trendy. Veľkým hitom je secesný štýl a šperky vo vintage štýle. Obľúbené sú i netradičné výbrusy drahokamov a diamantov, napríklad obdĺžnikový baguette brus v kombinácii s ružovým alebo žltým zlatom.

prstene

Zdroj: Shutterstock®

Ružové, červené a fialkové tóny

Do sveta šperkov sa vracia romantika a ženská jemnosť, ktorým budú dominovať ružové tóny spolu s levanduľovými odtieňmi a éterickou červenou. To totiž súvisí i s vyššie zmieňovaným trendom vintage prsteňov. Pre túto paletu farieb sa možno dizajnéri nechali inšpirovať i poslednou dobou toľko obľúbenými diamantovými prsteňmi s ružovými diamantmi.

Statement náhrdelníky

Výrazné náušnice a náramky nasledujú i statement náhrdelníky, ktorým prospieva trend jednoduchých odevov a topov zo zvýšenými výstrihmi, kde lem trička končí tesne pod hranou krku. Takéto topy sú pre statement náhrdelníky ideálne, pretože im nechajú krásne vyniknúť. Veľakrát ide dokonca vďaka takým výrazným náhrdelníkom vytvoriť celkový outift.


  • Zdieľaj:
 • 12
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

12 komentárov

Dominika Šutvajová 06.12.15 15:19

karma
-1.00

krása šperkov je neodolateľná

 • 0
Odpovedať

Erika Špacírová 06.12.15 17:05

karma
93.00

vrstvené prstene vyzerajú veru veľmi zaujímavo

 • 0
Odpovedať

Renáta Mularčíková 06.12.15 19:06

RM
karma
100.00

Moja srdcovka sú náhrdelníky,veľmi rada ich nosím.

 • 0
Odpovedať

Maria Litvinova 07.12.15 00:18

ML
karma
-1.00

Prstienky su velmi nadherne.moje oblubene sperky su prstene a nausnice :)

 • 0
Odpovedať

ľubka Olexyová 07.12.15 21:04

ľO
karma
-1.00

výrazné náhrdelníky dodajú outfitu ten správnu podobu

 • 0
Odpovedať

Iveta Moravčíková 09.12.15 19:12

IM
karma
100.00

ja osobne nie som moc na šperky keby nebolo manžela tak asi ani žiadny nenosím nepotrpím si na ne

 • 0
Odpovedať

Iveta Moravčíková 09.12.15 19:14

IM
karma
100.00

ja osobne nie som moc na šperky keby nebolo manžela tak asi ani žiadny nenosím nepotrpím si na ne

 • 0
Odpovedať

Iveta Moravčíková 09.12.15 19:15

IM
karma
100.00

ja osobne nie som moc na šperky keby nebolo manžela tak asi ani žiadny nenosím nepotrpím si na ne

 • 0
Odpovedať

Marta Mihoková 10.12.15 08:18

MM
karma
106.00

Všetky šperky su krásne rada ich nosím

 • 0
Odpovedať

Martina Krajčová 15.12.15 12:45

MK
karma
-1.00

som rada, že sa opäť vracia žlté zlato

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 18.12.15 20:17

JK
karma
100.00

kražej z podskočí srdiečko ked si pozerá špeky

 • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 01.02.16 13:38

MR
karma
-1.00

ak ja len také decetné nie veľmi prekhané nosím

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní