Z histórie dámskych nohavičiek

Z histórie dámskych nohavičiek
  • 07.03.2013
  • Aďa Knies

Vedeli ste, že ženy nosia nohavičky už od čias kedy zhrešila Eva s Adamom? Boli to vtedy listy, ktoré zahaľovali intímne miesta. O tomto type nohavičiek sa dá však polemizovať. Pre nás sú dnes už samozrejmosťou a nevieme si bez nich predstaviť ani jeden deň. Ako to bolo v dávnych dobách?


V antickom veku, čiže v starobylom Grécku a Ríme sa nohavičky nenosili vôbec. V stredoveku ženy nosili takzvaný pás cudnosti. Nebolo však nič horšie, ako si niesť so sebou kus neforemného kovu.

Na začiatku 19. storočia vznikli prvé látkové nohavičky. Môžete ich poznať aj pod pojmom spodky alebo bombarďáky. Dámske spodky boli podobné tým dnešným pánskym. Tie boli časom skracované, až vznikli bombarďáky. Bombarďáky siahali až po kolená.


Najrýchlejší vývoj nohavičiek bol zaznamenaný v 20. storočí. Bombarďáky sa ešte viac skracovali. Začali sa používať prvé elastické materiály. Tie sťahovali boky a zadok. V 60. rokoch nastal veľký boom minisukní. V 80. rokoch sa začali objavovať prvé tangá. Najväčší úspech mali v Brazílii. Do Európy sa dostali až koncom 90. rokov.

Dnes už nájdeme nohavičky vyrobené v rôznych strihoch a z rôznych materiálov. Každá žena by sa mala cítiť hlavne pohodlne. Preto si vyberajte nohavičky, ktoré vám padnú ako uliate. K jedným z najobľúbenejším patria bedrové, spolu s francúzskymi nohavičkami. Materiál, ktorý sa používa pri výrobe francúzskych nohavičiek je napríklad satén alebo čipka.


Dnes nakuknite spolu s nami do sveta nohavičiek módnej značky RESERVED.
 

Pre milovníčky čipky

Z histórie dámskych nohavičiek

 
 
 
Pre milovníčky klasiky
 
Z histórie dámskych nohavičiek
 
 
 
Pre milovníčky Tango nohavičiek 
 
Z histórie dámskych nohavičiek
Zdroj foto: www.the-whole-truth.co.uk www.reserved.sk

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

8 komentárov

stanka adamčíková 07.03.13 12:39

SA
karma
-1.00

no presne tak, dnes je už výber poriadny :)

  • 0
Odpovedať

Helena Kravcová 07.03.13 15:52

HK
karma
100.00

 Ja rada používam čipkové nohavičky...

  • 0
Odpovedať

Veronika Kulanová 06.06.13 12:25

VK
karma
-1.00

zauimave informacie :D

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 19.06.22 21:42

KS
karma
133.00

Úžasný posun :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní