Registrácia Prihlásenie

Naozaj existuje prírodný liek proti rakovine alebo je to len mýtus?


Rakovina je postrachom nás všetkých, veď už len pri vyslovení jej názvu nám prejde mráz po chrbte. Rakovina si navyše nevyberá. Sadá tak na seniorov, ako aj ľudí v najlepších rokoch, dokonca tiež na bezbranné deti. Nechceme vás však zbytočne rozcitlivieť, naopak, máme ambíciu priniesť vám čo najviac faktov a overených informácií o tom, ako je možné tomuto zákernému ochoreniu predísť, prípadne si dopomôcť k vyliečeniu. Pretože ak si myslíte, že v prípade rakoviny prichádza do úvahy výlučne chemoterapia a bodka, ste na omyle. My sme vypátrali prírodný liek proti rakovine, ktorý rozhodne nie je len šamanským výmyslom. O čo ide? Čítajte ďalej!

Neprehliadni: Deväťsil lekársky: Akú liečivú silu skrýva? Budeš ohromená!

ovocie graviola

Zdroj: Shutterstock®

Graviola. Počuli ste už o nej? Že nie? Pochádza z pralesov Amazónie a je to rastlina či skôr ovocie, ktoré si trúfa aj na ten najväčší boj – boj s tým najzávažnejším ochorením. Nie je to tak dávno, čo mediálny svet obletela správa, že existuje ovocie, ktoré má až niekoľko tisíc násobnú schopnosť vyliečiť rakovinu, v porovnaní s chemoterapiou. Reč nebola o ničom inom, než o graviole. Aká je však realita?

Okrem podpory liečby onkologických ochorení (reč je predovšetkým o rakovine prsníka, pľúc, hrubého čreva a pečene) má graviola tiež schopnosť výrazne posilňovať imunitu a zmierňovať príznaky epilepsie či artritídy. Avšak pozor – liečiť a podporovať liečbu rozhodne nie je to isté!

spôsoby liečby rakoviny

Zdroj: Shutterstock®

Treba vidieť veci jasne...

Graviola je mimoriadne pozoruhodná rastlina, o tom niet žiadnych pochýb. Za svoju popularitu vďačí výrazným cytostatickým účinkom, teda schopnosti ničiť nádorové bunky. Za touto unikátnou silou gravioly stojí obsah takzvaných anonacetogenínov, čiže tu môžeme bez výčitiek hovoriť o tej najcennejšej zložke rastliny. Najviac sa jej ukrýva v stonkách, jadierkach a listoch, čiže treba zdôrazniť, že tvrdenie „ovocie, ktoré lieči rakovinu“ je mierne zavádzajúce. V skutočnosti je teda graviola a vzácne látky v nej obsiahnuté vynikajúcim spôsobom, ako doplniť bežnú liečbu onkologického ochorenia, no netreba veriť vyjadreniam, že pojedanie plodov tohto amazónskeho stromu vás nadobro a zaručene vylieči.

prírodný všeliek

Zdroj: Shutterstock®

Kde rastie?

Graviola (lat. Annona muricata) je večne zelený strom, rastúci predovšetkým v Peru, Mexiku, Kolumbii, Kube a Brazílii. S graviolou sa však môžete stretnúť aj v niektorých častiach Ázie a Afriky. Dorastá zhruba do šesťmetrovej výšky, ojedinele aj viac. Plodom tohto stromu sa hovorí tiež guanabana, quanabana, corossol, soursop, cachiman či catche, odborný názov je annona mäkoostnatá.

Plody gravioly majú približne 25 centimetrov a šupku pokrývajú ostne. Poviete si – no dobre, ale čo z toho, keď tento zázrak prírody a všeliek rastie v amazonských dažďových pralesoch, na míle vzdialených od našich končín? Keďže v našich podmienkach si graviolu len ťažko vypestujeme na záhrade, môžete si ju zakúpiť na internete alebo v predajni zdravej výživy, napríklad v podobe čaju.

- Anketa

POČULI STE UŽ O GRAVIOLE?

Odpovedalo 67 ľudí  

Áno, poznám ju
48%
Nie, je to pre mňa novinka
52%

Návrat hore
Autor článku

3 komentáre

Ľubica Šťastná 02.09.18 09:48

ĽŠ
karma
116.00

Súhlasím, treba vidieť veci jasne...

 • 1
Odpovedať

Alzbeta Hartinikova 05.09.18 15:35

AH
karma
88.00

Jest spolu s jogurtom s lanovymi semiackami pomletymi a graviolou.

 • 1
Odpovedať

Iveta Moravčíková 07.09.18 20:42

IM
karma
100.00

vela liečitelov ju odporučaju, len farmaceuti nie prišli by o zisk

 • 1
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Borákový olej – čo všetko dokáže? Budeš sa čudovať!
Zdravie

Borákový olej – čo všetko dokáže? Budeš sa čudovať!

 • 52
 • 1
 • 15.09.2019
DIY maska na vlasy: Takto zatočíš so zničenými vlasmi!
Vyrob si sama

DIY maska na vlasy: Takto zatočíš so zničenými vlasmi!

 • 44
 • 0
 • 15.10.2019
Predĺženie a zahustenie rias prírodnou cestou: Stav nielen na oleje
Tvár

Predĺženie a zahustenie rias prírodnou cestou: Stav nielen na oleje

 • 100
 • 1
 • 12.10.2019
TOPlist