Nepotešíš sa: Tieto kozmetické produkty musíš po chorobe vyhodiť!

Nepotešíš sa: Tieto kozmetické produkty musíš po chorobe vyhodiť!

Mnohé z nás sa teraz budú doslova chytať za hlavu. Keď nás ovládne choroba, akou je napríklad nepríjemná chrípka, cítime sa mizerne, tečie nám z nosa, každú sekundu kýchame a máme ešte aj zimnicu, je to skutočne veľmi nepríjemné, hlavne v tomto depresívnom období. 

Aby toho nebolo dosť, odborníci na pleť a pokožku tvrdia, že niektoré kozmetické produkty sa po chorobe stávajú bacilonosičmi a mali by sme sa ich zbaviť

Zbohom, obľúbený rúž

Asi je logické, že začneme rúžmi, a vôbec, všetkými produktami, určenými na pery, ktoré ste počas choroby použili. Možno si hovoríte, že načo by ste sa choré maľovali, no mnohé ženy s miernym prechladnutím bežne chodia do práce.

Zaujme ťa: Vieš, ako odstrániť akné? Tieto domáce triky ti pomôžu!

Takže produkty na pery sú úzko späté s dýchacími cestami a dutinami práve preto, že pery sú blízko ústneho otvoru. Najhoršími bacilonosičmi sú práve tie produkty s aplikátormi, ktoré po použití vraciate späť do produktu a rozširujete vírusy.

A pamätajte si, nikdy nezdieľajte rúže, lesky a balzamy s kamoškami. Môže vás to stáť viac škody než úžitku.

čo robiť s makeupom po chorobe

Zdroj: Shutterstock®

Keď nemáte chrípku, ale...

Aj iné choroby môžeme prenášať kozmetickými produktami. Napríklad taká očná infekcia, alias nepríjemný očný zápal, alebo iné ochorenia očí... Baktérie sa zachytia na vašej maskare, očných tieňoch, či dokonca očnej ceruzke a čoskoro budete mať infekciu znova na tanieri.

Dermatológovia odporúčajú vyhodiť riasenku a minimálne dezinfikovať ceruzku a očné tiene. Ďalšia vec, s ktorou by ste sa mali rozlúčiť pri chorobe očí, sú kontaktné šošovky.

aj očné tiene môžu nakaziť

Zdroj: Shutterstock®

Pozor aj na štetce

Krycie krémy a korektory zväčša neprichádzajú do priameho kontaktu s nosom, očami alebo ústami, obzvlášť, keď používate hubku alebo štetec, čo by ste určite mali.

Pozri aj: PREMENA: Ako sa ti páči nový trendy účes a makeup pre Mišku?

Štetce a hubky sú však iný príbeh. Keďže často nejde o lacnú záležitosť, nemusíte ich vyhadzovať, ale je potrebné ich naozaj dôkladne po chorobe vyčistiť antibakteriálnymi prípravkami.

štetce po chorobe vydrhnite

Zdroj: Shutterstock®

Malá vychytávka

Pri všetkých produktoch, ktoré sme odsúdili po chorobe na zánik  platí, že ak sa ich predsa len nechcete vzdať, môžete ich poriadne vydezinfikovať. Pri rúžoch môže stačiť alkohol, štetce môžete vydrhnúť mydlom či šampónom, alebo produktom na intímnu hygiénu a očné tiene môžete presprejovať s antibakteriálnym sprejom určeným na šminky.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Soňa Krátka 13.01.18 07:42

SK
karma
114.00

Dobré rady a to som si myslela, že po chorobe treba zlikvidovať iba zubnú kefku, ale je fajn, že vo väčšine stačí veci len vydezinfikovať

  • 0
Odpovedať

Helena Zobková Šimurdová 13.01.18 11:06

HZŠ
karma
102.00

Poučný článok, lebo nad týmto problémom som sa doposiaľ nikdy nezamyslela. Teší ma, že pomôže dezinfekcia. Ďakujem za dobré rady.

  • 0
Odpovedať

Alžbeta Remencová 13.01.18 13:37

AR
karma
103.00

kontaktne sosovky by ma teda ani len nenapadli.. >O

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní