Oriflame vynovil detské oddelenie Martinskej nemocnice

Daniela Hantuchová

Detské oddelenie Univerzitnej nemocnice Martin sa teší z vynovených priestorov. Vďaka charitatívnemu projektu spoločnosti Oriflame Slovensko s názvom „Farebné nemocnice“, ktorého tvárou je známa tenistka Daniela Hantuchová, sa stalo oddelenie v poradí už dvanástym, ktoré spoločnosť na Slovensku vynovila.

 

Značka prírodnej švédskej kozmetiky Oriflame Slovensko v pondelok 13. novembra slávnostne odovzdala Univerzitnej nemocnici Martin vynovené priestory jej detského oddelenia, ktoré opravila v rámci charitatívneho projektu s názvom „Farebné nemocnice“. Odovzdávania sa zúčastnila marketingová riaditeľka Oriflame Slovensko Lenka Štefániková, ako aj zástupcovia nemocnice na čele s generálnym riaditeľom nemocnice MUDr. Dušanom Krkoškom, novinári a v neposlednom rade tvár projektu, bývalá tenistka Daniela Hantuchová.

 

Odporúčame: Krajina splnených prianí! Daruj polárnu žiaru Northern Glow

 

Veľmi ma teší, že môžem byť viac ako 6 rokov súčasťou tohto krásneho projektu pre deti. Pomáhať druhým pre mňa znamená veľmi veľa. Preto sa teším, že tieto zrekonštruované priestory prinesú aspoň trocha jasu do ich ťažkých dní, keď musia tráviť chvíle bez svojich rodičov, a vyčaria úsmev na ich tváričkách. Malým pacientom skoré uzdravenie!“ hovorí na margo spolupráce Daniela Hantuchová, ktorú na odovzdávaní sprevádzala mamina Marianna.

 

Univerzitná nemocnica Martin sa so svojím oddelením pre najmenších pacientov stala v poradí už dvanástou, ktorú spoločnosť Oriflame Slovensko počas 14 rokov charitatívnej činnosti zrekonštruovala.

Nové toalety, čakáreň aj nábytok

V rámci niekoľkomesačnej rekonštrukcie v hodnote viac ako 17 375 eur sa podarilo kompletne opraviť sociálne zariadenia detského oddelenia, čakáreň, ktorá je spoločnou pre niekoľko ambulancií, zrekonštruovať miestnosť na prebaľovanie a dojčenie, ako aj vymeniť okná. Spoločnosť Oriflame pri sťahovaní do nových priestorov nemocnice darovala aj sedačku, kreslá, stôl, stoličky, skrinku a poličky. V neposlednom rade dostalo oddelenie farebnejší vzhľad vďaka milým kresbám maskotov projektu „Farebné nemocnice“, zachytených v rôznych situáciách priamo na stenách.

 

Zaujme ťa: Vianočné darčeky: Maličkosti, ktoré potešia mamu, sestru či kamošku!

 

Sme veľmi hrdí, že vďaka našej iniciatíve sme schopní podporiť slovenské nemocnice. Oriflame sa venuje charitatívnej činnosti už desaťročia a v tomto smere budeme aj pokračovať. Ako rodič som šťastný, že vieme pomôcť deťom pri ich liečbe, pretože keď je vaše dieťa choré alebo v prostredí, v ktorom sa necíti dobre, ani vy sa nemôžete cítiť dobre. Práve preto si myslím, že počas smutného obdobia, keď je dieťa napríklad po operácii, je veľmi dôležité byť v prostredí, kde sa cíti bezpečne,vysvetľuje riaditeľ Oriflame Slovensko Jonas Häggqvist, ktorý sa odovzdávania nemohol zúčastniť pre dôležité pracovné povinnosti. „Sme veľmi vďační za našich poradcov, ktorí nás podporili finančnými prostriedkami a, samozrejme, ďakujeme aj Daniele za to, že je takým dobrým vzorom a spolupracuje s nami na tomto projekte už niekoľko rokov. Dúfame, že inšpirujeme viac spoločností, aby nás nasledovali a spravili to isté,“ dodáva. „Milé deti, dúfam, že ste sa potešili novým farbám na stenách. Sme si istí, že vynovené nemocničné prostredie sa vám bude páčiť oveľa viac. Prajem vám všetko dobré a skoré uzdravenie,“ uzatvára Jonas Häggqvist.

BUDE ŤA ZAUJÍMAŤ:

Maskotom projektu „Farebné nemocnice“ vdýchol život a premaľoval ich na steny oddelenia talentovaný maliar Marek Maest. 

 

Detskí pacienti prežívajú pobyt v nemocnici veľmi emotívne. Príjemné prostredie detského oddelenia nám pomáha navodiť u nich väčšiu psychickú pohodu. Sme radi, že aj naše zdravotnícke zariadenie sa stalo súčasťou projektu Farebné nemocnice, a oceňujeme snahu spoločnosti Oriflame vytvoriť pre hospitalizované deti pekné prostredie, ktoré prispieva k lepšej reakcii na liečebný proces,“ povedal na margo projektu generálny riaditeľ Univerzitnej nemocnice Martin MUDr. Dušan Krkoška, PhD, MBA. Práve to je hlavný zámer projektu, aby sa deti na nemocničných lôžkach cítili ako vo vlastnej detskej izbe.

 

Mohlo by ťa zaujať: TEST: Oriflame The ONE Disguise parfumová voda

BUDE ŤA ZAUJÍMAŤ:

Vďaka patrí kozmetickým poradkyniam

Nič z toho by nebolo možné bez kozmetických poradkýň Oriflame, ktorých je na Slovensku viac ako 40-tisíc.

 

Aj v tomto roku sa nám podarilo zrekonštruovať ďalšie detské oddelenie a spríjemniť tak ďalším detským pacientom ich pobyt v nemocnici. Veľmi sa z toho tešíme a veľké ďakujem patrí hlavne našim kozmetickým poradkyniam, ktoré prispievajú na tento projekt svojím registračným poplatkom,“ vysvetľuje marketingová riaditeľka Oriflame Slovensko Lenka Štefániková. „Nemocnica v Martine tak ožila farbami, aj keď jej, samozrejme, do budúcnosti želáme čo najmenej detských pacientov. V roku 2017 je to už v poradí 12. zrekonštruovaná nemocnica, to znamená, že Oriflame zrekonštruoval detské oddelenia slovenských nemocníc v hodnote viac ako 270 000 eur! Určite v tomto projekte plánujeme pokračovať aj naďalej,“ uzatvára pani Štefániková.

 

Ktorá slovenská nemocnica sa stane v ďalšom roku novým adeptom na rekonštrukciu, zatiaľ nie je známe. 

 

Testovali sme: Oriflame THE ONE Express Lip Crayon

Charita je poslaním Oriflame

Spoločnosť Oriflame s 50-ročnou tradíciou vo svete a takmer 25-ročnou na Slovensku sa venuje charitatívnej činnosti po celom svete, pričom dôraz kladie práve na pomoc tým najmenším. Na Slovensku je to projekt „Farebné nemocnice“, ktorý funguje už od roku 2003. Oriflame Slovensko ďalej venuje každoročne svoje 2 % z daní neziskovej organizácii Plamienok, ktorá pomáha nevyliečiteľne chorým deťom.

 

Pozri aj: TEST: Prispôsobivý balzam na pery The ONE od Oriflame


Čo čítajú ostatní na KAMzaKRÁSOU.sk

 
Ako prestať fajčiť? Nedarí sa ti premôcť chuť na cigaretku? Vieme, ako na to!
Múdrosť tisícročí: Ako byť šťastná? Toto ti v tom pomôže!
Čo by sme nemali jesť na raňajky? Veci, ktorými si nevedome škodíme
Spôsoby, ako prežiť ťažký deň, keď sa nám chce spať
Nechty na rukách: Aké šokujúce informácie odhalia o tvojej osobnosti?
Sebarozvoj s koučkou: Čo s nárokmi na seba?
Sebarozvoj s koučkou: Čo s nevšímavosťou?
Uzemnenie alebo chôdza naboso – prečo to musíš vyskúšať?
Prokrastinácia – choroba či lenivosť? Plus 8 typov, ako byť výkonnejší
Sebarozvoj s koučkou: Čo s odkladaním pocitov?
Sebarozvoj s koučkou: Čo s nedostatkom energie?
Prokrastinácia – choroba či lenivosť? Plus 8 typov, ako byť výkonnejší
Sebarozvoj s koučkou: Čo s nedostatkom energie?
Ako vplýva na naše zdravie voda s citrónom? Ozaj vďaka nej schudneme?
Spôsoby, ako prežiť ťažký deň, keď sa nám chce spať
Sebarozvoj s koučkou: Čo s odloženými prianiami?
Sebarozvoj s koučkou: Čo s nevyjadrenými emóciami?
Sebarozvoj s koučkou: Čo s odloženými prianiami?
Láskavý dotyk: Prečo je nesmierne dôležitý? A ako na nás vplýva?
Čo by sme nemali jesť na raňajky? Veci, ktorými si nevedome škodíme
Prokrastinácia – choroba či lenivosť? Plus 8 typov, ako byť výkonnejší
Gabrielle Bernsteinová: DOVOĽTE VESMÍRU, ABY VÁM KRYL CHRBÁT
Poznáš nebezpečenstvo kurzov sebaobrany? Sú naozaj užitočné?
Útoky negatívneho človeka - ako sa nestať ich obeťou?
SUPERfeel: Bratislava sa môže opäť tešiť na ženskú konferenciu
 

7 komentárov

, ak chcete vložiť komentár. V prípade, že nemáte ešte konto na KAMzaKRÁSOU.sk, môžete si ho zdarma vytvoriť.14.11.17 20:14 | Katarína Konečná | karma: 90
krásne, záslužná práca

odpovedať

hlasuj plus 0 | 1 hlasuj minus


14.11.17 20:25 | Milka Damašková | karma: 85
No my s dcérou sme si "užili" veľa týždňov na detskom lôžkovom oddelení v Žiline- tam je to tiež prekrásne vymaľované vynovené...v Martine sme boli tiež...nikdy nezabudnem na ľudský a láskavý prístup niektorých lekárov a sestričiek..

odpovedať

hlasuj plus 1 | 0 hlasuj minus


14.11.17 21:52 | Daniela Bieliková | karma: 94
krásne a chvályhodné...

odpovedať

hlasuj plus 0 | 1 hlasuj minus


15.11.17 11:17 | Soňa Kelemenová | karma: 95
takto by to malo vyzerať v každej nemocnici na Slovensku..... smutné je to, že štát nemá záujem aby všetky oddelenia vyzerali aspoň takto.... chválim prácu tohto charitatívneho projektu

odpovedať

hlasuj plus 1 | 0 hlasuj minus


11.12.17 19:29 | Soňa Krátka | karma: 77
bude to pekné

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


14.12.17 18:49 | Jana Komadová | karma: 94
Jéééj tak to je chválihodné len keby bolo takých projektov viac

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


15.12.17 22:43 | Vlasta Tóthová | karma: neurčená
Myslím si, že toto by malo byť vo všeobecnosti robené s automatikou a nie zbierkami alebo organizáciami.
Je to pekné, kvitujem to, ale je smutné že štát robí tak málo.....a musia to doháňať iní ľudia a firmy

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus
Najčítanejšie na KAMzaKRÁSOU.sk

Kurie oká: S ktorými prírodnými zložkami ich vyliečiš?

30.01.2018 KRÁSA
Kurie oká: S ktorými prírodnými zložkami ich vyliečiš?

Našim chodidlám nevenujeme takú pozornosť, akú by si zaslúžili. Možno je to preto, lebo ich ukrývame v topánkach a ponožkách, z ktorých nám nevykukuje žiaden kúsok chodidla. Avšak...

Slávna lekárka Pimple Popper radí: Ako odstrániť čierne bodky?

05.02.2018 KRÁSA
Slávna lekárka Pimple Popper radí: Ako odstrániť čierne bodky?

Už dlhé roky vás trápia čierne bodky na nose, vyskúšali ste rôzne čistiace produkty, masky, exfoliáciu, vytláčali ste, natierali retinolom, i tak nič nepomohlo? Ako odstrániť čierne bodky bez toho...

Odteraz už šupky z jablka nebudeš vyhadzovať! Pozri, čo všetko dokážu

29.01.2018 LIFESTYLE
Odteraz už šupky z jablka nebudeš vyhadzovať! Pozri, čo všetko dokážu

Jablká patria medzi tie druhy ovocia, ktorých sa človek nepreje asi nikdy. Sú chutné, šťavnaté, a navyše sa dajú využívať pri pečení chutných dezertov.   Veľa ľudí neobľubuje šupky z jabĺk...

Čo je to epsomská soľ? Zázrak, ktorý ti pomôže s mnohými neduhmi!

02.02.2018 KRÁSA
Čo je to epsomská soľ? Zázrak, ktorý ti pomôže s mnohými neduhmi!

Epsomská soľ nie je žiadny výmysel modernej doby. Objavená bola totiž už začiatkom sedemnásteho storočia. Aj napriek tomu nie je veľmi známou surovinou, čo je však veľká škoda...

Vedľajšie účinky zdravého stravovania. O týchto ti povie málokto!

07.02.2018 LIFESTYLE
Vedľajšie účinky zdravého stravovania. O týchto ti povie málokto!

S príchodom nového roka si dávame množstvo predsavzatí. Mnohí z nás dúfajú, že nový rok bude pre nich v znamení zdravej stravy. Kým január bol len akýmsi skúšobným mesiacom...

Geniálne kuchynské triky: Šetria čas a vyhneš sa neporiadku!

13.02.2018 LIFESTYLE
Geniálne kuchynské triky: Šetria čas a vyhneš sa neporiadku!

Niekedy môže kuchyňa po príprave večere vyzerať skôr ako po boji.   Všade samý riad, špina a neporiadok, ktorého by ste sa najradšej zbavili mihom oka. Máme pre vás naozaj skvelú správu...

Ako správne zohriať kura? Takto zostane chrumkavé a šťavnaté!

27.01.2018 LIFESTYLE
Ako správne zohriať kura? Takto zostane chrumkavé a šťavnaté!

Nie je nič lepšie, než čerstvo upečené kurča s chrumkavou kôrkou. Avšak patrí k tým jedlám, ktoré už ťažko zohrejete na ďalší deň tak, aby bolo stále chrumkavé, a hlavne, aby nebolo vyschnuté...

Bavlnená posteľná bielizeň: Prečo by sme na nej nemali spať?

24.01.2018 LIFESTYLE
Bavlnená posteľná bielizeň: Prečo by sme na nej nemali spať?

Nebojte sa, nebudete musieť utratiť celý majetok na drahú posteľnú bielizeň. Existuje množstvo cenovo dostupných možností, ktoré vám pri malej investícii zachránia vlasy, tvár a zdravie...

Rakovina hrubého čreva: Tieto faktory zvyšujú riziko vzniku ochorenia

28.01.2018 LIFESTYLE
Rakovina hrubého čreva: Tieto faktory zvyšujú riziko vzniku ochorenia

Rakovina hrubého čreva aj rakovina konečníka patria medzi najčastejšie sa vyskytujúce typy zhubných ochorení, a to najmä vo vyspelých krajinách po celom svete...

Bujónové kocky: Aká je realita - používať ich alebo na ne zabudnúť?

26.01.2018 LIFESTYLE
Bujónové kocky: Aká je realita - používať ich alebo na ne zabudnúť?

Bujónové kocky sú v mnohých kuchyniach často používané. Ide totiž o veľmi ľahký spôsob ako zvýrazniť chuť a arómu mnohých jedál, najmä polievok či omáčok...

Toto sú najčastejšie signály chorej pečene. Neignoruj ich!

09.02.2018 LIFESTYLE
Toto sú najčastejšie signály chorej pečene. Neignoruj ich!

Pečeň patrí medzi životne dôležité ľudské orgány. Je zodpovedná za odstraňovanie jedovatých látok z tela, metabolizmus dôležitých látok aj zásobovanie živín...

Máš problémy s obličkami? Tieto signály môžu naznačovať, že áno!

21.01.2018 LIFESTYLE
Máš problémy s obličkami? Tieto signály môžu naznačovať, že áno!

Obličky plnia v ľudskom tele hneď niekoľko dôležitých funkcií. Pôsobia ako filter krvi, regulujú množstvo vody v organizme a podieľajú sa na udržiavaní homeostázy...

Prečo konzumovať cibuľu? Odteraz sa od nej staneš závislou!

01.02.2018 KRÁSA
Prečo konzumovať cibuľu? Odteraz sa od nej staneš závislou!

Niekto ju dokáže jesť ako jablko, iní ju neznášajú a majú voči nej averziu a nechuť. Odrádzajúca je hlavne jej aróma, pri ktorej nejeden človek už zaplakal...

Ako vyčistiť záchodovú misu? Rýchlo a jednoducho vďaka tomuto!

24.01.2018 LIFESTYLE
Ako vyčistiť záchodovú misu? Rýchlo a jednoducho vďaka tomuto!

Čistenie toalety môže byť ťažké, že? Škvrny, tvrdá voda a baktérie množiace sa rýchlosťou svetla – to sú vecí, ktorých sa zbaviť je fakt zdĺhavé. A dokonca...

Smrdí to chorobou! Ktorý zápach tela signalizuje vážnu chorobu?

10.02.2018 LIFESTYLE
Smrdí to chorobou! Ktorý zápach tela signalizuje vážnu chorobu?

Za normálnych okolností, ak sme zdraví a nekonzumujeme veľa cesnaku či alkoholu, nemáme žiaden zápach. Presnejšie je neutrálny, niekomu môžeme aj voňať ale určite nesmrdíme...

Je pohár vína denne zdravý? Prekvapí ťa, čo na to hovorí veda!

23.01.2018 KRÁSA
Je pohár vína denne zdravý? Prekvapí ťa, čo na to hovorí veda!

Je pohár vína denne zdravý? Nad touto polemikou si lámu hlavu mnohí z nás. Otvoriť fľašu vínka po náročnom dni v práci alebo neotvoriť? Chodí nám to neustále po rozume a my premýšľame...

.

Aktuálne súťaže


INSTAGRAM

  TÝŽDENNÝ HOROSKOP KRÁSY


  ODPORÚČANÉ ČLÁNKY


  ZDRAVÉ RECEPTY


  ODPORÚČANÉ SLUŽBY

  Salon De Luxe, Bratislava

  Salon De Luxe
  Bratislava

  YOGA MAYA, Ivanka pri Dunaji

  YOGA MAYA
  Ivanka pri Dunaji


  Fandite nám

  TOPlist 1s