Registrácia Prihlásenie

Osláv DEŇ ZEME so Starbucks a limitovanou kolekciou Reusable Cup


Téma ekológie a znečisťovania našej planéty rezonuje v spoločnosti čoraz častejšie. Situácia je kritická a prispieť k jej zlepšeniu môže každý z nás. Starbucks preto pri príležitosti Dňa Zeme uvádza limitovanú kolekciu znova použiteľného pohára Reusable Cup a tiež ekologických bavlnených tašiek.

Tento rok bude Veľkonočný pondelok spojený s ďalšou významnou oslavou – na tento dátum totiž pripadá aj Deň Zeme. Pri tejto príležitosti si v kaviarňach Starbucks môžete kúpiť aj originálny Reusable Cup alebo bavlnenú tašku s ekologickým motívom. Obľúbená sieť kaviarní pritom dlhodobo podporuje prípravu nápojov pre svojich zákazníkov do ich vlastných, znova použiteľných pohárov. Motiváciou je zľava 0,30 € na akýkoľvek nápoj, ktorý si necháte pripraviť do vlastnej šálky, pohára alebo tumblera. Potešíte tak nielen prírodu, ale aj svoju peňaženku.

Odporúčame: Slovenský hrnček Starbucks You Are Here: Bude aj tvoj?

bavlnená taška s ekologickým motívom

Zdroj: Shutterstock®

Reusable Cup s ekologickým motívom

Starbucks sa dlhodobo snaží o zníženie nadmerného znečisťovania prírody odpadom obmedzením využívania jednorazových plastov. V súčasnosti v kaviarňach obľúbenej značky dostanete plastovú slamku len v prípade potreby, plastové príbory boli nahradené nerezovými a miešadlá sú z recyklovateľného materiálu. Rovnako sú dostupné aj sklenené poháre na studené nápoje pre zákazníkov, ktorí si ich radi vychutnajú v priestoroch kaviarne. V budúcom roku sa so slamkami rozlúči úplne a momentálne pracuje na vývoji plne recyklovateľných jednorazových pohárov v rámci projektu Nextgen Cup.

Oslávte Deň Zeme v Starbucks a nechajte si pripraviť svoj obľúbený nápoj do vlastného pohára alebo tumblera. Ak ho ešte nemáte, siahnite po limitovanej edícii Reusable Cup s ekologickým motívom alebo si vyberte zo širokej ponuky dizajnových šálok, tumblerov a fliaš, ktoré nájdete v každej kaviarni Starbucks.


Návrat hore
Autor článku

3 komentáre

Jana Komadová 22.04.19 17:19

JK
karma
112.00

Tak to je skvelý nápad len škoda že je to tak dalkeko

 • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 22.04.19 17:26

MM
karma
100.00

trochu neskoro, ale predsa, sme si začali uvedomovať, že používanie jednorazových plastových obalov, príborov a pod. je síce praktické, ale pre životné prostredie ekologicky neúnosné

 • 0
Odpovedať

Mária Chromíková 21.05.19 19:36

MC
karma
117.00

Najprv si " zahnusíme "celú zemeguľu raketovou rýchlosťou ,a teraz ideme predávať ekologické tašky .Odkiaľ asi prišiel nápad na jednorazové príbory a taniere???

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Enterobióza: Ako sa prejavuje toto časté parazitárne ochorenie?
Zdravie

Enterobióza: Ako sa prejavuje toto časté parazitárne ochorenie?

 • 77
 • 6
 • 29.05.2019
Aká je najlepšia bylina na urologické ťažkosti? S touto sa musíš zoznámiť!
Zdravie

Aká je najlepšia bylina na urologické ťažkosti? S touto sa musíš zoznámiť!

 • 124
 • 4
 • 07.07.2019
Poznáš tieto účinky broskýň? Zahryzni sa do šťavnatých plodov ihneď!
Zdravie

Poznáš tieto účinky broskýň? Zahryzni sa do šťavnatých plodov ihneď!

 • 106
 • 3
 • 12.08.2019
TOPlist