Poznáš koloidné striebro? Pomôže ti s týmito zdravotnými ťažkosťami!

koloidné striebro

Striebro označuje väčšina ľudí za drahý kov, z ktorého sa vyrábajú napríklad šperky. Známe sú i strieborné príbory, či dokonca strieborné guľky, ktorými v hororových príbehoch lovci chytajú vlkolakov.

 

Vedeli ste však o tom, že striebro sa dá využiť aj na liečebné účely? Ide o takzvané koloidné striebro, ktoré má miesto v alternatívnej medicíne. Poznali ho už starí Rimania a v súčasnosti jeho silu objavuje čoraz viac ľudí. Zistite, čo všetko koloidné striebro dokáže!

 

Čo je koloidné striebro?

Koloidné striebro je striebro, ktorého molekuly sú rozptýlené v čistej vode. Tieto molekuly musia mať pre požadovaný liečebný účinok správnu veľkosť. Zvyčajne ide o veľkosť približne 1 až 15 nanometrov, najčastejšie sa používajú molekuly o veľkosti 5 nm. Iba pri takýchto rozmeroch dokážu prenikať do živých buniek i do vnútra patogénov, a tak podporovať liečebný proces na bunkovej úrovni. Koloidné striebro sa obvykle vyrába elektrolýzou. Pri tomto procese sa na dva strieborné pláty ponorené do vody pripája elektrické napätie. Prúd následne z plátov uvoľňuje do vody častice striebra.

 

Koloidné striebro malo svoje uplatnenie už v histórii. Na liečebné účely ho používali hlavne starí Rimania, no zmienky o ňom sa našli aj na území Indie. V súčasnosti sa dá zakúpiť v niektorých lekárňach či na internete. Koloidné striebro sa predáva v tmavých sklených nádobách, v ktorých je ho aj potrebné uschovávať. Taktiež by tento roztok nemal byť vystavený silnému magnetickému alebo elektromagnetickému poľu. Čiastočky striebra by sa totiž mohli spojiť do zhlukov, čím by sa znížila až odstránila účinnosť roztoku.

 

Odporúčame: Paradajkový peeling na oživenie pleti! To musíš skúsiť!

Výborné je na povrchovú liečbu

Alternatívna medicína považuje koloidné striebro za jednu z najlepších antibakteriálnych a antibiotických látok. Okrem toho roztok pôsobí antivírusovo i antimykoticky a účinkuje aj proti kvasinkám. Koloidné striebro má dobré výsledky hlavne pri povrchovej liečbe rôznych kožných ťažkostí. Často sa používa na liečbu aknóznej pleti, zlepšuje stav vyrážok a začervenanej a podráždenej pokožky. Roztok je vhodný pre ľudí, ktorých trápi ekzém, psoriáza, herpes či bradavice.

 

Pri popáleninách, ranách a škrabancoch vyskúšajte nastriekať koloidné striebro na postihnuté miesto pomocou rozprašovača. Roztok taktiež urýchľuje liečbu gynekologických kvasinkových infekcií a plesňových ochorení. Účinne potláča rôzne zápaly a infekcie. Pri infekciách uší alebo očí stačí použiť zopár kvapiek roztoku denne. Koloidné striebro pomáha pri zápaloch ďasien, kožných vredoch, hemoroidoch a lieči tiež opary i afty.  

BUDE ŤA ZAUJÍMAŤ:

Koloidné striebro na vnútorné používanie?

Otázka vnútorného užívania koloidného striebra je trochu rozporuplná. Európska únia tento spôsob používania zakázala, respektíve nie je oficiálne schválený. Koloidné striebro totiž nepatrí medzi povolenú formu minerálnej látky vo výživových doplnkoch a iných prípravkoch. To je dôvod, prečo na zakúpenom produkte nájdete iba pokyny na povrchovú aplikáciu a nie informácie o dávkovaní.

 

Mnoho ľudí však striebro v koloidnej forme vnútorne užíva a nedá naň dopustiť. Pri tomto spôsobe používania spomínaného roztoku musíte dávať pozor na jeho koncentráciu. Tú nájdete uvedenú na samotnom produkte. Vnútorne sa odporúča používať roztok s koncentráciou maximálne do 50 ppm, čo predstavuje 50 častíc striebra na milión molekúl vody. Pri vonkajšej liečbe môžu byť použité i koncentrovanejšie roztoky.

 

Koloidné striebro je pri vnútornom podaní účinné pri angíne, chrípke, infekciách horných dýchacích ciest i zápaloch mandlí. Taktiež pomáha pri salmonelóze, stafylokokových ochoreniach, streptokokoch, zápaloch močového mechúra, paradentóze a problémoch s prostatou. Koloidné striebro je možné niekoľkokrát denne kloktať, čo má pozitívny vplyv na liečbu bolesti hrdla a rôznych zápalov. Pri ostatných ochoreniach sa vo všeobecnosti odporúča užívať 1 čajovú lyžičku roztoku jeden až trikrát denne. Maximálna doba vnútorného užívania je jeden mesiac.

BUDE ŤA ZAUJÍMAŤ:

Na toto si treba dať pozor!

Pred začatím používania koloidného striebra by ste mali poznať ešte zopár informácií. V dôsledku dlhodobého a nadmerného užívania striebra môže vzniknúť choroba zvaná argýria. Ide o veľmi zriedkavé a málo zdokumentované ochorenie. Prejavuje sa sivomodrým sfarbením pokožky, očí, nechtov, ďasien, a dokonca vnútorných orgánov. Toto ochorenie, ktoré vzniká v dôsledku predávkovania sa striebrom, poznali v miernej forme i stredovekí šľachtici. Tí mali totiž v obľube strieborné príbory, poháre či nádoby.

 

Pri vnútornom užívaní koloidného striebra treba mať na pamäti aj to, že okrem ničenia škodlivých baktérií sa telo môže zbavovať aj tých dobrých baktérií. Roztok totiž v tráviacom systéme pôsobí podobne ako antibiotikum, čiže odstraňuje napríklad i symbiotické laktobacily. Preto je potrebné dobré baktérie dopĺňať mliečnymi výrobkami či probiotikami. Ešte než sa rozhodnete koloidné striebro používať, určite nie je na škodu poradiť sa s lekárom alebo lekárnikom. Tí vám môžu pomôcť i so stanovením presného použitia.

 

Pozri aj: Túžiš po zmene? Jesenné trendy farby na vlasy ťa inšpirujú!


Čo čítajú ostatní na KAMzaKRÁSOU.sk

 
Maslo GHEE: Spoznajte jeho impozantné účinky na organizmus
Aktívne čierne uhlie: Vieš, ako účinne pôsobí na tvoje telo?
Výber zdravého a kvalitného pečiva: Čím sa pri nákupe riadiť?
Alchemilka: Zázračná rastlina, ktorú musí poznať každá žena!
Ako sa zbaviť herpesu a oparu na perách? Tieto triky, by ti nenapadli!
Prečo sa oplatí skúsiť vysoko intenzívny intervalový tréning HIIT?
Zinok pre krásnu pleť i vlasy: V ktorých potravinách ho nájdeme?
Našiel sa elixír večnej mladosti - je ním Ašwaganda!
Levanduľa: Aké sú jej účinky a prečo si ju všetci pestujeme?
Ako bojovať s menopauzou? Skúste to s prírodnou medicínou!
Ako telu dodať vápnik? Zdrojom nie je iba mlieko!
Ovplyvňuje farba očí naše zdravie? Budeš sa diviť!
Recept na úžasný nápoj na vyčistenie pľúc pre fajčiarov
Strašiak menom migréna: Overené rady, ako sa jej zbaviť!
Skroťte rýchlo sa mastiace vlasy vďaka týmto prírodným prostriedkom!
Zdravie je bohatstvo: Ako môže zdravie ovplyvniť bohatstvo?
Rebríček obyčajný: Objavte ďalšiu liečivú bylinku a jej použitie!
Leto rozpaľuje, preto – viete, čo je núdzová antikoncepcia?
3 jednoduché cviky pre krajší a pevnejší zadok
Exotické citrusové osvieženie? Vyskúšajte yuzu!
Poznajte svoje telo: Vaginálny zápach - na týchto 5 si dávajte pozor!
Krvácajúce ďasná: Prečo mi krvácajú ďasná a ako ich liečiť?
Záhadná histamínová intolerancia: Ako proti nej bojovať?
Praslička roľná: Akých bolestí a zdravotných problémov vás zbaví?
Problémy s očami: Čo znamenajú suché oči alebo zažltnuté bielka?
 

6 komentárov

, ak chcete vložiť komentár. V prípade, že nemáte ešte konto na KAMzaKRÁSOU.sk, môžete si ho zdarma vytvoriť.20.09.17 14:36 | benynka | karma: 77
zle sa mi hojila jazva po operácii a chirurg mi dával nejaký prípravok so striebrom

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


21.09.17 06:50 | Ľubica Šťastná | karma: 82
Výborný článok, rada vyskúšam!

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


24.09.17 15:05 | Lenka Piovarčiová | karma: 79
velmi zaujimavy clanok

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


24.09.17 20:59 | Daniela Šurláková | karma: 103
Koloidné striebro používam a tiež nedám na neho dopustiť.Som vďačná za tento článok obohatila som si ešte ďalšie informácie jeho využitia.

odpovedať

hlasuj plus 1 | 0 hlasuj minus


24.09.17 23:19 | Mia Lock | karma: neurčená
Super článok! :) O tomto koloidnom striebre som začula, ale nevedela som také podrobnosti :)

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


28.09.17 14:26 | Martina Varhanikova | karma: neurčená
Koloidné striebro mi pomohlo trvalo znížiť ASLO v krvi. Nasadila som ho aj malému, keď mal stafylokoka v nose. Veľmi dobrú skúsenosť mám aj s gélom Argentum(afty, mykóza, svrbenie pokožky).

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus
Najčítanejšie na KAMzaKRÁSOU.sk

Vieš, čo spôsobuje kŕče v nohách? Toto ťa rozhodne prekvapí!

20.10.2017 LIFESTYLE
Vieš, čo spôsobuje kŕče v nohách? Toto ťa rozhodne prekvapí!

Určite už každý z nás v živote okúsil, čo sú to kŕče. Medzi typické príznaky patrí brnenie, nepohodlie a bolesť, ktorá sa môže objaviť v akejkoľvek časti tela.   Pri kŕčoch platí...

Recept na úžasný nápoj na vyčistenie pľúc pre fajčiarov

08.10.2017 LIFESTYLE
Recept na úžasný nápoj na vyčistenie pľúc pre fajčiarov

Fajčiari majú často pocit, že fajčenie patrí k ich životu a nevedia si život bez neho predstaviť. Prestať fajčiť znamená zbaviť sa aj ďalších návykov. Musia hľadať nové riešenia problémových situácií ...

Ako sa zbaviť herpesu a oparu na perách? Tieto triky, by ti nenapadli!

16.10.2017 LIFESTYLE
Ako sa zbaviť herpesu a oparu na perách? Tieto triky, by ti nenapadli!

Opar alebo herpes sa na perách zvyčajne tvorí úplne nenápadne a tvári sa neškodne. Najprv môžete pociťovať jemné svrbenie, ktoré postupne ústi do červeného opuchu...

Mikrovlnná rúra neslúži len na zohrievanie jedál! Tieto možnosti ťa dostanú!

18.10.2017 LIFESTYLE
Mikrovlnná rúra neslúži len na zohrievanie jedál! Tieto možnosti ťa dostanú!

Mikrovlnná rúra patrí medzi najlepšie výdobytky modernej doby, ktoré dokážu uľahčiť život.   Prepadol vás hlad? Tak si v nej v priebehu 2 minút ohrejte jedlo. Avšak nielen to...

Ako sa pripravuje zemiaková kaša správne? Vyvaruj sa týmto chybám!

19.10.2017 LIFESTYLE
Ako sa pripravuje zemiaková kaša správne? Vyvaruj sa týmto chybám!

Viete, ako sa robí zemiaková kaša? Je to predsa jednoduché jedlo s niekoľkými ingredianciami a predsa ho dokážeme pokaziť. Ako je však možné, že maminky ho vždy pripravia najlepšie...

Kumys: Poznáš zázračný ruský liek na žalúdočné problémy?

28.09.2017 LIFESTYLE
Kumys: Poznáš zázračný ruský liek na žalúdočné problémy?

Tradičná ruská strava, ako aj strava iných národov, je založená predovšetkým na prírodných podmienkach a spôsobe života...

Šokujúce! Prsty na nohách o tebe prezradia aj to, čo ani sama nevieš!

10.10.2017 LIFESTYLE
Šokujúce! Prsty na nohách o tebe prezradia aj to, čo ani sama nevieš!

Po celú dobu našej existencie ľudia prichádzajú na svetlo sveta s najrôznejšími spôsobmi, ako spájať naše fyzické atribúty s určitými typmi osobnosti. Veľká pozornosť sa sústreďuje na náš zovňajšok...

Prečo používať pracie orechy namiesto prášku? Tu sú dôvody!

08.10.2017 LIFESTYLE
Prečo používať pracie orechy namiesto prášku? Tu sú dôvody!

Väčšina z nás stále používa klasické prostriedky na pranie, ktoré častokrát znamenajú aj väčšiu finančnú investíciu...

Ako poskladať napínaciu posteľnú plachtu? Toto by ti nikdy nenapadlo!

04.10.2017 LIFESTYLE
Ako poskladať napínaciu posteľnú plachtu? Toto by ti nikdy nenapadlo!

Poskladať napínaciu plachtu je niekedy oveľa zložitejšie ako maturita. Jednoducho nájsť ten správny „grif“ a mať usporiadaný šatník, môže byť niekedy dosť frustrujúce. No aj tak sme nepoučiteľné...

Ako sa používajú jednotlivé strany alobalu? Budeš prekvapená!

27.09.2017 LIFESTYLE
Ako sa používajú jednotlivé strany alobalu? Budeš prekvapená!

Často sa stretávame s otázkou, na ktorú mnohí z nás nepoznajú odpoveď. Na čo a ako sa používajú jednotlivé strany alobalu? Používa sa lesklá alebo matná strana obľúbenej hliníkovej fólie...

Vylievaš nálev z kyslých uhoriek? Nerob to, takto ho využiješ lepšie!

28.09.2017 LIFESTYLE
Vylievaš nálev z kyslých uhoriek? Nerob to, takto ho využiješ lepšie!

Nakladané uhorky sú snáď tou najznámejšou zaváraninou. V mnohých domácnostiach majú svoje nenahraditeľné miesto v špajze či chladničke.   Ak máte aj vy radi kyslé uhorky a často si na nich pochutnáv...

Naozaj nám káva s mliekom škodí? Prečo zabudnúť na tento životabudič?

17.10.2017 LIFESTYLE
Naozaj nám káva s mliekom škodí? Prečo zabudnúť na tento životabudič?

Aj vás dokáže káva naštartovať do nového dňa? Kávu pijeme na rôzne spôsoby. Veľkú, malú, s čokoládou, šľahačkou, mliekom či dokonca alkoholom.   Najčastejšie si pýtame tento čierny životabudič s mli...

Viete, aké zázraky robí zázvorová voda na lačný žalúdok?

25.09.2017 LIFESTYLE
Viete, aké zázraky robí zázvorová voda na lačný žalúdok?

Zázvorová voda patrí medzi najlepšie prírodné zázraky na svete. Má veľa pozitívnych účinkov a v chrípkovom období ju odporúčajú aj mnohí lekári.   Odborníci na zdravie však tvrdia...

Vyrob si domáce maslo! Ako na to? Skús tento jednoduchý recept!

03.10.2017 GASTRONÓMIA
Vyrob si domáce maslo! Ako na to? Skús tento jednoduchý recept!

V poslednej dobe sa všetko točí okolo masla. Vraj ho máme nedostatok, preto sa jeho cena môže vyšplhať nezávratne vysoko. Avšak potravinári ani obchodníci sa jeho výpadku zatiaľ neobávajú...

Sviečka ako cvik pre zdravie. 9 dôvodov, prečo ju cvičiť pravidelne!

27.09.2017 LIFESTYLE
Sviečka ako cvik pre zdravie. 9 dôvodov, prečo ju cvičiť pravidelne!

Sviečka patrí medzi veľmi známe a pomerne jednoduché cviky. Môžeme ju zaradiť medzi jogové pózy. Aj keď nie ste nadšencom jogy, poznať by ste ju mohli minimálne zo školského telocviku...

Najlepšie spôsoby, ako sa účinne zbaviť všetkých druhov tukov na tele

24.09.2017 LIFESTYLE
Najlepšie spôsoby, ako sa účinne zbaviť všetkých druhov tukov na tele

Často počujeme o tuku uloženom na bruchu, stehnách či zadku. Veľa ľudí premýšľa hlavne nad tým, kde sa tuk ukladá, no nevedia, ako s ním účinne bojovať...

Aktuálne súťaže


INSTAGRAM

  TÝŽDENNÝ HOROSKOP KRÁSY


  ODPORÚČANÉ ČLÁNKY


  ZDRAVÉ RECEPTY


  ODPORÚČANÉ SLUŽBY

  Salon De Luxe, Bratislava

  Salon De Luxe
  Bratislava

  YOGA MAYA, Ivanka pri Dunaji

  YOGA MAYA
  Ivanka pri Dunaji


  Fandite nám

  Najnovšie z HLAVNÉSPRÁVY.sk

  Najnovšie z TOPDESAŤ.sk


  Najnovšie z Lepšídeň.sk


  Najnovšie z Deňženy.sk

  TOPlist 1s