Registrácia Prihlásenie

Pozri, čo si nehovoriť, ak chceš dosiahnuť šťastie a úspech


Sen o šťastnom a úspešnom živote sníva hádam každý. No keď ho naozaj chceme dosiahnuť, treba sa zobudiť a začať konať. Ešte predtým si však treba „poupratovať“ v hlave, aby negatívne myšlienky a frázy, ktoré hovoríme sami sebe, ale neváhame ich aj vysloviť, nepôsobili ako pomyselné brvná na našej ceste za vytúženými cieľmi.

Zbavte sa negatívnych sugescií aj stereotypov

Ak nepatríte k optimistom, môžete mať s elimináciou negatívnych sugescií značné problémy, no nič nie je stratené. I keď možno ľahko prepadnete negatívnym myšlienkam, podstatné je, aby ste ich jednoducho „pustili“, teda nezaoberali sa nimi ďalej, hoci vám napadnú. Nedajte sa, vyhoďte ich z hlavy! Pretože čím väčší priestor im dáte, tým viac budú silnieť a narobia škody.

Niektoré vety si zas stereotypne opakujeme, lebo sme tak boli „naočkovaní“ a dávajú nám akýsi zmysel. Ale naozaj je to tak?! Aby ste poznali nepriateľa v podobe toxických viet, ktoré si možno bežne hovoríte, v galérii nájdete zoznam tých najhorších. Práve na ne si treba dávať špeciálny pozor, aby sa vám „nezahniezdili“ v hlave. 

Pozri aj: Je pre teba small talk postrachom? Vyskúšaj 7 tipov na zdvorilostnú konverzáciu

- Galéria
1 z 7

1. Prečo sa to stalo práve mne!

Nech už sa vám stalo čokoľvek, tým, že si budete hovoriť danú vetu, nevyriešite nič, len si priťažíte. Sebaľútosť človeka ťahá dole. A práve preto, či už napríklad bojujete so závažným ochorením alebo vás vyhodili z práce, zmobilizujte svoje vnútorné sily a neoslabujte sa zbytočne týmito slovami. Treba sa jednoducho zmieriť s tým, že život nie je fér a stavať na tom, čo môžete urobiť, aby ste sa dostali z nepriaznivej situácie.

Zdroj: Shutterstock®


Návrat hore
Autor článku

2 komentáre

Margaret Zimova 16.11.19 19:12

MZ
karma
-1.00

Výborne napísané. Je treba si dávať obrovský pozor čo si človek sám sebe hovorí, hoc aj v duchu. Niekedy sme ohľaduplnejší k iným, v tom čo im povieme, ako sami k sebe.

 • 1
Odpovedať

Mária Reibergerová 16.11.19 23:04

MR
karma
105.00

niekedy mám pocit, že negatívnym myslením ako keby sme si ie zlé veci ešte "privolali", ja sa vyhýbam aj negatívnym ľuďom

 • 1
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Peter Planieta, Zuzana Marková - Varíme s láskou (recenzia kuchárky)
Recenzie Kuchárok

Peter Planieta, Zuzana Marková - Varíme s láskou (recenzia kuchárky)

 • 70
 • 1
 • 03.01.2020
3 recepty na zdravé maškrty: Sladkosti, pri ktorých nebudeš mať zlé svedomie
Pre štíhlu líniu

3 recepty na zdravé maškrty: Sladkosti, pri ktorých nebudeš mať zlé svedomie

 • 2
 • 1
 • 09.01.2020
Najlepšie polievky pre deti: 3 TOP recepty, ktoré treba vyskúšať
Polievky

Najlepšie polievky pre deti: 3 TOP recepty, ktoré treba vyskúšať

 • 61
 • 5
 • 13.11.2019
TOPlist