Registrácia Prihlásenie

Jeseň prichádza s dobrou náladou č.2


 • 118
 • 2

 

Jeseň je už naozaj tu! Včerajšie počasie to potvrdilo. Na leto už môžeme len spomínať s úsmevom na tvári. Zbohom šaty, tričká a minisukne. Už sa budeme baliť ako cibuľky vrstva po vrstve. A nos radšej nevystrčíme z domu. Iba ak sa na nás usmeje šťastie a príde k nám ešte na chvíľku to "babie" leto. Aj vy v to dúfate :)

 

 

 

 

Precházdky v prírode

Jeseň prichádza s dobrou náladou č.2

Príroda okolo nás je nádherná. Stačí si nájsť naozaj len čas a či už po svojich alebo na bicykli, to už je na každého chuti. Ak sa "babie" leto treba vyraziť von. Či už len vo vašom okolí, alebo si naplánovať objavovanie nových miest. Nemusia to byť hneď Tatry, aj keď tie sú v každom ročnom období našou pýchou. Čo takto Štiavnické vrchy, Slovenský raj, Slovenský kras, Karpaty, alebo turistika na Vršatec, Kraľovany, Inovec, Budatín... A ak ste skôr vodný živel, zájdite si v okolí na najbližšiu vodnú priehradu. Môžno člnkovať alebo vás zláka aj rybárčenie :)

 

 

Púštanie šarkanov

Jeseň prichádza s dobrou náladou č.2Tradícia púšťania šarkanov a drakov je u nás veľmi rozšírená a čim ďalej tým viac sa rozmáha. A práve na jeseň je u nás na ňu ten správny čas. Šarkana si môžete vyrobiť aj doma a fantázii sa medze nekladú. Len aby potom aj lietal :) A keď aj nie. Nevadí! Ten váš môže zostať na okrasu doma a v obchode si kúpite toho na zábavu vonku. A keď máte radi skupinové akcie? Hurá na Šarkaniadu. Jedna sa bude napríklad konať na Divokej Vode. Na 30.9.2012 už objednali dobrý vietor. A okrem toho tam pre vás bude pripravených veľa ďalších aktivít.

 

 

Kurzy varenia

Po športovom výkone, dobrej saune a masáži nám aj poriadne vyhladne. Jeseň je časom, kedy si môžeme dopriať posledné dozrievajúce plody z našej záhradky. A preto, prečo si nezájsť na kurz varenia a nenaučiť sa čo nové by sa z nich doma dalo pripraviť. Niečo pre nás nezvyčajné ako objavovanie nových chutí nám môže naozaj zachutiť :) A okrem toho nám môže priviesť do cesty aj nové priateľstvá. O kurzoch sa môžete viac dozvedieť práve z týchto webových stránok: www.chefparade.sk, www.pregurmanov.sk alebo www.liviano.sk .


 

Šálka čaju a dobrá knižka

Jeseň prichádza s dobrou náladou č.2Aj vy ste si na dovolenku zbalili knižky a tešili sa ako si ich počas dovolenky vychutnáte. A nakoniec či vlastne našťastie ste sa k ani jednej nedostali a užili ste si zážitky leta plnými dúškami. Presne tak, nevadí. Prichádzajú chladné večery a keď sa nám ešte aj rozprší, večerný čas na dobrý čajík s ešte lepšou knižkou už ani lepší byť nemôže. Na toto obdobie je už viníkajúce si pripraviť škoricový alebo pomarančový čaj s medom a citrónom. Ich vôna zaplní celú izbu a vám zahrejú celé telo. A ak by na vás v sychravom čase útočil nejaký bacil, odporúčame čaj z čersvého ďumbiera (zázvoru).

Typy na jesenné čitanie: Jana Benková - Slečna nebezpečná, Philip Carlo - Mraziar, Corban Addison - Kroky k slnku, Pierre Dukan - Dukanova diéta

 

Tak na zdravie a do čítania :)

 

Zdroj foto: http://orichinese.com/TravelChinese/Flying-Kite.html

 • 118
 • 2
Návrat hore
Autor článku

2 komentáre

Miriama Džupinková 03.11.12 15:51

MD
karma
-1.00

 Aký pekný inšpiratívny článok. Ja som jeseň neznášala a pravdu povediac som si k nej nevedela najsť nikdy cestu. Vždy som bola nachladnutá, mrzutá a naštvaná na celý svet, že už je po lete. Váš článoček mi však dal nový pohľad na toto obdobie. Máte pravdu treba v tom hľadať vždy čosi pozitívne. A veru keď som išla popod stromy všimla som si krásne farby lístia a dokonca aj slniečko na mňa z poza nich vykuklo. Potom som si s chuťou skočila do kopy nahrabaného lístia a tešila sa z toho (dufam, že ma nikto nevidel :) ale čo, aj keby :) A napokon keď som došla domov som vyhrabala staré knihy, ktoré nebolo času nikdy dočítať a smelo sa do nich pustila. Preto Vám ďakujem lebo aj vďaka takémuto članku som objavila určité výhody jesene a už na ňu nebudem pozerať zachmúreným pohľadom, ale spomienkou na váľanie sa v lísti a dobrou knihou v ruke. S pozdravom Miriama Dž.
(upjs.student21@gmal.com)

 • 0
Odpovedať

Dominika Sedliaková 07.03.14 14:06

DS
karma
-1.00

Jesen ja nádherná, pestrofarebná...

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Deň pre seba – svoju krásu, zdravie a pohodu v centre krásy Marsella
Voľný čas

Deň pre seba – svoju krásu, zdravie a pohodu v centre krásy Marsella

 • 30
 • 1
 • 05.02.2020
Obal zo včelieho vosku (Beeswax Wrap): Ekologická náhrada za igelit?
Inšpirácie

Obal zo včelieho vosku (Beeswax Wrap): Ekologická náhrada za igelit?

 • 215
 • 7
 • 30.12.2019
Ako sa zbaviť ľadových nôh? Na čo si dať najväčší pozor?
Zdravie

Ako sa zbaviť ľadových nôh? Na čo si dať najväčší pozor?

 • 70
 • 6
 • 15.02.2020
TOPlist