Ivana Riljaková

  • Mošovce

O mne

Žijem obklopená Martinskými hoľami, spolu s manželom a psíkom, s ktorými si užívam prechádzky v rýchlejšom tempe pri obľúbenom nordic walkingu. Je to jediná činnosť, ktorá ma dokáže namotivovať na pobyt v prírode aj v zime, nakoľko som prudko teplomilný človek. Okrem toho každý deň cvičím hormonálnu jogu, na ktorú nedám dopustiť. Keď sa práve neprechádzam a necvičím, píšem. Spoločnosť mi pri tom robí čierny čaj alebo káva. Píšem o kadečom – najradšej ale o tom, o čom sa bežne nevie. Vŕtam sa v dejinách čohokoľvek, od obľúbených miest, cez zaujímavé udalosti, až po veci, ktoré sú pre nás dnes samozrejmosťou. Som zároveň zástanca hesla – ak to nemôžeš nájsť, vytvor to. Tejto zásady sa držím nielen pri písaní, ale aj pri tvorbe tričiek, na ktoré aplikujem obľúbené výroky a motívy. Vyštudovala som slovenský jazyk a literatúru, no priznávam, že najradšej mám škandinávskych autorov a severské krimi. Platí to aj o mojom vzťahu k bytovému dizajnu, móde či životnému štýlu všeobecne. Milujem škandinávsku čistotu, jednoduchosť a minimalizmus. A zdá sa, že tieto vlastnosti sa viac alebo menej odrážajú aj v mojej povahe. :-)

Komentár

Dobrý večer, tak to ma nesmierne teší a aj ja Vám a Vašej rodinke prajem len a len pekné a zdravé dni. :-)

Ivana Riljaková
Komentár

Ani nie tak zabudli, ako skôr nemali dostatočný priestor spomenúť úplne všetko, čo za návštevu naozaj stojí. Bolo by to na niekoľkozväzkovú knihu - všetko pekné, čo na Slovensku máme, žiaľ, pár krátkych článkov nepokryje. ;-)

Komentár

Kvaka a okrúhlica sú síce veľmi podobné, dokonca v dávnej minulosti aj skrížené, ale v skutočnosti ide o dva odlišné druhy zeleniny. Kvaka je pritom na pestovanie oveľa náročnejšia, než "skromná" okrúhlica. :-)

Komentár

Práve sme ich dojedli a naozaj nemali chybu!

Ivana Riljaková
Komentár

Nech sa páči: :-)

Ivana Riljaková
Komentár

Bude, už čoskoro. :-)

Komentár

Ďakujeme veľmi pekne, že nás čítate. :-) A čítajte nás aj naďalej, lebo pripravujeme samostatný článok len o pagaštane konskom a jeho využití - vyjde už v najbližších dňoch. :-)

Komentár

Ďakujeme veľmi pekne. :-)

Komentár

Uf, takéto veci sa veru nečítajú ľahko. :-( Prajeme vám už len samé dobré a príjemné skúsenosti!

Komentár

Ďakujeme pekne za upozornenie; áno, mali sme na mysli očkovanie proti kliešťovej encefalitíde.