Kreatívne jedlo alebo keď dieťa nechce jesť

Kreatívne jedlo alebo keď dieťa nechce jesť
  • 04.01.2016
  • Barbora Vizváryová

Každá mamička je spokojná, ak je jej dieťa poslušné, v noci sa málo budí a zje všetko, čo mama pokladá za vhodné. No nie vždy je to tak.

Najmä v jedle sú deti veľmi vyberavé. Tvrdia, že im niečo nechutí, hoci to ešte neochutnali a mnohé jedlá nechcú jesť len kvôli vzhľadu.

No dieťaťu budete márne vysvetľovať, že je to zdravé a na vzhľade nezáleží.

Dôležitá je kreativita – vzhľad a príbeh

Keďže detí, ktoré nechcú jesť je čoraz viac, začína sa tomuto problému prikladať väčšia dôležitosť. Vyrábajú sa pomôcky na varenie v tvare zvierat, dokonca už kúpite i mäso v tvare dinosaura! Vzniká kreatívne jedlo, kde je dôležitý najmä jeho vzhľad a tiež príbeh. Upúta dieťa natoľko, že ho zje. Je to však časovo náročné a nie každá mama chce stráviť niekoľko hodín tvorením kreatívneho jedla pre svoje dieťa. Preto vám prinášame niekoľko jednoduchých tipov, ako zaujať svojich malých výmyselníkov. Toto vám zaručene zjedia!

Bagetka à la psík

Ani za svet nechce vaše dieťa zjesť rožok či chlieb? Budete sa musieť zahrať na pekárku vy. Vyskúšajte tieto už na pohľad chutné žemle, ktoré sa dajú úžasne dekorovať. Použite jednoduché kysnuté cesto na rožky a bagety. Na plech naukladajte oválne kúsky cesta a nožíkom alebo plastovou stierkou vytvarujte hlavu psíka. Nakoniec mu pridajte oči a ňufáčik, napríklad zo semienok. Po rozkrojení naplňte šalátom, pridajte horčicu alebo kečup a uvarený párok. Skvelý hot dog je na svete!

Odporúčame prečítať: Špagety s hubami a mätou

bagetka, kreatívne jedlo, kreatívny hot dog

Zdroj: Shutterstock®

www.demilked.com

Hot dog múmie

Ak by predsa len nezabrali ani žemle v tvare psíka, máme ešte jednu inšpiráciu. Lístkové cesto vyvaľkajte a narežte na tenké pásiky. Nimi zabaľte párky tak, aby boli trošku vidieť. Po upečení múmiu oživte – pridajte jej oči z kečupu. Máme hotový ďalší skvelý hot dog!

múmie, kreatívny dot dog, kreatívne jedlo, jedlo pre deti

Zdroj: Shutterstock®

www.seakettle.com

Omeleta ako prikrývka

Omeleta na tanieri je nuda. Ale čo tak omeleta, ktorá je prikrývkou ryžového medvedíka? To znie lepšie! Nemusíte použiť hnedú ryžu, tak ako na obrázku. Dôležité je vytvarovať z nej medveďa a oživiť ho. Oči a ňufák sú z rias, z ktorých sa robí aj sushi. Môžete však vymyslieť inú náhradu, ktorú máte doma.

Odporúčame prečítať: Neviete odolať chipsom? Vyskúšajte 5 receptov na zdravé chipsy.

omeleta, kreatívna omeleta, jedlo pre deti, kreatívne jedlo

Zdroj: Shutterstock®

www.topdreamer.com

Volské oko trochu inak

Ako sme už spomínali, výrobcovia tiež reagujú na problematiku detí v oblasti jedla. Príkladom je i táto formička v tvare sovy na volské oko. Formičku položte na rozpálenú panvicu. Najskôr z vajíčka oddeľte bielko a potom do oka sovy opatrne vložte žĺtok. To isté urobte s druhým vajíčkom, aby ste mali sovičku s dvomi očami. Takáto formička sa dá kúpiť v rôznych internetových obchodoch.

kreatívne jedlo, jedlo pre deti, volské oko, kreatívne volské oko

Zdroj: Shutterstock®

www.pinterest.com

Food artist Samantha Lee

Absolútnou profesionálkou v tvorení kreatívneho jedla pre deti je Samantha Lee. Za krátky čas si získala popularitu po celom svete. Začala tiež preto, že jej dve deti nechceli jesť. Výroba jedného jedla jej niekedy trvá aj 2 hodiny, no je to hotové umelecké dielo, že by nám ho bolo aj ľúto zjesť. Inšpirujte sa!

Odporúčame prečítať: Pestrá šošovicová polievka po domácky

kreatívne jedlo, jedlo pre deti, Samantha Lee, food artist

Zdroj: Shutterstock®

www.thesweetspot.com

Veríme, že sme vás inšpirovali a len tak to s deťmi v ,,boji" s jedlom nevzdáte. Buďte kreatívne a skúste tiež zapojiť do výroby jedla aj deti. 

Prajeme veľa nápadov a deťom dobrú chuť!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Soňa Krátka 04.01.16 07:53

SK
karma
113.00

krasne,napadite,v prvom rade jedia oci,u deti dvojnasobne

  • 0
Odpovedať

Martina Zahoranová 04.01.16 09:11

MZ
karma
92.00

milé... veru tomuto by neodolal nikto ale naša dcérka našťastie nie je prieberčivá a zje to čo jej dáme ale tiež som sa snažila keď bola malinká trošku jej jedlo nachystať tak aby ju zaujalo

  • 0
Odpovedať

Mária Zámečníková 04.01.16 14:53

MZ
karma
-1.00

To je úplne dokonalé :).. Len dúfam, že raz v budúcnosti nebudem musieť takéto kreácie robiť stále a drobec bude papať bez problémov :))

  • 0
Odpovedať

simona vician 04.01.17 23:53

SV
karma
100.00

kraasa, skoda zjest :)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní