Raw pre začiatočníkov


  • Zdieľaj:
 • 7

Surová strava je na míle vzdialená od diéty plnej zákazov a pravidiel. Inšpirovaná americkou raw-food scénou prepája aj v našich končinách zdravý postoj ku zdraviu s pôžitkom a vitalitou.

Od pizze až po wrap, cez torty až po zmrzlinové kreácie – moderná surová strava poskytuje namiesto odriekania zdravú alternatívu pre všetkých tradičných kuchárov. 

Chantal Sandjon je odborníčka na zdravú výživu a nadšená zástankyňa surovej stravy. Napísala knižku Raw pre začiatočníkov, v ktorej surovú stravu predstavuje ako zdravý a čerstvý spôsob stravovania, plný radosti z jedla.


Jedinečným spôsobom prepája radosť zo života a pôžitok z jedenia. V popredí nie je ani zriekanie sa, ani zatracovanie varenej stravy. 


"Nie, ide o životný štýl, ktorý dodáva maximum výživných látok, energie, pocit pohody a pestrosť," vysvetľuje sympatická Chantal. "Pestrosť potravín, ktoré nás živia. Pestrosť spôsobov prípravy jedál ďaleko od sporáka. Pestrosť možností individuálneho prevedenia."

Odporúčame prečítať tiež: Liečivé rastliny na váš imunitný systém!

Raw pre začiatočníkov

Kniha Raw pre začiatočníkov ponúka jednoduchý a pútavý úvod do problematiky raw jedla – trend surovej stravy je v tejto knihe vysvetlený na množstve receptov, ktoré sú nielen zdravé, ale predovšetkým chutné.

 

Raw strava je stará ako ľudstvo samotné. Táto kniha ukazuje, ako prepojiť kulinársku rozmanitosť a modernú tvorivosť s pozitívnym vplyvom na ľudský organizmus so zdravými surovými potravinami.

 

V raw potravinách sú zachované vitamíny, minerály a enzýmy. Vláknina v nich napomáha črevám a znižuje hladinu cholesterolu. Okrem toho sú prirodzene nízkokalorické, takže sa ich pomocou môžete dopracovať k ideálnej hmotnosti.

 

Autorka predstavuje nový štýl vášho stravovania na základ raw stravy, ktorý môžete aplikovať každý deň. Vďaka receptom na sladké i slané jedlá si uvedomíte, aké využitie a najmä aké výhody raw strava má. 

 

Odporúčame prečítať tiež:  Z fitka do kuchyne – zdravé sladkosti

 


  • Zdieľaj:
 • 7
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

7 komentárov

Martina Zahoranová 04.12.15 09:06

MZ
karma
92.00

určite zaujímavá kniha

 • 0
Odpovedať

Adriana Galandova 06.12.15 13:09

AG
karma
-1.00

mna velm zaujima to raw varenie takze urcite precitam a nejake recepty vyskusam dakujem za super typ

 • 0
Odpovedať

15.12.15 22:00

karma
-1.00

Super kniha

 • 0
Odpovedať

Miriama Lešňovská 02.01.16 19:28

ML
karma
-1.00

na Vianoce som dostala túto knižku. Celú som si ju poriadne preštudovala a dnes som si bola nakúpiť potrebné suroviny na prvý (detoxikačný) týždeň. Verím, že ma muž podrží a vydržím čo najdlhšie v tomto stravovaní.

 • 0
Odpovedať

Ingrid Šimoniková 30.01.16 15:55

karma
74.00

podlahla som raw zákuskom pomaličky sa učím ich pripravovať

 • 0
Odpovedať

Anna Kristova 16.05.16 13:18

AK
karma
100.00

stojí za vyskúšanie

 • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 14.11.21 19:33

KS
karma
133.00

Neviem si predstaviť stravovať sa čisto iba štýlom raw, ale raz za čas voliť takéto jedlo je určite úľavou pre žalúdok :-)

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní