Babičkina vianočná kuchárka (recenzia)

Babičkina vianočná kuchárka (recenzia)
  • 21.12.2014
  • Lucia Hausknechtová

Najaktuálnejšia kniha na trhu s ktorou môžete variť a vypekať tradičné vianočné recepty je bezpochyby Babičkina vianočná kuchárka od Renato Magát. Pre všetkých vianočných fajnšmekrov, ktorí obľubujú vôňu perníkov, vareného vína či čerstvých oblátok by mala patriť k povinnej výbave. Po prečítaní si už Vianoce bez nej nebudete vedieť predstaviť.

Na začiatku tejto 240 stranovej knihy nájdete praktický prehľad o vážení množstva a premeny jednotiek, kde je podrobne rozpísané koľko majonézy či oleja naberiete na jednu polievkovú lyžicu alebo koľko gramov ryže je množstvo "jeden hrnček". Nasledujú recepty rozdelené do štyroch väčších kapitol Advent, Štedrý deň, Od Silvestra do Troch kráľov, 1. a 2. sviatok vianočný. To vám pomôže pri hľadaní inšpirácie na konkrétne obdobia počas sviatkov. Milým detailom sú vianočné básne, ktoré uvádzajú každú kapitolu na prvých dvojstranách.

Odporúčame prečítať:  Najlepšie kuchárske knihy pod vianočný stromček I.

Babičkina vianočná kuchárka

Zdroj: Shutterstock®

"V Babičkinej vianočnej kuchárke nájdete rozmanité recepty na klasické adventné dobroty, akými sú rôzne druhy perníkov, medovníkov, vianočné trubičky či typické vanilkové rožky. Nechýbajú ani recepty ako stvorené na Štedrú večeru. Môžete si vybrať z rôznych variantov kapustnice, rybacej, hubovej či šošovicovej polievky. Samozrejmosťou sú recepty na prípravu rýb, šalátov, vianočiek a makovníkov. A keďže na Vianoce priamo nadväzuje obdobie od Silvestra do Troch kráľov, zaradili sme do kuchárskej knihy aj recepty na skvelé silvestrovské rolády, rezy, torty a tortičky, ako aj vynikajúce recepty na likéry, šodó či bowle."

Odporúčame prečítať:  Najlepšie kuchárske knihy pod vianočný stromček II.

Babičkina vianočná kuchárka

Zdroj: Shutterstock®

Kniha Babičkina vianočná kuchárka sa môže pre vás stať nielen inšpiráciou, ale aj vašou osobnou kuchárskou knihou, do ktorej si zaznačíte svoje vlastné nápady a vylepšenia. Dizajn knihy sa inšpiroval linajkovým zošitom s červenými okrajmi, kde sú na stranách očíslované recepty a za okrajom máte priestor pre vaše poznámky k receptom.

Receptami autor nešetril a nadelil ich do knihy v nemalom množstve. Vyše 360 receptov, ktoré si môžete pripravovať od Adventu do Nového roka vám spestria váš vianočný stôl. Nájdete tu recepty na medové pusinky, kapustnicu, vianočnú štólu alebo na rôzne druhy likérov. Mínusom však je, že sa fotky pri receptoch neobjavujú často.

Odporúčame prečítať: Napečené s láskou 2 (recenzia)

Babičkina vianočná kuchárka

Zdroj: Shutterstock®

Pri niektorých receptoch nájdete v malých bielych rámčekoch rady a tipy pri varení, ktoré vám uľahčia prácu v kuchyni. Naučíte sa ako stiahnuť jednoduchšie kožu z ryby alebo ako ľahšie vytlačiť citrón.

Na konci knihy je tradične register receptov usporiadaný podľa kapitol, pre jednoduchosť vyhľadávania. Posledné strany patria vám. Do prázdneho priestoru s predtlačenými riadkami si môžete zapísať vlastné recepty a mať ich všetky pokope.

Odporúčame prečítať: Z hrnca do rozprávky (recenzia)

Babičkina vianočná kuchárka

Zdroj: Shutterstock®

Kniha Babičkina vianočná kuchárka má čo ponúknuť každej gazdinke nielen počas sviatkov, ale aj počas celého roka. Recepty sú podľa tradičnej kuchyne, pričom tu nájdete aj tie jednoduchšie pripravené za pár minút, ale aj recepty pre zdatnejšie kuchárky. K blížiacim sa sviatkom táto kniha jednoznačne patrí, nie len ako vianočný darček.

Odporúčame prečítať: Bravčové medailóniky s brusnicovou omáčkou

Babičkina vianočná kuchárka

Zdroj: Shutterstock®

Knihu Babičkina vianočná kuchárka si môžete zakúpiť na BUX.sk - bežná cena 11,99€ - tu v zľave za 10,90€.

Zdroj foto: www.luci.sk


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Martina Zahoranová 21.12.14 19:26

MZ
karma
92.00

mám veľmi rada takéto kničky a rada si v nich len tak listujem :-)

  • 0
Odpovedať

Jarka Kontrová 24.12.14 14:48

JK
karma
-1.00

musí byť naozaj krásna :-)

  • 0
Odpovedať

Jana Rusnáková 08.01.15 16:51

JR
karma
-1.00

mám veľmi rada kuchárské knihy( o pečeni,lebo rada pečiem)

  • 0
Odpovedať

Beata Mintalova 06.04.15 13:02

BM
karma
-1.00

babičkine recepty su najlpšie

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 13.11.21 20:19

KS
karma
133.00

Mamina má doma celú zbierku týchto tradičných slovenských kuchárok a je super, vždy si z ich receptov niečo chutné ukuchtíme :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní