Braňo Deák - Chute a vône života (recenzia)

Braňo Deák - Chute a vône života (recenzia)
  • 05.10.2014
  • Lucia Hausknechtová

Pred pár mesiacmi pribudla do kulinárskeho sveta nová kuchárska kniha od herca Braňa Deáka - Chute a vône života. Nie je to však kuchárska kniha v pravom slova zmysle, kde by ste našli stovky receptov pod kategóriami bezmäsitých jedál, dezertov či polievok. Táto kniha obsahuje príbeh. Príbeh života herca, v ktorom dominuje jedlo, herectvo a jeho zážitky. 

Obal knihy Chute a vône života ničím neurazí a hneď po prvých stranách listovania vám bude jasné, že túto knihu si nekúpite ak sa chcete len "dozásobiť" novými receptami, ale ak s nimi chcete získať aj niečo navyše. Kapitoly v knihe sú rozdelené podľa príbehov a častí života, ktoré sa hercovi spájajú s jedlom a jeho kulinárskymi zážitkami. A tak vás rozprávaním vtiahne do čias zabíjačiek, obedov v školských jedálňach či spoznávaním nových kultúr v Amerike alebo v Taliansku.

Braňo Deák - Chute a vône života

Zdroj: Shutterstock®

"Slovenského herca Braňa Deáka nepoznajú len priaznivci divadla, ale aj fanúšikovia televíznych seriálov. Najmä vďaka nim sa stal z plachého mladíka súčasný sexsymbol a idol žien. Kto vlastne je Braňo Deák? Čo má rád? Čo ho teší? Odpovede prináša táto kniha. Predstaví vám muža, ktorý má rád dobré jedlo a nerobí mu problém postaviť sa za sporák. Muža, ktorý sadne na motorku a na cestách-necestách objavuje svet. Muža, ktorý sa dobre cíti v spoločnosti ľudí, ale rád vychutnáva aj ticho na chalupe... Jednoducho, je to človek, ktorý miluje život."

Odporúčame prečítať: Po jej prečítaní začnete vážne pochybovať

Braňo Deák - Chute a vône života

Zdroj: Shutterstock®

Autor je pôžitkár, čo o sebe aj píše, a je to vidieť vo výbere receptov, ktoré v knihe nájdete. Kniha nie je rozdelená podľa druhu jedál a preto nikdy neviete, čo bude nasledovať na ďalších stranách. Na začiatku kapitol je vždy príbeh, ktorý herec opisuje pútavým rozprávaním. Po ňom nasleduje pár receptov. Spolu ich je v knihe 30 a nájdete tu špagety carbonara, kuracie kari, hráškovú polievku, ale aj sladké brownies či tiramisu. Medzi exotické jedlá patria klokanie bagety či bizónie hamburgery. Tie prakticky asi nikdy nevyskúšate a gazdinky by sa viac potešili niečomu inému, ale na dokreslenie príbehu, aké rôzne jedlá sa v týchto častiach sveta podávajú, to funguje výborne.

Odporúčame prečítať: Poznajte druhy ryže a to na čo sú vhodné?

Braňo Deák - Chute a vône života

Zdroj: Shutterstock®

Od začiatku čítania tejto vyše 150 stranovej knihy vás budú sprevádzať chutné fotky jedál, ktoré sú (ako veľké pozitívum) ku každému jedlu. Mimo nich si herec neodpustil ani niekoľko svojich fotiek pri stranách s príbehmi, pravdepodobne zacielené na jeho obdivovateľky. Pri každom recepte tiež nájdete aj čas prípravy a čas varenia/pečenia, takže máte vopred predstavu, koľko času v kuchyni strávite. Recepty nepatria k novinkám, o ktorých ste ešte nepočuli a neobsahujú ani množstvo surovín, ktoré sú v našich obchodoch nedostupné, samozrejme s výnimkou spomínaného bizónieho a klokanieho mäsa.  

Odporúčame prečítať: Čo robí radosť známemu hercovi?

Braňo Deák - Chute a vône života

Zdroj: Shutterstock®

Kniha Chute a vône života od herca Braňa Deáka je jedna z mnohých, ktoré na trhu môžete nájsť medzi ostatnými kuchárskymi knihami od známych osobností, ktorí podľahli súčasnému trendu. Počas čítania však zistíte, že herec má naozaj vzťah k jedlu, vie čo sú to zabíjačky či dobré víno a pridáva recepty, ktoré si pokojne pripravíte hneď po dočítaní. Kniha pôsobí najmä ako prezentácia herca samotného s jeho vyrozprávaným príbehom. Ak teda máte chuť spoznať Braňa Deáka bližšie a popritom sa zoznámiť s niekoľkými novými receptami, je to kniha určená práve pre vás. 

Zakúpite ju na bux.sk -  TU za cenu 12,00€.

Braňo Deák - Chute a vône života

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.luci.sk


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Martina Zahoranová 05.10.14 10:50

MZ
karma
92.00

o tejto knihe som už čítala a mám rada takéto knihy kde je niečo o autorovi a potom jeho obľúbené recepty, a keďže Braňa Deáka mám ako herca rada knihu by som si určite s radosťou prečítala

  • 0
Odpovedať

Anna Kristova 16.05.16 13:03

AK
karma
100.00

sympatický aj ako herec

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 13.11.21 20:10

KS
karma
133.00

Som nevedela, že tento sympatický herec má aj vlastnú kuchársku knihu, super šikovný :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní