Kuchárska kniha 160 gramov sacharidov (recenzia)

Kuchárska kniha 160 gramov sacharidov (recenzia)
  • 17.04.2016
  • Lucia Hausknechtová

Do kníhkupectiev v posledných týždňoch zavítala nová kuchárska kniha s názvom 160 gramov sacharidov. Ten ukrýva množstvo sacharidov, ktoré ľudia trpiaci cukrovkou alebo inzulínovou rezistenciou môžu denne skonzumovať.

Za lákavou obálkou nájdete sladké dezerty, chutné hlavné jedlá a slané maškrty.

Autorka knihy Krisztina Vrábel sa rozhodla pre napísanie kuchárskej knihy po tom, čo jej bola pred dvomi rokmi diagnostikovaná inzulínová rezistencia. Ako milovníčka jedla sa nechcela zriecť obľúbených receptov, preto sa rozhodla pripravovať chutné jedlá aj naďalej. Rozdiel však bol v ich zložení. Namiesto bielej pšeničnej múky používa celozrnnú a špaldovú, cukor nahradila prírodnými sladidlami a tradičné prílohy zeleninou. 

Odporúčame prečítať:  Z fitka do kuchyne 2 (recenzia)

Kuchárska kniha 160 gramov sacharidov (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

„Cukrovka, inzulínová rezistencia či diéta značne obmedzujú stravovacie možnosti ľudí. Krisztina Vrábel sa to rozhodla zmeniť, keďže jej samotnej diagnostikovali inzulínovú rezistenciu. Vo svojej kuchárskej knihe vám predstaví možnosti, ako dodržať príjem predpísaných 160 g sacharidov denne tak, aby váš jedálny lístok bol pestrý a obsahoval chutné jedlá.

Dennú dávku je potrebné rozdeliť na päť jedál, aby bol ľudský organizmus rovnomerne zásobovaný energiou a aby nekolísala hladina cukru v krvi. Ideálna je pre všetkých ľudí, ktorí sa chcú cítiť vo svojom tele dobre. Potrebná je pre ľudí, ktorí majú cukrovku alebo problémy s cukrom v krvi.“

Odporúčame prečítať:  10-dňový detox (recenzia)

Kuchárska kniha 160 gramov sacharidov (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

Pri dodržiavaní 160 gramovej diéty môžete denne prijať 160 gramov sacharidov, v ideálnom rozdelení – raňajky 60 g, desiata a olovrant 20 g a 20 g, obed 50 g a večera 40 g. Dodržiavanie tejto diéty je veľmi náročné, pretože si to vyžaduje pravidelné váženie potravín a skúmanie ich nutričných hodnôt.

Postupom času však dokážete odhadnúť potrebné množstvá surovín a telo sa nastaví na pravidelné jedenie. Pri diéte by ste nemali zabúdať ani na pravidelný pohyb, ktorý je potrebný na spaľovanie cukrov vo vnútri buniek. Kuchárska kniha je preto určená najmä ľuďom, ktorí musia túto 160 gramovú diétu dodržiavať. 

Odporúčame prečítať: Nebe v hubě 2 aneb Čertův švagr (recenzia)

Kuchárska kniha 160 gramov sacharidov (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

V úvode knihy sa dozviete, čo znamená 160 gramová diéta a akým potravinám by ste sa mali vyhýbať a naopak. Nasleduje rozsiahla sacharidová tabuľka, ktorá obsahuje vyše 200 potravín s ich obsahom sacharidov.

Kuchárska kniha je rozdelená do 4 kapitol – raňajky, zeleninové chody, jedlá z mäsa a rýb s oblohou, desiaty a olovranty. Inšpirovať sa môžete receptami ako celozrnná tortilla, vyprážané kalerábové tyčinky, rozmarínové grahamové keksy alebo hruškový mliečny koláč. Pri každom recepte je fotografia jedla, zoznam ingrediencií, postup prípravy a obsah sacharidov v jednej porcií. 

Odporúčame prečítať: Kniha Zelené smoothie (recenzia)

Kuchárska kniha 160 gramov sacharidov (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

Kniha 160 gramov sacharidov predstavuje zdravšiu alternatívu receptov, ktoré si môžete pripraviť vo vašej kuchyni. Presné váženie surovín a kontrolovanie prijímaných sacharidov však určite nie je pre každého. Recepty z knihy sú však zaujímavou inšpiráciou a obsahujú veľa zeleniny, ktorá by na tanieri nemala chýbať.  

Odporúčame prečítať: Dukanova diéta 2014 s novými receptami (recenzia)

Kuchárska kniha 160 gramov sacharidov (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

Kuchársku knihu 160 gramov sacharidov si môžete zakúpiť na BUX.sk - bežná cena 10,90€ - tu v zľave za 9,16€.

Zdroj foto: www.luci.sk


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Julius Nagy 17.04.16 15:40

JN
karma
94.00

Diatetici urcite ocenia a vyuziju tuto novu knizku

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 17.04.16 19:30

SK
karma
113.00

velmi pekne spracovana kucharska kniha

  • 0
Odpovedať

Iveta Ondáková 17.04.16 21:32

IO
karma
97.00

Dobre spracované užitočné rady ...

  • 0
Odpovedať

Anna Kristova 16.05.16 12:51

AK
karma
100.00

dobré rady pre každého

  • 0
Odpovedať

Mária Zámečníková 21.07.16 10:29

MZ
karma
-1.00

Potešila by :)

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 14.11.21 14:40

KS
karma
133.00

Áno sacharidy sú veľkým problémom a je dosť ťažké ustrážiť ich mieru, keďže v dnešnej dobe sú úplne všade aj tam kde by nemuseli byť :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní