Kuchárska kniha Lahodne s Ellou (recenzia)

Kuchárska kniha Lahodne s Ellou (recenzia)
 • 27.12.2015
 • Lucia Hausknechtová

  • Zdieľaj:
 • 9

Kuchárska kniha a životný príbeh v jednom. Tak by sa dalo jednou vetou opísať knižné dielo populárnej britskej blogerky Elly Woodwardovej. Jej kulinárske začiatky, životný príbeh a obľúbené recepty nájdete na vyše 250 stranách tejto zdravej kuchárky s názvom Lahodne s Ellou. Nenájdete v nej však jedlá z mäsa, rýb alebo bielej múky. Ella sa označuje za bezlepkovú vegánku a kniha je odrazom jej každodenného jedálnička. 

Ella Woodwardová je mladá zahraničná blogerka, ktorá sa začala o varenie zaujímať až keď vážne ochorela. Dovtedy jej jedlo tvorili polotovary, hotové jedlá, sladkosti a čokolády. V roku 2011 sa však všetko zmenilo. Do jej života prišla choroba, ktorá Ellu odstavila od normálneho fungovania. Trpela chronickými bolesťami, bola neustále unavená a veľa času trávila v nemocniciach. Toto všetko ju priviedlo k tomu, aby zmenila svoj životný štýl a začala sa stravovať zdravo. Po dvoch rokoch vysadila všetky lieky a teraz sa cíti vynikajúco.

Odporúčame prečítať:  Z fitka do kuchyne 2 (recenzia)

Kuchárska kniha Lahodne s Ellou (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

„Lahodne s Ellou je názov jedinečnej kuchárskej knihy, ktorú na základe svojich vlastných skúseností napísala známa britská blogerka Ella Woodwardová. Jedinečnosť kuchárky nie je len v jedinečnom štýle a životnom príbehu autorky – radikálnou zmenou stravy sa jej podarilo vyliečiť z choroby, ktorú lekári označili za nevyliečiteľnú. Ella prináša dobré a zaujímavé recepty, v ktorých používa netradičné a dávno zabudnuté suroviny. V našich obchodoch ich dostaneme, ale nevieme ich používať.“

Odporúčame prečítať:  10-dňový detox (recenzia)

Kuchárska kniha Lahodne s Ellou (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

Lahodne s Ellou je kuchárska kniha, ktorá v sebe nesie životný príbeh autorky. To je jedna z hlavných vecí, ktoré robia túto knihu jedinečnou. Prvé strany venuje Ella písaním o jej živote, o tom ako sa zmenila a čitateľ má možnosť nahliadnuť do jej súkromia. Nasledujúca kapitola zas umožňuje nahliadnuť do autorkinej špajze a zoznamu jej základných surovín v kuchyni.

Medzi obľúbené potraviny, s ktorými varí najradšej, patria jablčný ocot, kokosové mlieko, čerstvé ovocie, orechy, pravé kakao a mnohé ďalšie. Pri každej z týchto surovín je napísaný krátky text o tom, ako sa dajú najlepšie využiť v kuchyni alebo návody ako vyrobiť niektoré ingrediencie aj jednoducho doma.

Odporúčame prečítať: Nebe v hubě 2 aneb Čertův švagr (recenzia)

Kuchárska kniha Lahodne s Ellou (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

Časť knihy s receptami je rozdelená na šesť kapitol – obilniny, orechy a semená, strukoviny, zelenina, ovocie, smoothies a ovocné šťavy. Ku každej kapitole patrí aj niekoľkostranový úvod o daných surovinách, ich spracovaní, čerstvosti a správnej príprave.

Nájdete tu recepty napríklad na avokádovo-čokoládovú penu, kokosovú ovsenú kašu, cviklové carpaccio alebo fazuľové čili. Pri väčšine receptoch sa nachádzajú aj fotografie, príprava jedla a ingrediencie. Keďže sa však jedná o recepty z anglickej kuchyne, niektoré suroviny ako kokosová smotana, múka z hnedej ryže alebo tamari nemusia byť v obchodoch ľahko dostupné. 

Odporúčame prečítať: Kniha Zelené smoothie (recenzia)

Kuchárska kniha Lahodne s Ellou (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

Na posledných stranách Ella odpovedá na najčastejšie otázky, ktoré by ste mohli mať po prelistovaní jej kuchárskej knihy. Aj táto časť dotvorí čitateľovi akýsi obraz o autorke, ktorá sa snažila nielen o vytvorenie chutných receptov, ale aj príjemného čítania. A to táto kniha splnila do bodky. 

Odporúčame prečítať: Dukanova diéta 2014 s novými receptami (recenzia)

Kuchárska kniha Lahodne s Ellou (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

Knihu Lahodne s Ellou si môžete zakúpiť na BUX.sk - bežná cena 15,39€ - tu v zľave za 15,04€.

Zdroj foto: www.luci.sk


  • Zdieľaj:
 • 9
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

9 komentárov

Soňa Krátka 27.12.15 08:28

SK
karma
113.00

urcite su zajimave recepty aj pribeh

 • 0
Odpovedať

Martina Zahoranová 27.12.15 10:13

MZ
karma
92.00

určite sa po tejto knižke popozerám a budem ju mať rada medzi ostatnými skvelými knižkami v mojej knihovničke

 • 0
Odpovedať

Erika Špacírová 27.12.15 13:56

karma
93.00

veľmi sa mi páči

 • 0
Odpovedať

Mária Zámečníková 27.12.15 21:01

MZ
karma
-1.00

Super článok :).. Zaujala ma táto kniha, určite sa pôjdem za ňou bližšie pozrieť.. Bol by to super darček pod stromčekom :)

 • 0
Odpovedať

Daniela Siplakova 28.12.15 21:44

DS
karma
-1.00

fajn kniha :)

 • 0
Odpovedať

Iveta Moravčíková 28.12.15 22:38

IM
karma
100.00

dobrá kniha

 • 0
Odpovedať

Stanislava Krnáčová 29.12.15 14:40

SK
karma
-1.00

bola pod stromčekom :)

 • 0
Odpovedať

Iveta Sýkorová 30.12.15 22:13

IS
karma
-1.00

Tato kniha ma zauja hlavne tym, ze ju napisala osoba, ktora na vlastnej kozi zazila pozitivnu zmenu zmenou stravy a jedalnicku. Naozaj by sme sa mali zamysliet nad tym, co do seba davame...

 • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 14.11.21 14:16

KS
karma
133.00

V jednoduchosti je krása, určite tak by sa dal nazvať dizajn aj obsah tejto knihy :-)

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní