Kuchárska kniha Mafiny (recenzia)

Kuchárska kniha Mafiny (recenzia)
 • 26.07.2015
 • Lucia Hausknechtová

  • Zdieľaj:
 • 3

Chutné, malé koláčiky v košíčkoch si zamiluje každý. Mafiny sú vhodné na akúkoľvek príležitosť, či už ako občerstvenie pre návštevu, maškrtenie pre deti alebo v podobe svadobných koláčov.

Kuchárska kniha Mafiny vám ponúkne rôznorodé recepty, na ktorých si môžete pochutnať kedykoľvek a hlavne vám to nezaberie veľa času. Nadýchané a sladké koláčiky máte do hodiny hotové. 

Kuchárska kniha Mafiny nie je ojedinelým kúskom v našich kníhkupectvách. V posledných rokoch je trend vypekania týchto drobných koláčov na vzostupe, a preto si môžete aj pri tomto druhu kníh vyberať medzi rôznymi titulmi. Pri rozhodovaní sa zamerajte na recepty, ktoré sú v kuchárskych knihách najdôležitejšie. Prvý dojem knihy je veľmi dôležitý, ale nie je to všetko. 

Odporúčame prečítať:  Z fitka do kuchyne 2 (recenzia)

Kuchárska kniha Mafiny (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

„Mafiny sú skvelým trendovým pečivom! Čudujete sa? Jednoducho a rýchlo ich upečieme, sú (takmer) neobmedzene rôznorodé, pokiaľ o ide kombinácie prísad, a ľahko si na nich pochutnáme – berieme ich jednoducho do rúk a dávame do úst. Či už na posedení pri káve, na bufetovom stole na párty alebo na detskej oslave, nikdy by nemali chýbať. A pretože existujú už aj pikantné varianty, ulahodíme aj mužským chutiam. V tejto knihe nájdu fanúšikovia mafinov vyše 70 vynikajúcich receptov: od slávnych klasických až po dômyselné kreácie – vždy s podrobným návodom a kvalitnými fotografiami. Tradičné a trendové recepty.“

Odporúčame prečítať:  10-dňový detox (recenzia)

Kuchárska kniha Mafiny (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

Prvé dve kapitoly tejto 130 stranovej knihy sa venujú histórií mafinov a prísadám, ktoré nesmú chýbať v dobrom recepte. Dozviete sa aké koreniny dodajú mafinom jemnú arómu, akú múku používať pri pečení alebo aké citrusové ovocie je ideálne použiť pri ich príprave.

Hoci je príprava mafinov veľmi jednoduchá, dobrá kniha o mafinoch by mala obsahovať aj tento základný postup. V tejto knihe okrem spomínaného postupu zdokumentovaného fotografiami, pripravili autori aj základné recepty na kysnuté cesto, čokoládovú a cukrovú polevu. Nasledujúce strany sú venované 70 receptom.

Odporúčame prečítať: Nebe v hubě 2 aneb Čertův švagr (recenzia)

Kuchárska kniha Mafiny (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

Recepty sú rozdelené do niekoľkých kapitol – sladké pochúťky, oslava s mafinmi, hity pre deti a pikantné mafiny. Názvy kapitol čitateľovi veľa nepovedia, a preto je jednoduchšie nájsť vhodný recept listovaním v kuchárke. Pred listovaním sa však radšej najedzte, pretože fotografie koláčov vyzerajú skutočne na zjedenie. Pri každom recepte nájdete fotografiu jedla, ingrediencie a postup prípravy.

Ak si predstavujete pod pojmom mafin sladký koláč, kniha vás rýchlo vyvedie z omylu. Okrem sladkých receptov ako čokoládové, makové alebo kávové mafiny, tu nájdete aj čínske mafiny s morčacím mäsom a zeleninou či arašidové mafiny s petržlenom a jogurtom. A práve pre toto sú mafiny také obľúbené – pre rôznorodosť chutí. 

Odporúčame prečítať: Kniha Zelené smoothie (recenzia)

Kuchárska kniha Mafiny (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

Kuchárska kniha Mafiny je zaujímavým kúskom, ktorý poteší nejednu cukrárku. Recepty sú nápadité a výber je pestrý. Patrí medzi kuchárske knihy, ktorých prvý dojem nie je silnou stránkou, najmä kvôli kvalite fotografií, ale po dlhšom listovaní zistíte, že tieto mafiny by ste určite chceli vyskúšať.

Odporúčame prečítať: Dukanova diéta 2014 s novými receptami (recenzia)

Kuchárska kniha Mafiny (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.luci.sk


  • Zdieľaj:
 • 3
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Martina Zahoranová 26.07.15 13:32

MZ
karma
92.00

mafiny robíme doma často - dajú sa pripraviť na rôzne spôsoby a sú rýchlo hotové :-)

 • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 25.08.15 19:02

MR
karma
-1.00

kto by toto nemiloval :)

 • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 14.11.21 13:53

KS
karma
133.00

Nikdy sa mi nepodaria pekné nadýchané muffiny ako z kníh, neviem kde robím chybu, ale táto kniha by mi v tom určite dokázala pomôcť :-)

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní