Kuchárska kniha pre dvoch (recenzia)

Kuchárska kniha pre dvoch (recenzia)
  • 20.03.2016
  • Lucia Hausknechtová

Autori Zdenka a Vladimír Horeckí nie sú v písaní kuchárskych kníh žiadni nováčikovia. Už niekoľko rokov prinášajú slovenským gazdinkám praktické a užitočné kuchárske knihy s pestrým výberom receptov. Tentokrát sa zamerali na dvojčlenné domácnosti, ktoré si chcú dopriať dobré jedlo, bez zbytočného vyhadzovania zvyškov alebo prepočítavania porcií. Názov Kuchárska kniha pre dvoch je toho dôkazom.

Manželia Horeckí vydali už takmer 30 kuchárskych kníh, pričom je pravdepodobné, že aspoň jednu z nich máte určite doma aj vy. Sú autormi kuchárok ako Múčniky a múčne jedlá, Šaláty a nátierky, Hrnčeková kuchárka či Veľká rodinná kuchárka. Na knižnom trhu sú už vyše 20 rokov, no napriek tomu stále vedia prísť s niečím novým.

Odporúčame prečítať:  Z fitka do kuchyne 2 (recenzia)

Kuchárska kniha pre dvoch (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

„Do série kuchárskych kníh od obľúbených manželov Horeckých pribudla kniha, ktorá je venovaná 2-členným domácnostiam, ktoré potrebujú pripravovať jedlá v malých množstvách, no napriek tomu chcú variť a jesť kvalitnú stravu. Aj tentoraz vám ponúkame 300 osvedčených receptov, ktoré určite prebudia vaše chuťové poháriky.“

Odporúčame prečítať:  10-dňový detox (recenzia)

Kuchárska kniha pre dvoch (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

Kuchárska kniha je rozdelená do ôsmych kapitol – nátierky a šaláty, polievky, hlavné jedlá z mäsa, hydina – ryby, grilované, rýchle jedlá a jedlá pripravované na panvici, jedlá zo zeleniny a húb, jedlá zo zemiakov, cestoviny a ryža, sladké a slané múčniky.

Prehľadnosť tejto knihe určite nechýba. Na začiatku každej kapitoly nájdete zoznam receptov a konkrétne strany, na ktorých ich môžete nájsť. Jedlá sú zamerané na slovenskú kuchyňu, takže potrebné ingrediencie v obchodoch ľahko nájdete.

Odporúčame prečítať: Nebe v hubě 2 aneb Čertův švagr (recenzia)

Kuchárska kniha pre dvoch (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

Kniha ponúka 300 chutných receptov s množstvami uvedenými na dve porcie. Nájdete tu recepty na parížsky šalát, hovädzí guláš, pečené bravčové stehno, ryžové placky s hubami, sladký pudingový koláč a mnoho ďalších. Pri každom recepte sú uvedené ingrediencie, postup a väčšinou aj fotografie daného jedla.

Tie síce vytvoria predstavu o tom, ako má konkrétne jedlo vyzerať, ale v konkurencii dnešných titulov patria medzi menej výrazné. Na posledných stranách sa okrem registra receptov nachádzajú aj tri prázdne strany, ktoré môžu slúžiť na poznámky počas varenia.

Odporúčame prečítať: Kniha Zelené smoothie (recenzia)

Kuchárska kniha pre dvoch (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

Kuchárska kniha pre dvoch by sa dala zaradiť medzi tradičnejšie slovenské kuchárky, ktoré ponúkajú gazdinkám menej inovatívne, no zaručene chutné recepty pre dvojice. Ak radi varíte v menších množstvách a obľubujete kuchárske knihy od manželov Horeckých, pri tomto knižnom titule dlho váhať nemusíte. 

Odporúčame prečítať: Dukanova diéta 2014 s novými receptami (recenzia)

Kuchárska kniha pre dvoch (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

Kuchársku knihu pre dvoch si môžete zakúpiť na BUX.sk - bežná cena 12,95€ - tu v zľave za 10,88€.

Zdroj foto: www.luci.sk


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Mária Sedláková 20.03.16 19:28

MS
karma
73.00

môže byť zaujímavá určite by som sa takejto knihe potešila pretože kuchárske knihy si kupujem rada a listujem si v nich dosť často len tak pre inšpiráciu... a keďže sme dvojčlenná domácnosť kniha by sa určite zišla

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 22.03.16 07:24

SK
karma
114.00

Tato kucharska kniha ma aj krasne obrazky, ktore velmi lakaju.

  • 0
Odpovedať

Erika Špacírová 07.04.16 13:22

karma
93.00

vyzerá že je v nej veľa receptov, páči sa mi, že je zameraná na dvojčlennú domácnosť :)

  • 0
Odpovedať

Mária Zámečníková 21.07.16 11:23

MZ
karma
-1.00

Vyzerá super :)

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 14.11.21 14:28

KS
karma
133.00

Momentálne by nám takáto kniha s manželom vyhovovala, keďže zatiaľ sme iba dvaja :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní