Kuchárska kniha Varíme s láskou (recenzia)

Kuchárska kniha Varíme s láskou (recenzia)
  • 31.01.2017
  • Lucia Hausknechtová

Knihy s tematikou zdravého stravovania majú u čitateľov čoraz väčšiu obľubu. Dôkazom toho sú aj pozitívne ohlasy na kuchársku knihu Varíme s láskou od Petra Planietu a Zuzany Markovej, ktorá je v našich kníhkupectvách čerstvou novinkou.

Ponúka 100 nenáročných zdravých receptov bez mäsa, ktoré si môžete kedykoľvek pripraviť vo svojej kuchyni.

 Začiatočník v zdravom stravovaní?

Autormi knihy sú Peter Planieta, autor článkov o výžive, zakladateľ siete obchodov so zdravými potravinami a majiteľ reštaurácie, kde sa varí podľa piatich elementov a Zuzana Marková, výživová poradkyňa a milovníčka jednoduchých jedál. Ako píšu autori v úvode knihy, jej cieľom je pomôcť ľuďom v začiatkoch zdravého stravovania, odpovedať na otázky spojené so zdravou výživou a inšpirovať ku zdravým a zároveň chutným receptom

Odporúčame prečítať:  Z fitka do kuchyne 2 (recenzia)

Kuchárska kniha Varíme s láskou (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

„Táto kniha vám ukáže, že variť jednoducho, zdravo a chutne zo zdravých surovín vôbec nie je zložité a už vôbec nie finančne náročné. V knihe vám ponúkame hneď niekoľko vzorových jedálničkov, vždy na celý deň, čím vám uľahčíme premýšľanie o tom, čo navariť. Prínosom kuchárskej knihy je aj to, že nezabúda ani na maškrtníkov. Navyše ponúka praktické tipy a radí, aké kroky treba urobiť pri zmene stravovania. Tiež odporúča potraviny, ktoré sa oplatí zahrnúť do každého zdravého jedálnička.

Recepty sú zoradené podľa ročných období, takže môžete pri varení využívať sezónne potraviny. V knihe nájdete výhradne bezmäsité jedlá, ktorých príprava si nevyžaduje veľké množstvo surovín, vďaka čomu sú ľahké aj na prípravu. Vďaka knihe Varíme s láskou sa sami presvedčíte, že kvalitné a zdravé jedlo je tou najlepšou investíciou do vášho zdravia.“

Odporúčame prečítať:  10-dňový detox (recenzia)

Kuchárska kniha Varíme s láskou (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

Oplatí sa prečítať

Kuchárska kniha je rozdelená na dve väčšie časti. Prvá časť, ktorá tvorí približne polovicu obsahu knihy, je všeobecná. Autori sa snažia zrozumiteľne vysvetliť zásady zdravého stravovania a v niekoľkých bodoch zhrnúť podstatu zdravého jedálnička. Piť čistú vodu, biely cukor nahradiť prírodnými sladidlami či obmedziť konzumáciu mäsa... to sú jedny z pätnástich bodov k zdravému „ja“.

Keďže je spoluautorom knihy Peter Planieta, odborník na stravovanie podľa piatich elementov, kniha obsahuje aj podrobnejšie poznatky k tejto téme. Nasledujú strany, kde nájdete zaujímavé informácie o mnohých netradičných surovinách, ktoré by v zdravom stravovaní rozhodne chýbať nemali. Táto časť knihy patrí k tej lepšej polovici a nájdete tu množstvo nových a zaujímavých vecí. 

Odporúčame prečítať: Nebe v hubě 2 aneb Čertův švagr (recenzia)

Kuchárska kniha Varíme s láskou (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

 Jedálny lístok na 28 dní

Hoci sa všeobecne považujú teoretické časti v knihách za menej pútavé, v tomto prípade je to naopak. Časť s receptami je málo zaujímavá, po prvom prelistovaní nájdete jeden, možno dva recepty, ktoré človeka oslovia. Za pozornosť však stojí rozdelenie receptov. Autori zostavili 28 denných jedálnych lístkov, ktoré pozostávajú z raňajok, obeda a večere

Okrem toho sú recepty rozdelené podľa ročných období a časť z nich je venovaná jedlám pre deti a dezertom. Medzi receptami však nenájdete žiadne mäso. Táto kuchárska kniha môže byť dobrým spoločníkom pri vašich začiatkoch v zdravom stravovaní, najmä ak vás oslovilo stravovanie podľa piatich elementov. 

Odporúčame prečítať: Kniha Zelené smoothie (recenzia)

Kuchárska kniha Varíme s láskou (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

Kuchársku knihu Varíme s láskou si môžete zakúpiť na BUX.sk bežná cena 11,90€ - tu v zľave za 10,23€.

Autorka foto: web www.luci.sk / facebook Fotografka Luci Hausknechtová


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Iveta Moravčíková 31.01.17 17:14

IM
karma
100.00

mna by asi doma moji chlapi pochválili keby som im takto navarila

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 31.01.17 18:01

SK
karma
114.00

určite je to veľmi dobrá kuchárska kniha

  • 0
Odpovedať

Alžbeta Stanková 07.09.18 19:32

AS
karma
108.00

už pár rokov čakám na kuchársku knihu pre zdravé stravovanie pre starších ľudí, ktorí majú už zdravotné problémy- hlavne po operácií žlčníka

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 14.11.21 15:14

KS
karma
133.00

Každé jedlo musíme variť s láskou, aby každému chutilo :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní