LaPetit – kniha slovenskej foodblogerky (recenzia)

LaPetit – kniha slovenskej foodblogerky (recenzia)
  • 25.04.2017
  • Lucia Hausknechtová

Jedna z najočakávanejších kuchárskych kníh minulého roka, ktorá je knižným debutom známej slovenskej foodblogerky Moniky Kóňovej. Väčšina z nás ju však pozná pod názvom blogu LaPetit, ktorý patrí medzi najčítanejšie kulinárske blogy na slovenskej scéne. Aj to bol pravdepodobne jeden z dôvodov, prečo sa autorka rozhodla pustiť do písania kuchárskej knihy LaPetit – Spolu pri stole a dať svojim receptom aj tlačenú podobu.

Slovenský foodblog LaPetit

Autorka knihy Monika Kóňová vyštudovala právo a hoci sa v právnickom svete pohybuje stále, svoju veľkú záľubu našla aj vo varení. Aj preto pred niekoľkými rokmi založila v súčasnosti jeden z najúspešnejších slovenských foodblogov LaPetit. Na ňom sa už viac ako päť rokov delí s ostatnými o svoje kulinárske nápady a inšpirácie.

Odporúčame prečítať:  Z fitka do kuchyne 2 (recenzia)

Kuchárska kniha La Petit (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

 „Ak už neviete, čo navariť cez týždeň na večeru, alebo vám chýba pár overených sviatočných receptov, ktoré budú hitmi pre všetkých jedákov za stolom, Monika vám ukáže, ako jednoducho na to. V tejto knihe nájdete recepty na rýchle večere na každý deň, ale aj skvelé víkendové varenie, a to všetko prispôsobené sezónnym surovinám podľa ročných období. 


Autorka sa s vami podelí o svoje tipy, ako a čo skladovať, prečo je výhodnejšie kúpiť jedno kura, naporciovať ho a oblafnúť recept, kde je potrebný vývar, ale aj ako si ho doma pripraviť a mať vždy po ruke. Jar, leto, jeseň i zima získajú s La Petit celkom novú chuť.“

Odporúčame prečítať:  10-dňový detox (recenzia)

Kuchárska kniha La Petit (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

Recepty podľa ročných období

Kuchárska kniha obsahuje viacero kapitol. Prvé tri, teda úvod, kuchyňa a môj ideálny zoznam zahŕňa skôr teoretické rady pri nakupovaní, správnom výbere potravín a ich používaní v kuchyni, ktorými sa autorka knihy riadi už niekoľko rokov.

Ďalej nasledujú recepty rozdelené do 8 skupín vymedzených podľa ročných období – skorá jar v kuchyni, neskorá jar v kuchyni, začiatok leta, koniec leta, skorá jeseň, neskorá jeseň, začiatok zimy a koniec zimy. Práve vďaka tomuto rozdeleniu môžete variť sezónne recepty, ktorých ingrediencie ľahko zoženiete. 

Odporúčame prečítať: Nebe v hubě 2 aneb Čertův švagr (recenzia)

Kuchárska kniha La Petit (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

Prvý dojem nesklamal

Recepty sú navyše rozdelené aj podľa časovej náročnosti. Rýchle večere pripravíte do 30 minút, jedlá z kategórie víkendových receptov patria medzi tie náročnejšie. V úvode každej kapitoly je napísaný zoznam základných surovín, ktoré budete potrebovať na nasledujúce recepty. Je to skvelá pomôcka, ktorá vám uľahčí nakupovanie v potravinách.

Kniha je podobne ako foodblog LaPetit, zameraná na zdravé recepty s kúskom fantázie, ktoré zvládne pripraviť v kuchyni takmer každý. Nájdete tu recepty ako cuketové rezance s pestom, jahodové tartaletky, mrkvové šatôčky alebo cestoviny s tuniakom. Veľkú časť knihy tvoria aj fotografie jedla, ktoré dotvárajú príjemný dojem z celej knihy. Tento knižný debut sa medzi ďalšími kuchárkami určite nestratí. 

Odporúčame prečítať: Kniha Zelené smoothie (recenzia)

Kuchárska kniha La Petit (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

Kuchársku knihu La Petit - Spolu pri stole si môžete zakúpiť na BUX.sk bežná cena 14,90€ - tu v zľave za 11,90€.

Autorka foto: web www.luci.sk / facebook Fotografka Luci Hausknechtová


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Soňa Kelemenová 11.04.17 08:09

SK
karma
86.00

jej ja by som ju veľmi chcela, snáď sa dá kúpiť už aj v knihkupectvách

  • 0
Odpovedať

Magdaléna Križanová 05.05.17 09:29

MK
karma
91.00

pekné ilustrácie

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 14.11.21 15:24

KS
karma
133.00

V dnešnej dobe je veľmi trendy takto sa prezentovať na sociálnych sieťach :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní