Ako si poradiť s atopickým ekzémom?

 Ako si poradiť s atopickým ekzémom?

    • Zdieľaj:
  • 1

Ekzémy trápia nejedného z nás. Ide o nepríjemnú kožnú chorobu, ktorá sa môže prejavovať viacerými spôsobmi – zapálením pokožky, šupinatou či praskajúcou pokožkou, ale i chrastami.

Ekzémy majú mnoho podôb a druhov. Jedným z nich je aj atopický ekzém (atopická dermatitída).

Atopický ekzém je jednou z najčastejších chorôb kože, i keď presná príčina jeho vzniku nie je istá. Atopický ekzém sa často nazýva aj ako ,,ekzém detstva“, pretože sa vyskytuje častejšie u detí, než u dospelých (zhruba 10%) a je zvyčajne daný genetickou predispozíciou.

V prípade, že sa takýto ekzém vyskytuje u jedného rodiča, riziko získania ekzému je 60%, v prípade výskytu ekzému u oboch rodičov sa riziko prenosu zvyšuje na 80%. 

Odporúčame prečítať: Postrach menom pigmentové škvrny

ekzem

Zdroj: Shutterstock®

Ochorenie sa prejavuje už v prvých mesiacoch života a v neskoršom veku zvykne ustupovať, no v dospelosti sa môže opäť vrátiť. Atopická dermatitída sa prejavuje striedaním dvoch štádií – pokojového štádia a štádia vzplanutia. Najčastejšie sa prejavuje zápalom kože na lícach, hrudníku, krku, zápästí či na lakťových a podkolenných jamkách.

Ako je možné atopický ekzém liečiť?

Tento druh ekzému nie je možné úplne vyliečiť. Je však možné mať ho pod kontrolou v prípade, že dodržiavate rady ošetrujúceho lekára. Šikovnými pomocníkmi vám môžu byť aj dermatologické výrobky Skin in Balance. 

Odporúčame prečítať: Rozšírené cievky - ako na ne?

deti

Zdroj: Shutterstock®

Skin in Balance – Dermatologická SOS masť – Masť je určená na intenzívnu starostlivosť o veľmi suchú, podráždenú a svrbiacu pokožku pre dospelých i deti. Masť obsahuje jedinečnú kombináciu účinných látok – 5% olivového oleja, 2% urey a mikrostriebro. Masť pomáha pokožke obnoviť prirodzenú rovnováhu a zmierňuje nepríjemné svrbenie.

Skin in Balance – Dermatologický telový krém s 10% olivového oleja a 10% urey – Dermatologický telový balzam s obsahom 10% olivového oleja a 10% urey pokožku intenzívne hydratuje, premasťuje a zmierňuje svrbenie. Krém je ideálnym doplnkom pri starostlivosti o veľmi citlivú pokožku či pri neurodermatitíde. 

Odporúčame prečítať: Začína bežecká sezóna - predídite kŕčom

kremy

Zdroj: Shutterstock®

Skin in Balance – Dermatologický hydratačný krém s 3% olivového oleja a 5% urey – Dermatologický hydratačný krém s obsahom 3% olivového oleja a 5% urey hydratuje suchú pokožku a zmierňuje svrbenie. Krém je ideálnou doplnkovou starostlivosťou pre veľmi suchú pokožku či pri neurodermatitíde.

Skin in Balance – Dermatologický pleťový krém s 5% olivového oleja a 5% urey – Dermatologický pleťový krém s obsahom 5% olivového oleja a 5% urey regeneruje a vyhladzuje veľmi suchú, podráždenú a šupinatú pokožku. Je ideálnou doplnkovou starostlivosťou pri neurodermatitíde. 

Odporúčame prečítať: Keď vám stres a napätie nedajú spávať - zbavte sa ich!

krem

Zdroj: Shutterstock®

Viac informácií na: www.naturprodukt.sk

 

OTÁZKA PRE VÁS:

Stretli ste sa už s atopickou dermatitídou?

Zdroj foto: www.naturprodukt.sk, www.thinkstockphotos.com

    • Zdieľaj:
  • 1
Návrat hore
Autor článku

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Martina Zahoranová 21.05.15 13:52

MZ
karma
92.00

našťastie takýto problém nemáme

  • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní