Mamičky by mali zbystriť: Viete, ako sa starať o detské vlásky?

Mamičky by mali zbystriť: Viete, ako sa starať o detské vlásky?

Starostlivosť o dieťa nie je žiadna prechádzka ružovou záhradou. Je toho toľko, čo musíte vedieť, vyskúšať a akceptovať, aby bolo vaše bábätko šťastné, zdravé a usmiate. Samostatnou kapitolou je to, ako sa starať o detské vlásky v ranom veku. Týka sa to naozaj všetkých detí – aj tých, ktoré sa narodia zdanlivo holohlavé a aj tých, ktoré už do života vstúpia s hustou hrivou na hlavičke.

Dbajte na výber kozmetiky

Niektoré mamičky si stoja za tým, že po narodení dieťatka používajú na umývanie telíčka aj vláskov výhradne čistú vodu. Týmto trendom sa však nedá riadiť donekonečna a keď príde čas na používanie kozmetických produktov, myslite na to, že ich výber je veľmi dôležitý. Môže totiž ovplyvniť to, akú kvalitu budú mať vlasy vášho dieťaťa v neskoršom štádiu života. Voľte skôr prírodné produkty, ktoré hlavne neobsahujú žiadne iritujúce zložky. Predtým než šampónik či olejček kúpite, prečítajte si o ňom na internete a zistite, čo si o ňom myslia iné mamičky, ktoré už s jeho používaním majú vlastnú skúsenosť. 

Inšpiruj sa: Toto sú najlepšie zdroje luteínu! Prečo však túto látku potrebujeme?

detské vlasy starostlivosť

Zdroj: Shutterstock®

Pozor na pH

Ak ste sa rozhodli, že bábätko budete po pôrode ihneď kúpať s pomocou detských kozmetických prípravkov, nezabúdajte na to, že tak nemusíte robiť úplne každý deň. Dokonca aj kúpanie pomocou čistej vody sa v dnešnej dobe odporúča len niekoľkokrát za týždeň. To je však na osobnom zvážení každej z nás. Čo sa šampónovania týka, nepreháňajte to. Pokožka bábätka je jemná, no stále sa na nej udržujú nečistoty a mastnota, ktorá musí ísť jednoducho preč dva až trikrát týždenne. Použite šampón alebo prípravok, ktorý je určený na celé telíčko a zamerajte sa na jemné masírovanie hlavičky. Nikdy však na hlavičku netlačte. Potom produkt jednoducho zmyte vodou.

Náš tip! Dajte si pozor na pH šampónika, ktoré by malo byť uvedené na obale produktu. Ideálne je neutrálne pH v rozmedzí 4,5 až 6. Ak pH nie je uvedené na obale, použite bežne dostupné pásiky na jeho zmeranie.

Olejovať sa oplatí

Natieranie detského telíčka olejčekom nie je žiadnou novinkou a robilo sa odpradávna. Niektoré mamičky však robia veľkú chybu, keď vynechávajú pokožku hlavičky. Na starostlivosť o pokožku dieťatka použite olej, ktorý používate na telo, alebo siahnite po prírodných olejoch, ako je olivový alebo kokosový. Produktu na hlavičku nedávajte veľa, postačí vám zopár kvapiek, ktoré následne jemne zapracujte do pokožky hlavičky. Olej sa pekne vpije a pokožku zanechá jemnú, odolnú a hydratovanú. Ak nie ste zástankyňou olejčeka, nezabúdajte na hydratáciu pomocou detského krému. Vyhnete sa tak tvorbe suchých miest a prípadných šupiniek, a to najmä vtedy, ak je bábätko ešte bez vláskov.

starostlivosť o novorodenca

Zdroj: Shutterstock®

Češte aj holú hlávku

Česanie pomocou špeciálneho hrebeňa s jemnými štetinkami pre novorodencov je nesmierne dôležité, pretože otvára póry a podporuje tvorbu dôležitého sébia. Aj v tomto prípade platí, že česať by ste mali aj holohlavé bábätká a tiež, že by ste tak mali robiť veľmi jemne. Takéto česanie nemusíte praktizovať príliš často, postačí jedenkrát denne po večernom kúpaní, prípadne ráno po zobudení. S česaním to nepreháňajte, dvakrát denne je až až!

Pozri aj: Mandľové kamene: Príčina zápachu z úst, o ktorej vie len málokto!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

7 komentárov

Ľubica Šťastná 13.02.19 06:34

ĽŠ
karma
100.00

Dobré tipy!

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 07:44

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 07:44

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 19:03

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 19:03

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 23:50

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 23:50

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní