Ako využiť na svadbe polaroid: Toto nám malo napadnúť skôr!

Ako využiť na svadbe polaroid: Toto nám malo napadnúť skôr!
  • 02.05.2019
  • Mika Polohová a Zuzana Kmecová

Kamarátka Števka, ktorá sa len nedávno vydávala, sa nám posťažovala, že vo svojej ručne vyrobenej knihe hostí má veľmi veľa prázdnych stránok. Ostalo jej ale mnoho polaroidových fotografií, ktoré si potom do knihy hostí doplnila a vytvorila si tak svadobný album. A vtedy nám to napadlo. Ako využiť na svadbe polaroid a zároveň zaplniť knihu hostí spomienkami.

Keby bola Števka vedela, že sa hosťom nebude chcieť písať odkazy, nedala by si s ňou toľko námahy. Nepomohlo ani to, keď jej svokra milo, ale „z mosta do prosta“ povedala, že každý jej písal do pohľadníc a gratuloval, tak čo by ešte chcela. Nám sa ale knihy hostí páčia a keď k tomu pridáme, že obraz je hodný tisíc slov, vznikne nám celkom nový „foto-kniho kútik“.

Pozri tiež: Svadobné koláčiky: Candy bar, z ktorého neostane ani omrvinka

fotáťky

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Ako vytvoriť fotokútik s knihou hostí

Svadbu bez fotokútika a veselých rekvizít si už hádam nevieme ani predstaviť. Polaroidové fotografie sú vyvolané okamžite a aj keď ich kvalita nie je vždy najlepšia, zachytávajú neopakovateľné svadobné momenty. Ak si tieto momenty chcete zachovať čo najdlhšie, vyskúšajte svojich hostí z kreativity.

fotky

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Potom ako si vyberiete miesto, kde bude váš fotokútik stáť, doplňte ho o stôl, na ktorý uložíte knihu hostí spolu s perami, ceruzkami či farbičkami. Nezabudnite pridať kvalitné tyčinkové lepidlo, aby vám fotografie z knihy neušli.

fotokniha

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Ako na to?

Svojim hosťom jednoducho vysvetlite, ako na to. Choďte príkladom. Knihu hostí začnite vlastnou fotografiou, ku ktorej pripíšte text vysvetľujúci, čo majú robiť. Prípadne môžete tento návod umiestniť aj do rámčeka k fotoaparátom.

Neprehliadni: Ako si vybrať správne svadobné topánky? Drž sa týchto rád

fotokútik rámy

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Pointou teda je, aby sa hostia odfotografovali, fotografiu nalepili do knihy hostí a pripísali vám k nej vetičku či dve. Takto si vytvoríte akýsi prvý svadobný album, ktorý si môžete prezerať hneď na druhý deň.

elegantný fotokútik

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Finálne úpravy

Aby bol váš album krajší a trošku usporiadaný, počkajte pár dní, kým sila lepidla na papier pominie. Potom fotografie ľahko odlepíte a môžete ich založiť do klasických nalepovacích albumových rožtekov na fotky. Takto si album upravíte podľa seba.

rekvizity

Zdroj: Shutterstock®

Pozor na farby

Pri výbere pier, či už gélových alebo fixiek, dávajte pozor na to, aby fungovali dobre s podkladom, na ktorý budú hostia písať. Fotografie majú hladký povrch a niektoré perá by sa ľahko rozmazali, preto ich vopred vyskúšajte, aby boli odkazy čitateľné. Ak bude mať fotoknihu s tmavším podkladom, vyberajte skôr strieborné alebo zlaté gélové perá.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Kristína Sekeráková 22.09.21 14:56

KS
karma
133.00

Je to možno super spestrenie svadby, ale z môjho pohľadu úplne postačí fotograf :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní