Ako zvládnuť predsvadobný stres: Vyskúšaj týchto 5 tipov!

Ako zvládnuť predsvadobný stres: Vyskúšaj týchto 5 tipov!
  • 06.06.2019
  • Mika Polohová a Zuzana Kmecová

V prvom rade treba povedať, že predsvadobná nervozita je niečo úplne normálne. Atmosféra sa zhusťuje, všetci sú akosi nervóznejší, rieši sa veľa vecí naraz, každý chce nejako prispieť a čím bližšie je termín svadby, tým väčšia je ponorková choroba. Neznamená to, že ste urobili nesprávne rozhodnutie alebo že sa neľúbite. Potrebujete len chvíľku na to, aby ste sa uvoľnili. Ako zvládnuť predsvadobný stres a užiť si svadobné prípravy? Pozrime sa na to spolu.

Odporúčame: Svadobné koláčiky: Candy bar, z ktorého neostane ani omrvinka

manikúra

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Dajte si pauzu

Jednoducho si občas zakážte riešiť prípravy, vypnite počítač a mobil položte na miesto, kam na neho nedosiahnete. Nehovorte o svadbe, nehovorte o počte hostí, druhoch alkoholu ani o tom, že ešte stále neprišli obrúčky.

dovolenka

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Zoznamy, zoznamy

Nepodceňujte prípravu. Jednoduchý zoznam vám uberie zo stresu a najmä môžete kontrolovať, čo naň pribudne a prečo. Na trhu je niekoľko rôznych svadobných bedekerov (plánovačov), ktoré vás postupne prevedú všetkými prípravami. Od toho, čo musíte vybaviť ako prvé až po posledné detaily.

príprava

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Oslovte agentúru

Ak viete, že ste pracovne vyťažená, zverte časť príprav svadobnej agentúre. Okrem toho, že môžu zariadiť a vybaviť všetko, čo je pre vás menej podstatné, budú na telefóne stále, ak sa budete rozhodovať alebo niečo nebudete môcť nájsť. Využitie ich kontaktov vám ušetrí čas a zmizne s nimi aj dávka predsvadobného stresu.

Pozri tiež: Svadobné mamy a ich úlohy počas svadby: Vieš, čo ťa čaká?

kniha

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Delegujte

Najčastejšie si vyrábame stres samé. Snažíme sa byť dokonalé, všetko zvládnuť bez pomoci, „neotravovať“ nikoho. Verte nám, že ak ľuďom okolo seba odovzdáte časť svojich povinností, nič sa nestane. Stále budete dokonalá, lebo zorganizovať svadbu s pomocou či bez nej je náročné. Preto zvážte, ktoré veci zo zoznamu môžete zveriť svojim kamarátkam a blízkym.

kupel pedikura

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Venujte sa sebe

Čím viac stresu máte, tým viac sa to podpisuje na vašej kráse. Je dôležité, aby ste najmä v posledných mesiacoch pred svadbou mali dostatok času aj pre seba. Urobte si večer s kamarátkami s maskami, dobrými drinkmi a poriadne sa vyrozprávajte.

masky

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Prípravy na svadbu sú náročné. Pamätajte si ale, že v nich nie ste sama. Máte po ruke partnera, ktorý s vami ostane v dobrom aj v zlom. Máte kamarátky, ktoré vás vypočujú a keď ich požiadate o to, aby s vami na víkend utiekli pred stresom kamsi mimo, opýtajú sa len: „Červené alebo biele?“ Príjemné a bezstresové prípravy prajeme.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Ľubica Šťastná 06.06.19 05:33

ĽŠ
karma
100.00

Veľmi dobré tipy na zvládnutie nielen predsvadobného stresu.

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 06.06.19 07:56

SK
karma
113.00

presne v tomto teraz žijeme, v júli sa nám vydáva naša najmladšia dcérka...

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 22.09.21 15:04

KS
karma
133.00

Je veľmi dôležité všetko si dôkladne naplánovať v dostatočnom predstihu, aby mala nevesta potom viac času pred svadbou venovať sa sama sebe :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní