Chiavari stoličky: Vymeň obyčajné za neobyčajné

Chiavari stoličky: Vymeň obyčajné za neobyčajné
  • 23.05.2019
  • Mika Polohová a Zuzana Kmecová

Možno sa pri príprave svadby nad stoličkami ani nezamýšľate. Sú v miestnosti rovnako ako stoly, koberce alebo dvere. No ak plánujete výnimočne romantickú svadbu, mali by ste zvážiť aj tento detail. Chiavari stoličky sú už dnes súčasťou výbavy mnohých priestorov. Pôsobia elegantne, dajú sa rôzne ozdobiť, ale skvelo vyzerajú aj celkom nahé.

Pokiaľ vami vybraný priestor chiavari stoličkami nedisponuje, netrápte sa. Požiadajte manažéra o to, aby ste si stoličky mohli zabezpečiť sami. Určite ho informujte vopred, pretože v závislosti od veľkosti priestoru môže byť táto vaša požiadavka problémom. Stoličky, ktoré sa v priestore nachádzajú, sa musia niekam odložiť a nie každý hotel alebo reštaurácia majú na to miesto.

Inšpiruj sa: Ako využiť na svadbe polaroid: Toto nám malo napadnúť skôr!

kvetinové girlandy

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Nielen do reštaurácie

Chiavari stoličky sú pomerne ľahké, elegantné a trošku pripomínajú babičkinu kuchyňu. Aj keď majú jemný vintage nádych, stále sú veľmi elegantné a podľa toho, ako ich ozdobíte, sa budú hodiť do akejkoľvek výzdoby.

kvetinové ikebany

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Reštaurácia, resp. hotel, kde budete mať svadbu, môže mať tieto stoličky k dispozícii už v základnom balíku služieb. Vtedy nahrádzajú tradičné stoličky s bielymi návlekmi či bez nich. Ozdobiť ich môžete jednoduchou stuhou, kvietkom alebo ich ponechajte čisté.

stuhy

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Obrad vonku

Pekné stoličky určite oceníte aj pri obrade vonku. Aj keď nemusíte usadiť všetkých hostí, ktorí na obrad prídu, potrebujete vytvoriť uličku, ktorou budete kráčať.

Chiavari stoličky môžete uložiť do klasického dvojradu a uličku vytvoriť v strede. Ak chcete trošku experimentovať, vyskúšajte zo stoličiek vytvoriť špirálu tak, aby vaši hostia sedeli všade naokolo.

stoličky od babičky

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Farebné kombinácie

Stoličky sa dodávajú v rôznych farbách a prevedeniach. Od klasických elegantných až po stoličky, ktoré skutočne vyzerajú ako z babičkinej povaly. Typ stoličiek prispôsobíte svadobnej výzdobe alebo pokojne aj naopak.

záclona

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Biele stoličky sa hodia k výzdobám bielym, ružovým či greenery. Maslové alebo béžové stoličky sa hodia skôr k vintage výzdobe, podobne ako tie, ktoré vyzerajú ako z kuchyne našich starých mám. Zlaté stoličky kraľujú bielym výzdobám a, samozrejme, tým zlatým, no hodia sa aj do greenery výzdob, ktoré sú doplnené o drobné zlaté detaily.

Neprehliadni: Svadobné koláčiky: Candy bar, z ktorého neostane ani omrvink

elegantné

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Stoličky sú veľkým kusom svadobného inventáru. Napriek tomu, že ich nevnímame, sú tam. A hoci vyzerajú moderne alebo starodávne, či sú biele, zlaté alebo drevené, mali by zapadať do konceptu výzdoby.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Ľubica Šťastná 23.05.19 09:26

ĽŠ
karma
100.00

Elegantne pôsobiace krásne kombinácie.

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 27.05.19 20:41

JK
karma
100.00

Pekné a zaujímavé stoličky

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 22.09.21 15:01

KS
karma
133.00

Presne takéto stoličky dodajú svadbe ten správny šmrnc noblesy, škoda že na svojej som ich nemala :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní