Nestarnúce svadobné podväzky: Aký by si si na svadbu zvolila ty?

Nestarnúce svadobné podväzky: Aký by si si na svadbu zvolila ty?

V dnešnej svadobnej tematike sa budeme venovať pomerne známemu predmetu, ktorý kraľuje na nohe každej budúcej nevesty – svadobnému podväzku. Na nohe ho máva každá nevesta, ktorá túži mať vo svoj deň šťastie. Samozrejme, je len na vás, či tomuto trendu (alebo tradícii) podľahnete i vy.

Pozri aj: Rozprávkové svadobné účesy: Ak máš dlhé vlasy, zamiluješ sa!

doplnok pre nevestu

Zdroj: Shutterstock®

Čo je vlastne podväzok?

Išlo o úzky textilný pás, najčastejšie vyrobený z jemnej čipky, organzy, saténu, ale aj kože. Podväzok by sám o sebe mal spĺňať predovšetkým funkciu udržať pančuchu dámy na nohe, keďže sa zvykla často zosúvať. Neskôr sa dokonca pod podväzkom v malej kabelke prenášali aj drobné cennosti, ktoré si so sebou dáma chcela vziať.

Odporúčame: Famózne svadobné líčenie: Neuveriteľné, aká je sila make-upu!

podväzok

Zdroj: Shutterstock®

Traduje sa, že nosenie svadobného podväzku sa zaraďuje medzi najstaršie svadobné tradície, ktoré pretrvávajú dodnes. Teórií o vzniku tejto tradície je mnoho, jednou z nich je tá, že nevesta vo svoj svadobný deň nosila na nohe svadobný podväzok na znak panenstva a čistoty pred samotným sobášom. 

farebné podväzky

Zdroj: Shutterstock®

Funkcia svadobných podväzkov je v dnešnej dobe, samozrejme, iná a oveľa jednoduchšia. Zvyčajne sa nosí na ľavom stehne. Nevesty obľubujú najmä svadobné podväzky v snehobielej či bledomodrej farbe. Pri bledomodrom svadobnom podväzku sa zároveň uplatňuje nepísané pravidlo – mať vo svadobný deň niečo modré pre šťastie.

Záleží však na osobnom vkuse nevesty a taktiež na farebnej kombinácii, v ktorej chce svadobný podväzok mať. Možnosti výberu sú preto naozaj neobmedzené. Niektoré nevesty si na podväzok nechávajú vyšiť mená novomanželov či dátum sobáša

Pozri aj: Svadobné šaty Halfpenny London 2020: V jednoduchosti je krása!

modré podväzky

Zdroj: Shutterstock®

So svadobnými podväzkami sa spája viacero tradícií. Jednou z nich je vykupovanie svadobného podväzku za čo najvyššiu cenu, ktorá finančne prilepší novomanželom do spoločného manželského života. Podväzok si však na svadbe zvykne nevesta aj zvliecť (no môže ho zvliecť aj ženích) a hádže ho družičkám. Tá, ktorá podväzok od nevesty zachytí, by mala byť v blízkej dobe ďalšia v poradí. Každá krajina má svoje osobitné zvyky, a preto sa tradície so svadobným podväzkom zvyknú odlišovať.

Otázka pre vás: Mali ste na svojej svadbe podväzok? V prípade, že chystáte svadbu, plánujete mať podväzok na svojom stehne?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

anka - fb anka all saga saganová 24.02.14 19:07

A-FAASS
karma
-1.00

tie podväzky sú teraz pekné

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 24.02.14 21:44

JK
karma
100.00

je problém si vôbec vybrať všetky sú peknučkééé

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 18.04.21 14:43

KS
karma
133.00

Svadobný podväzok nesmie neveste chýbať a podľa mňa by mal byť modrý :-)

  • 0
Odpovedať

Tatiana Chovancova 27.07.21 20:56

TC
karma
-1.00

sú úžasné a kedy inokedy si ich dáme ak nie v deň D ? ja som si našla svoj jemný bieľučký a rafinovane sexy zo superlove a už sa neviem dočkať ako v ňom budem čakať (:

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní