Povedzte si svoje ÁNO v zime!

Povedzte si svoje ÁNO v zime!
  • 31.10.2014
  • Andrea Lukáčová

Asi všetky poznáme známu rozprávku o Popoluške s krásnou Libuškou Šafránkovou v hlavnej úlohe, ktorá nás tradične každé Vianoce dojíma k slzám. Krásna zimná príroda,  ľadové kryštáliky, cencúle a nádherné romantické sneženie. Jedinečné a nekonvenčné.

Preto nejedna snúbenica zostane očarená predstavou svadby v zime a začne si svoj veľký deň plánovať na zimné mesiace.

Na čo všetko treba myslieť a čo treba zabezpečiť pri zimnej svadbe?

Svadba v zime predovšetkým predstavuje viac kľudu pri vybavovaní a viac ušetrených financií. Nakoľko zimné mesiace nie sú beznádejne rezervované vopred, určite máte šancu, že ten váš vytúžený dátum bude voľný. Veľa podnikov a firiem dáva v zime naozaj výrazné zľavy, keďže tržby sú oproti letu nižšie. Samozrejme, pokiaľ nemáte záujem o veľmi vychytené termíny, vychádzajúce práve na sobotu, ako napríklad budúcoročný februárový Valentín, keď matriky a kostoly budú praskať vo švíkoch.

Odporúčame prečítať: Reni Zakhem - luxusné svadobné šaty

nevesta

Zdroj: Shutterstock®

Výzdoba v duchu čarovnej zimy

Aj keď v dnešnej dobe už nie je problém zohnať akékoľvek živé kvety v ktoromkoľvek ročnom období, práve na zimnej svadbe sa môžete dosýta realizovať vo výzdobe, akú len tak na svadbe nenájdete. Namiesto kvetov na stoloch vetvičky ozdobené svetielkami a poprepletané kryštálikmi. Mnoho, mnoho sviečok. Zlaďte výzdobu s ročným obdobím a buďte štýlová. Malé detaily, ako napríklad výzdoba stoličiek vo farbe Santa Clausa, červené stuhy s bielym tylom, či čipkou hostia určite ocenia. 

Odporúčame prečítať:  Zimné svadobné kytice

kytica

Zdroj: Shutterstock®

Odvážnejšie nevesty môžu do svojej kytice zakomponovať šišky, ihličie, vetvičku borievok. Ženíchove pierko vytvorte z  ihličia. Fantázii sa medze nekladú. A to nehovorím o krásnom zážitku, keď vás na obrad privezú sane ťahané koňom. Pre dokonalú zimnú výzdobu voľte veľa bielej, striebornej a veľa jagavých ozdôbok s odleskami.

Odporúčame prečítať: Svadobné šaty - zaostrené na odhalený chrbát

sála

Zdroj: Shutterstock®

Zimné svadobné šaty...

Ani pri šatách netreba podceniť dôležitosť ročného obdobia v akom sa svadba realizuje. Predsa len, v lodičkách by ste zamrzla a bez kabáta taktiež. Ja jednoznačne hlasujem za kožuštek. Krásny, mäkký a hrejivý. Dodá vám punc luxusu a budete hotovou Femme fatale.  Výber kožušteka či štóly je na vás, ale taká strieborná líška, alebo bielučká norka - krása. Nezabudnite na rukavice. Biele či krémové, pokiaľ možno z kožušinky budú najkrajšie.

Odporúčame prečítať: ELLIS BRIDALS kolekcia svadobných šiat 2015

nevesta

Zdroj: Shutterstock®

Čo pripraviť svadobným hosťom pod zub...

Nielenže sa pre zimu nebude roztápať čokoláda na zákuskoch, tu sa naozaj môžete realizovať a zvoliť jedlo o niečo ťažšie, ako hovädzie, divina, omáčky. V zimnom období sa naozaj hodí. Ku klasickému candy baru pridajte  horúcu čokoládu, či marshmallows ku čokoládovej fontáne. Zaručujem, že ku nej nebudú chodiť iba najmenší hostia. :-)  A taký svadobný punč na rozohriatie bude tiež skvelým nápadom. Ako dezert pečené jablko v karamelovom župane. Menu, ktoré hostí očarí.

Odporúčame prečítať: Vaše pery ako z rozprávky :)

čokoláda

Zdroj: Shutterstock®

Zima je naozaj oproti letu nápaditá a odvážna. Milé nevestičky, neváhajte a urobte si fotografie, na ktoré budete spomínať. Zasnežené hory, kopce, fotka pri zamrznutom vodopáde spolu so svetielkami všade navôkol. Bláznivá foto na klzisku s ľadovými korčuľami na nohách. Zasnežený park podvečer s tisícmi snehových vločiek. Toto v lete naozaj nezažijete. Zvoľte si skvelého fotografa a splňte si svoje dievčenské sny o nádhernej svadbe.

Odporúčame prečítať:  Svadobná výzdoba vo vianočnom duchu

torty

Zdroj: Shutterstock®

Detaily, ktorými ohúrite. Buďte kreatívna. Zima je na to ako stvorená. Napíšte údaje o svadbe do snehu, odfoťte a krásna výnimočná pozvánka je na svete. Maličké menovky na stoly môžete vložiť do šišiek z borovice. Možností je toľko, stačí si len vybrať a inšpirovať sa. Pokojne si svoj veľký deň naplánujte tak, aby bol váš najkrajší. No a na záver, veľa šťastia v spoločnom živote!

Odporúčame prečítať:  Kam na svadobnú cestu I.

koč

Zdroj: Shutterstock®

nevesta

Zdroj: Shutterstock®


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Martina Zahoranová 31.10.14 18:25

MZ
karma
92.00

svadba v zime hlavne keď je veľa snehu môže byť veľmi romantická

  • 0
Odpovedať

Andrea Vidová 01.11.14 18:56

AV
karma
-1.00

noo keď je sneh tak je to určite pekné a netradičné

  • 0
Odpovedať

Stanislava Hasajová 02.11.14 09:20

SH
karma
-1.00

Na mňa trochu chladné, ale má to svoje čaro.

  • 0
Odpovedať

Marcela Šagatova 28.12.14 21:51

karma
-1.00

nádherné a tie torty sú umelecké diela :)

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 25.05.21 10:53

KS
karma
133.00

Len v zime sa dá vyčarovať svadba ako z rozprávky :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní