Vyberáme svadobné obrúčky

Vyberáme svadobné obrúčky

Výber svadobnej obrúčky patrí medzi dôležitú súčasť predsvadobných príprav.

Tento "dôkaz" lásky budete nosiť neustále, a preto musí byť výber svadobných obrúčok dôsledný.

K výberu vám môžu pomôcť aj nasledovné riadky.


Dnes sa už na našich prstenníkoch nosí všeličo a nie je tomu inak ani pri nosení svadobných obrúčok. Aj v tomto smere ide doba dopredu a pri výbere obrúčok máte viacero možností.


V prvom rade si musíme uvedomiť, z akého materiálu chceme dať obrúčky vyrobiť. Tu sa nám núkajú hneď tri možnosti. Biele zlato, žlté zlato, chirurgická oceľ alebo iné cenné kovy?

Obrúčky z bieleho zlata


Biele zlato sa vyrába kombináciou žltého zlata s prímesou paládia či iných kovov, ktoré sú schopné zmeniť farbu zlata. Platí tu pravidlo, že čím sú prstene belšie, tým sú i drahšie. Pred výberom obrúčky z bieleho zlata je však potrebné si zistiť, či nie ste alergická, poprípade váš partner, na niektorú zo zložiek kovu, ktoré môžu v niektorých prípadoch vyvolať alergickú kožnú reakciu, preto buďte pri výbere s vaším partnerom opatrní.

Vyberáme svadobné obrúčky

Obrúčky zo žltého zlata


Tento kov je snáď najtradičnejším a najčastejšie voleným materiálom pri výbere svadobných obrúčok. Kedysi neboli pri výbere svadobných obrúčok také možnosti aké máme dnes, a preto majú na prstenníku naše staré mamy práve klasickú ničím nezdobenú obrúčku zo žltého zlata. Pokiaľ túžite po jednoduchosti a klasickom prevedení, takáto obrúčka bude pre vás tým ideálnym riešením. Výhodou takejto obrúčky je i fakt, že takéto jednoduché prevedenie nikdy nevyjde z módy.

Vyberáme svadobné obrúčky
 

Obrúčky z chirurgickej ocele


I keď nie sú u nás takéto obrúčky tak zaužívané ako klasické zlaté, obrúčka z ocele má svoje výhody. Jednou z nich môže byť fakt, že chirurgická oceľ neoxiduje, sú cenovo dostupnejšie a hlavne nemenia farbu, kým zlato má v niektorých prípadoch takú tendenciu. Nevýhodou však môže byť, že takéto obrúčky sa nedajú upravovať, respektíve nedajú sa ani zmenšiť, ani zväčšiť. Pri výbere obrúčky z chirurgickej ocele buďte s partnerom taktiež obozretní ohľadom alergických reakcií, ktoré oceľ môže vyvolávať.

Vyberáme svadobné obrúčky


Obrúčky z titánu


V prípade, že hľadáte svadobné obrúčky, ktoré sú pevné, odolné voči korózii a nespôsobujúce alergiu, titánové obrúčky môžu byť tou vhodnou voľbou. No tak ako i pri oceľových obrúčkach tu platí pravidlo, že sa neskôr nedajú upraviť, čo sa veľkosti týka.

Vyberáme svadobné obrúčky

 
Obrúčky z platiny


Tento kov je považovaný za vhodný i pri výrobe snubných prsteňov, nakoľko sa do neho ľahšie vsádzajú drahé kamene, keďže ide o pomerne mäkký kov. Čo sa týka alergických reakcií, pri platine sa ich nemusíte obávať. Platina je hypoalergénny kov.

Vyberáme svadobné obrúčky

 
Obrúčky z volfrámu


Zaujímavosťou je fakt, že tento kov bol počas druhej svetovej vojny využívaný na výrobu delostreleckých a protitankových striel. Ide o pomerne ťažko zohnateľný kov a v prípade, že túžite po svadobnej obrúčke z volfrámu si nielen poriadne priplatíte, ale sa i nabeháte, keďže nie je ľahké ho zohnať. Výhodou však opäť môže byť to, že obrúčky sú takmer nezničiteľné. Nedajú sa poškriabať a leštiť ich taktiež nemusíte. Navyše sú ako platinové hypoalergénne.

Vyberáme svadobné obrúčky

Tak či onak, svadobná obrúčka má byť pre vás spomienkou na krásny svadobný a hlavne nezabudnuteľný deň.


 


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

maria macejovska 05.11.13 12:35

MM
karma
-1.00

vobec som netusila z coho moze byt urobena obrucka do dnes som vedela ze moze byt z bieleho a zlteho zlata,a ze mozemat cclovek alergiu na kov dakujem

  • 0
Odpovedať

Kristyna Jakubíková 22.06.16 14:29

KJ
karma
-1.00

ja som dosť konzervatívna, takže ma sa najviac páči zlato a alebo platina. Na prvý pohľad rozdiel moc spoznať nejde, len sa mi zdá že je platina odolnejší. Osobne by som vynechala z výberu strieborné šperky - rýchlo sa zničí a opotrebujú a potom chirurgická oceľ, ktorá sa mi osobne nikdy nepáčila. Snubné prstene máme veľmi jednoduché, vybrali sme si a aj ja mám prsteň bez kamienkov, tak ako manžel. Nie som na kamienky a trblietavé veci, stačí mi jeden kamienok v zásnubním prsteni. Páči sa mi jednoduché veci a aj keď veľa ľudí sa divila, že mám tak obyčajný prstienok, tak ja som nadmieru spokojná

  • 1
Odpovedať

Martina fikrová 13.12.16 10:30

MF
karma
-1.00

vydávala som sa v dvadsiatich, kedy sme nemali moc peňazí, takže sme si vybrali prstene z chirurgickej ocele. Postupom času sa nám prstienky dosť poškriabali a nevyzerali pekne, tak sme sa rozhodli, že si k desiatemu výročiu od svadby kúpime krásne nové snubné prstene z bieleho zlata. Krúžky nie sú nijako okázalé, jednoduché prstene, len ja mám v tom svojom jeden briliant. S kamarátkou som navštívila niekoľko svadobných veľtrhov, kde som narazila aj na firmu Rýdl - od nich sa mi prstienky páčili najviac a tam sme ich nakoniec aj zakúpili. Inak by som sa určite vyhla striebru - to je mäkké a skoro čierna.

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 18.04.21 05:56

KS
karma
133.00

So snúbencom sme sa po dlhom váhaní a rozhodovaní rozhodli pre platinové obrúčky, ale keďže sú najkvalitnejšie nie sú práve najlacnejšie, preto na nich nemáme žiadne kamienky ani ozdoby, vždy som bola skôr za jednoduchosť :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní