TEST: Dermacol - Glamour Sparkling Nail Polish

TEST: Dermacol - Glamour Sparkling Nail Polish

  • Zdieľaj:
 • 5

 

 

Na trhu existuje neuveriteľné množstvo ozdobných lakov na nechty. Pastelové, krikľavé, metalické, stačí si už len vybrať. Srdce mi preto poskočilo, keď som dostala možnosť otestovať lak na nechty od Dermacolu - Glamour Sparkling Nail Polish.

 

 

 

Balenie laku je malé, praktické a pozlátený uzáver laku navodzuje pocit luxusu. Odtieň laku je taktiež veľmi pekný - staroružová púdrová farba s vysokým obsahom trblietok. Pri pohľade na samotný odtieň laku na nechty sa mi vynorila ihneď spomienka spred pár rokov, keď som takéto odtiene lakov používala často.

 

Dermacol - Glamour Sparkling Nail Polish 

 

Preto som sa začala tešiť na samotné lakovanie. To bolo vcelku príjemné. Musím podotknúť, že so štetčekom sa mi pracovalo dobre, lak sa na nechte pekne rozložil.

 

Dermacol - Glamour Sparkling Nail Polish

 

Výrobca uvádza, že vďaka vysokej koncentrácii pigmentov, ktoré sú obsiahnuté v laku, stačí vraj naniesť na nechty jednu vrstvičku. S týmto však sčasti nesúhlasím, pretože pri prvej vrstve nanesenej na nechtík som si pri detailnejšom prezretí všimla, že prekrytie nechtu lakom nie je všade rovnomerné. Preto som musela naniesť druhú vrstvu, ktorá už bola dostatočná a celý necht sa zrazu ošatil do peknej staroružovej farby.

 

Tu však musím vytknúť ďalšie menšie negatívum. Pri lakoch som už v dnešnej dobe navyknutá na rýchle schnutie. Tento lak od Dermacolu však vďaka svojej hustej trblietavej konzistencii schne dlhšie, obzvlášť v prípade, ak si nanesiete na nechty dve vrstvy. Preto je lepšie si pri lakovaní urobiť menší relax, napríklad s kávou a počkať, kým lak pekne neuschne. Ak však máte stále pocit, že lak ešte nemusí byť riadne zaschnutý, pomôže ho dotvrdiť prúd studenej tečúcej vody.

 Dermacol - Glamour Sparkling Nail Polish

 

Aby som však nepísala iba o negatívach, tento lak musím vyzdvihnúť v tom, že ešte nikdy som nemala na nechtoch tak odolný lak. Keď už raz zaschne, je veľmi odolný, takže to čakanie pri schnutí stojí za to. Lak mám na nechtoch nanesený už týždeň a drží stále celistvý, ani náznak odlupovania, zatiaľ čo pri iných lakoch mi ich životnosť na nechtoch vydrží maximálne štyri dni.

 

Aj na dotyk je nalakovaný povrch nechtu príjemne hladký a nechty sa mi zdajú pevnejšie. Tento lak je možné dostať v piatich farbách, avšak na laku nie je nejakým spôsobom zaznačené číslovanie odtieňov, takže je dobré vyberať si podľa toho, čo sami vidíte :-)


  • Zdieľaj:
 • 5
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Lenka Brindáková 23.05.13 09:10

LB
karma
-1.00

Pekná recenzia, páči sa mi... aj farba laku je krásna :) :) ja som taká extrémistka, že podľa nálady sa mi páčia raz len jemnučké prípadne nude odtiene lakov, inokedy by som si najradsej nechty nalakovala kazdý inou farbou, a niekedy mám chut na extravaganciu, sýte červené, prípadne neonové farby :D momentálne som znova podľahla môjmu zlozvyku - ohrýzaniu nechtov, a snažím sa ho opäť zbaviť.. Chystám sa na umelé nechtíky (aspoň dočasne) pokým mi znova nenarastú tie moje, aby som znova mohla experimentovať s lakmi :)

 • 0
Odpovedať

Ľuba Reháková 03.06.13 10:15

ĽR
karma
-1.00

Krásná farba laku - taká jemnejšia ako aj ja obľubujem :)

 • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 21.09.14 12:55

MR
karma
-1.00

naozaj veľmi pekný lak,

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Vyhraj 2x darčekový balíček kvetinových vôd Alteya Organics od bioruza.sk
SÚŤAŽE

Vyhraj 2x darčekový balíček kvetinových vôd Alteya Organics od bioruza.sk

 • 5
 • 05.12.2022
Vyhraj 3x balíček pánskej kozmetiky NIVEA MEN
SÚŤAŽE

Vyhraj 3x balíček pánskej kozmetiky NIVEA MEN

 • 11
 • 13.01.2023
Vyhraj Toaletný stolík Emilie du Chatelet v hodnote 259 € od therese.sk
SÚŤAŽE

Vyhraj Toaletný stolík Emilie du Chatelet v hodnote 259 € od therese.sk

 • 9
 • 01.12.2022